سه شنبه 13 خرداد 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی اتمام پذیره‌نویسی اوراق اجاره حریل02 در نخستین روز از مهلت سه‌روزه

 
 

يكشنبه 12 اسفند 1397

اتمام پذیره‌نویسی اوراق اجاره حریل02 در نخستین روز از مهلت سه‌روزه

 
 

دادوستد بیش از 763 میلیون ورقه به ارزش افزون بر شش هزار و 195 ریال در 134 هزار و 662 نوبت معاملاتی، ماحصل نقل‌وانتقال‌های دوازدهمین روز از دوازدهمین ماه سال 97 در بازارهای فرابورس ایران بود که علاوه بر افزایش حجم، ارزش این مبادلات نسبت به روز گذشته دو برابر شد.

به موازات افزایش حجم و ارزش دادوستدهای فرابورس طی امروز، نماد اوراق مشارکت طرح‌های عمرانی-انتفاعی دولت سال 1396 که موضوع آن تامين منابع مالی طرح‌های تملك دارایی‌های سرمایه‌ای نیمه‌تمام دولت است، به منظور آغاز معاملات ثانويه اين اوراق برای نخستین بار در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس گشایش یافت.
این اوراق در نماد معاملاتی «اشاد 10» که در 26 اسفندماه سال 96 منتشر شده و 48 ماه بعد در 26 اسفندماه 1400 سررسید خواهد شد، دارای نرخ 15 درصدی بوده و دوره پرداخت سود آن نیز هر شش ماه یک بار است. از سوی دیگر روز جاری پذیره‌نویسی تعداد یک میلیون ورقه اجاره ریل پرداز سیر در نماد «حریل 02» در نخستین روز از مهلت سه‌روزه به اتمام رسید. بر این اساس، پذیره‌نویسی این اوراق با قيمت اسمي هر ورقه یک میلیون ریال به منظور خريد نقدي 367 دستگاه واگن باري لبه‌بلند از طریق بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس با موفقیت انجام شد.
همچنین از فردا دوشنبه پذیره‌نویسی 600 هزار ورقه اجاره شركت ريل پرداز نوآفرين در نماد معاملاتي «نوريل02» به منظور خريد و اجاره 9 دستگاه واگن آغاز می‌شود.
رصد معاملات بازار سهام و اوراق در فرابورس
روز جاری معامله‌گران سهام در بازارهای اول و دوم به ترتیب 57 و 343 میلیون سهم را به ارزش 175 و 908 میلیارد ریال دست به دست کردند که در این میان نماد «ذوب» بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را به خود اختصاص داد.
در همین حال مبادلات سهام در تابلوهای معاملاتی بازار پایه نیز به نقل‌وانتقال افزون بر 342 میلیون سهم به ارزش حدودی یک هزار و 695 میلیارد ریال انجامید.
در این میان، شاخص کل فرابورس ایران تحت تاثیر اهرم منفی 16 واحدی از جانب نماد مارون حدود 17 واحد افت کرد و در ارتفاع 2081 واحدی قرار گرفت.
از سوی دیگر نگاهی به جدول بیشترین افزایش قیمت در میان نمادهای فرابورسی حاکی از آن است که نمادهای «ثرود» و «گکوثر» متعلق به شرکت‌های سرمایه‌گذاری مسکن زاینده‌رود و هتل پارسیان کوثر اصفهان بیشترین افزایش قیمت را در روز جاری به همراه داشتند. در سمت مقابل نام نماد بیمه کوثر بیشترین کاهش قیمتی را در جریان معاملات امروز تجربه کرد.
در نهایت معامله‌گران اوراق بیش از 17 میلیون ورقه بهادار را به ارزش افزون بر 3 هزار و 381 میلیارد ریال در بازار ابزارهای نوین مالی جابه‌جا کردند که با مبادله بیش از یک میلیون ورقه «اشاد 10» به ارزش افزون بر 876 میلیارد ریال، این نماد معاملاتی که امروز برای نخستین بار بازگشایی شد، بیشترین ارزش مبادلاتی را نسبت به تمامی اوراق به ثبت رساند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
:: فناوری اطلاعات ::
افشای ویژگی های ساعت هوشمند جدید سامسونگ
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
بازگشت عابدزاده به فوتبال با «اف‌سی‌عابدز»
:: فرهنگ و هنر ::
آیا قسمت‌های آخر سریال پایتخت ۶ ساخته می‌شود
:: حوادث ::
مردی بعد از قتل دوستش با همسر او ازدواج کرد

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار