سه شنبه 13 خرداد 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی جابه‌جایی 10 میلیون ورقه بهادار در بازار ابزارهای نوین مالی

 
 

شنبه 11 اسفند 1397

جابه‌جایی 10 میلیون ورقه بهادار در بازار ابزارهای نوین مالی

 
 

معاملات فرابورس ایران در یازدهمین روز از اسفندماه 97 با تغییر مالکیت 688 میلیون ورقه بهادار به ارزش افزون بر 3 هزار و 631 میلیارد ریال پایان پذیرفت و شاحص کل پس از افت و خیزهای مکرر با کمتر از یک واحد کاهش در سطح 2099 واحدی ایستاد.

در بازار امروز فرابورس در حالی که نمادهای «دماوند»، «مارون» و «بپاس» تا سطح حداکثر 5.6 واحد تاثیر مثبت بر آیفکس به جا گذاشتند، نماد «ذوب» به همراه نمادهای «زاگرس»، «کگهر» و «شراز» مانع از رشد این نماگر شدند و برایند تاثیرات مثبت و منفی نمادها بر شاخص کل در نهایت 0.87 واحد از ارتفاع آیفکس کاست.
امروز مبادلات سهام در دو بازار اول و دوم با تغییر مالکیت 98 و 261 میلیون سهم به ارزش 327 و 797 میلیارد ریال خاتمه یافت و در مجموع سه تابلو بازار پایه نیز 303 میلیون سهم به ارزش یک هزار و 59 میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت. نماد ذوب‌آهن نیز با جابه جایی 125 میلیون سهم به ارزش 181 میلیارد ریال در حالی بالاترین میزان حجم و ارزش مبادلات را در بازار سهام فرابورس تجربه کرد که به عنوان پربیننده‌ترین نماد نیز شناخته شد.
از دیگر رخدادهای امروز بازار فرابورس باید به بازگشایی و توقف چند نماد معاملاتی اشاره کرد. بر این اساس در مقابل توقف نمادهای معاملاتی شرکت‌های ويتانا، خدمات فني فولاد يزد، شركت سرمايه‌گذاري ساختماني نظام مهندسي ايران و سرمایه‌گذاری ساختماني اعتماد گستر به دلایل مختلفی از جمله نوسان قیمت بیش از 60 درصد در نماد اصلی، افشای اطلاعات با اهمیت و برگزاري مجمع عمومي فوق‌العاده صاحبان سهام؛ نمادهای معاملاتی شركت بيمه كوثر، شرکت سرمايه گذاري توسعه گوهران اميد، ريل پردازسير و شركت اقتصادي و خودكفايي آزادگان بازگشایی شدند. در سمت دیگر بازار همچنین شاهد خریدو‌فروش 10 میلیون ورقه به ارزش یک هزار و 417 میلیارد ریال در بازار ابزارهای نوین مالی بودیم. رصد معاملات اسناد خزانه اسلامی در نمادهای مختلف و نرخ بازده تا سررسید (YTM) این اوراق نشان می‌دهد کمترین نرخ با 19.88 درصد به «اخزا712» و بالاترین به «سخاب7» با نرخ 24.08 درصد اختصاص یافت. در تابلو اوراق تسهیلات مسکن نیز قیمت این اوراق در دامنه 220 هزار تا 626 هزار ریال نوسان کرد و در اغلب اوراق تسه و تملی رشد قیمت رقم خورد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
:: فناوری اطلاعات ::
افشای ویژگی های ساعت هوشمند جدید سامسونگ
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
بازگشت عابدزاده به فوتبال با «اف‌سی‌عابدز»
:: فرهنگ و هنر ::
آیا قسمت‌های آخر سریال پایتخت ۶ ساخته می‌شود
:: حوادث ::
مردی بعد از قتل دوستش با همسر او ازدواج کرد

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار