جمعه 4 مهر 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فناوری اطلاعات امکان جستجوی 22 میلیون پتنت در بانک اطلاعاتی Nano

 
 

پنجشنبه 16 اسفند 1397

امکان جستجوی 22 میلیون پتنت در بانک اطلاعاتی Nano

 
 

بانک اطلاعاتی Nano که در سال 2016 توسط دو انتشارات Nature و Springer راه‌اندازی شد، قابلیت جستجوی 22 میلیون پتنت را به ابزارهای فعلی خود افزود. از این پس محققان می‌توانند پتنت‌های مرتبط با فناوری‌نانو را در این بانک بررسی کنند.

قابلیت دیگری به بانک اطلاعات تحقیقات فناوری‌نانو نیچر-اشپرینگر اضافه شد. از این پس محققان می‌توانند با استفاده از این ابزار جدید 22 میلیون پتنت را در زبان‌های مختلف مورد بررسی قرار دهند. این بدان معناست که محققان می‌توانند پتنت‌هایی که اثرگذاری بالایی در فناوری‌نانو دارد را پیدا کرده و آنها را براساس نیاز خود دسته‌بندی کنند و در نهایت نقش و ارزش این پتنت‌ها را روی پروژه‌های خود و روی جامعه علمی در حوزه فناوری‌نانو ارزیابی کنند. تمامی گروه‌هایی که به Nano دسترسی دارند، می‌توانند از قابلیت‌های این ابزار استفاده کنند.
بانک اطلاعاتی Nano در سال 2016 توسط نیچر-اشپرینگر راه‌اندازی شد تا به‌عنوان مرجعی در اختیار محققان حوزه فناوری‌نانو باشد. این بانک‌اطلاعاتی، اطلاعات بیش از 260 هزار نانوماده را دسته‌بندی و خلاصه‌نویسی کرده است. این خلاصه‌ها به محققان اجازه می‌دهد تا با سرعت بالایی اطلاعاتی نظیر خواص، اثرات زیستی، کاربرد، ویژگی‌ها و روش‌های آماده‌سازی را در دسترس داشته باشند. این خلاصه‌ها با استفاده از هوش مصنوعی قابل استفاده بوده و می‌تواند محققان را به 720 هزار مقاله مرتبط به فناوری‌نانو وصل کند.
جنز کروگر از مدیران رایمور اینداستریز می‌گوید: « دستاوردهای علمی و مقالات در حوزه فناوری‌نانو در حال افزایش است. با این حال خطرات زیادی نیز در این کشف‌ها و تجاری‌سازی‌ها وجود دارد که از آن جمله می‌توان به چرخه پذیرش طولانی‌ و هزینه بالای کار اشاره کرد. برای کاهش این خطرات، باید توسعه‌دهندگان از مالکیت فکری خود محافظت کرده و قبل از واردشدن به مسیر تجاری‌سازی از قابلیت پتنت‌شدن دستاورد خود مطمئن شوند. برای محققان بسیار دشوار است که چشم‌اندازی از کارهای گذشته داشته باشند که این ابزار جدید Nano می‌تواند به محققان در این مسیر کمک کند. در این ابزار از هوش مصنوعی استفاده شده که می‌تواند دقت کار را بهبود دهد.»
بتینا گورنر از مدیران بخش بانک اطلاعاتی نیچر-اشپرینگر می‌گوید: « این ابزار پتنت جدید برای محققان ساخته شده تا به تمام اطلاعات پتنت‌ها دسترسی داشته باشند. این قابلیت به محققان کمک می‌کند تا جستجوی پتنت‌ها را انجام داده و از نتایج آن در فعالیت‌های تحقیقاتی خود استفاده کنند.»

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت جهانی طلا با تضعیف دلار یک درصد جهش کرد
:: فناوری اطلاعات ::
کاهش فروش آیفون تحت تاثیر ممنوعیت وی‌چت
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
دلایل استعفای وکلای فدراسیون در پرونده ویلموتس مشخص شد/ غرض‌ورزی‌ها همکاری را سخت کرد
:: فرهنگ و هنر ::
آیا موفقیت‌های الناز شاکردوست تکرار می‌شود?
:: حوادث ::
راز جنایت دختر 20 ساله در عمق چاه

يادداشت
:: فناوری اطلاعات ::
تاکید بر توسعه زیرساخت و سرویس های ارزش افزوده پیام رسان ها

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار