سه شنبه 13 خرداد 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی مدیریت 10 درصد نقدینگی کل کشور در صندوق‌های سرمایه‌گذاری

 
 

چهارشنبه 8 اسفند 1397

مدیریت 10 درصد نقدینگی کل کشور در صندوق‌های سرمایه‌گذاری

 
 

چهل‌ونهمین نشست خبری یک دیدار یک عرضه در حالی به بررسی صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت مشترک آسمان امید اختصاص ‏داشت که همزمان با برگزاری این نشست، نماد «آسامید» برای انجام معاملات ثانويه واحدهاي این صندوق سرمايه گذاري بازگشایی شد.

مدیرعامل سبدگردان آسمان در آغاز این نشست به معرفی صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت مشترک آسمان امید پرداخت و گفت: این صندوق با مشارکت راهبردی شرکت سبدگردان آسمان به عنوان رکن مدیر و شرکت تامین سرمایه امید به عنوان رکن بازارگردان تاسیس شده و پذیره‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری آن از یکم تا هفتم بهمن‌ماه جاری در فرابورس ایران انجام شد که امروز شاهد بازگشایی نماد آن در بازار سوم فرابورس بودیم.
محمد صدرایی با بیان اینکه حدود 154 هزار میلیارد تومان تحت مدیریت تمامی صندوق‌های سرمایه‌گذاری که با نظارت سازمان بورس فعالیت می‌کنند، قرار دارد و از این رقم نزدیک به 143 هزار میلیارد تومان در صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت مدیریت می‌شود، افزود: 10 درصد نقدینگی کل کشور در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مدیریت می‌شود و از این جهت سیاست‌هایی که توسط بانک مرکزی در بازار پول پیاده‌سازی می‌شود در جذب سرمایه‌گذاران به صندوق‌های سرمایه‌گذاری بسیار موثر است.
به گفته مدیرعامل سبدگردان آسمان بر اساس اميدنامه صندوق بادرآمد ثابت آسمان اميد، حداقل نرخ بازده پیش‌بینی‌شده صندوق 16 درصد است. این در حالی این که صندوق در ماه اول 20.2 درصد سود سالانه تقسیم کرده است و بر اساس مظنه بازارگردان اين عدد برای دو ماه آینده نیز حدود 20 درصد خواهد بود. صدرایی با یادآوری این نکته که صندوق با درآمد ثابت آسمان اميد یک صندوق با درآمد ثابت است که در پایان هر ماه سود روزشمار تقسیم می‌کند، اظهار داشت: برنامه ما در دو ماه آینده آن است که بر اساس سود دارایی‌ها و فعالیت بازارگردان بتوانیم تقسیم سود در محدوده 20 درصدی را برای کل سال تکرار کنیم. به گفته وی اول هر ماه نیز مظنه بازخرید واحدهای سرمایه‌گذاری توسط بازارگردان از طریق سایت صندوق و سایر کانال‌های ارتباطی اعلام می‌شود و سرمایه‌گذاران می‌توانند بر اساس آن نسبت به سرمایه‌گذاری اقدام کنند و یا در صورت نیاز به نقدینگی از آن خارج شوند.
صدرایی در بخش دیگری از چهل‌ونهمین نشست خبری یک دیدار یک عرضه به ماه‌شمارشدن سود سپرده‌های بانکی از بهمن‌ماه امسال یعنی پرداخت سود به حداقل مانده حساب در ماه اشاره کرد و گفت: از این رو صندوق‌های سرمایه‌گذاری نسبت به بانک‌ها، مزیت بالقوه‌ای برای سرمایه‌گذاری دارند؛ چراکه صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت قابل معامله در بازار سرمایه قابلیت آن را دارند که سود روزشمار پرداخت کنند.
مدیرعامل سبدگردان آسمان یکی دیگر از مزیت‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری را امکان نقدشوندگی بالا دانست.
وی در نهایت با بیان اینکه احتمال برداشته‌شدن معافیت مالیاتی از سود سپرده‌های بانکی وجود دارد، افزود: این در حالی است که درآمدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری بر اساس ماده مکرر قانون مالیات‌های مستقیم از مالیات بر درآمد معاف است و با توجه به این موضوع صندوق‌ها محل خوبی برای سرمایه‌گذاری و جذب نقدینگی به شمار می‌آیند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
:: فناوری اطلاعات ::
افشای ویژگی های ساعت هوشمند جدید سامسونگ
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
بازگشت عابدزاده به فوتبال با «اف‌سی‌عابدز»
:: فرهنگ و هنر ::
آیا قسمت‌های آخر سریال پایتخت ۶ ساخته می‌شود
:: حوادث ::
دختر جوان؛ قربانی هوس‌های شوم

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار