چهارشنبه 30 بهمن 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فناوری اطلاعات پست اجازه خرید موتور با پلاك دولتی را ندارد

 
 

يكشنبه 19 اسفند 1397

پست اجازه خرید موتور با پلاك دولتی را ندارد

 
 

مدیرکل تأمین، نگهداری و پشتیبانی گفت: بر اساس قانون اساسنامه و همچنین آئین نامه واگذاری موتور سیکلت ابلاغی از سوی دولت، شرکت ملی پست اجازه خرید 4 هزار و سیصد موتورسیکلت با پلاک دولتی را ندارد و تنها می تواند با تامین منابع مالی و خرید به شرط تملیک شخصی، به این کار اقدام نماید.

محمد سلگی مدیرکل تأمین، نگهداری و پشتیبانی گفت: نوسازی ناوگان موتورسیکلت موزعین پس از دریافت گزارش های متعدد از سوی همکاران این بخش به دلیل استهلاک موتور و هزینه فراوانی که به آنها تحمیل می شود در دستور کار قرار گرفت.
وی در خصوص انتخاب شرکت و برند محصول نیز گفت: در بررسی های صورت گرفته طی ماه های گذشته، 10 شرکت پس از گذراندن ممیزی های تعیین شده از بین 30 شرکت تولیدکننده انتخاب شدند که از جمله آنها می توان به شرکت هایی مانند نیرو محرکه، کویر موتور، تکتاز، تلاش، کبیرموتور، ایران دوچرخ و شیراز موتور اشاره کرد، که پس از برگزاری جلسات متعدد با شرکت نیرو محرکه، نمایندگان آن، شرایط پست به لحاظ فنی و مالی را پذیرفتند. مدیرکل تأمین، نگهداری و پشتیبانی در خصوص علت انتخاب این شرکت در بین رقبا نیز اظهار داشت: این شرکت با واگذاری 5 دستگاه موتورسیکلت به موزعین و سنجش قدرت و شناسایی ایرادات آن طی چهار ماه گذشته، موارد مدنظر پست را اجرا و نواقص به ویژه در زمینه قدرت موتور را رفع نمود به نحوی که بنا به درخواست پست، قدرت موتور را نیز افزایش داده و به لحاظ ظاهری نیز تغییراتی اعمال کرد.
سلگی همچنین گفت: در زمینه مالی نیز پس از مذاکرات صورت گرفته، شرکت نیرو محرکه ضمن پذیرش شرایط پرداخت اقساط 24 ماهه، قیمت موتورسیکلت ها را نیز با تخفیف و پایین تر از قیمت بازار و با پلاک سال 98 در اختیار پست قرار خواهد داد. مدیرکل تأمین، نگهداری و پشتیبانی افزود: براساس این تفاهم نامه، بانک به عنوان تأمین کننده منابع مالی، به ازای قیمت موتورسیکلت با اقساط 24 ماهه و بدون سود به متقاضیان وام پرداخت می کند که این امر نیز بدون مراجعه حضوری و به صورت آنلاین انجام خواهد شد و چنانچه نیاز به حضور هریک از همکاران بود، با مراجعه به هریک از شعب این بانک در سراسر کشور، فرم مورد نظر را پر خواهند کرد. وی در خصوص مدت زمان بازپرداخت اقساط تصریح کرد: تفاهم نامه سه جانبه بین شرکت ملی پست، بانک قرض الحسنه مهر ایران و شرکت نیرو محرکه 2 ساله است و انتشار برخی اخبار مبنی بر 3 ساله بودن این توافقنامه نادرست است. سلگی در پاسخ به این پرسش که آیا خرید موتورسیکلت اجباری است یا خیر گفت: در بررسی های صورت گرفته ناوگان موتورسیکلت پست به دلیل حجم کار و میزان استهلاک، هزینه های زیادی به همکاران تحمیل می کند ولی نوسازی موتورسیکلت ها اختیاری است و هر یک از همکارانی که متقاضی باشند از این شرایط استفاده خواهند کرد. ضمن آن که وام مذکور بدون ضامن خواهد بود.
سلگی با برشمردن مزایای استفاده از این طرح گفت: براساس تصمیم هیئت مدیره، موزعینی که در این طرح مشارکت می کنند، از حق انکسار بیشتری که تقریبا معادل اقساط بانکی است برخوردار می شوند. ضمن آن که موتورهای مزبور دارای گارانتی یک ساله بدون در نظر گرفتن کیلومتر طی شده بوده و 10 سال خدمات پس از فروش دارند و براساس تفاهم نامه منعقده، در برخی کلان شهرها نیز امکان طرح بازدید دوره ای در محل نیز وجود دارد.
مدیرکل تأمین، نگهداری و پشتیبانی ادامه داد: بین مبلغ انکسار و موتورهای جدید واگذار شده ارتباط معنا داری وجود دارد. در نتیجه در صورتیکه موزعین علاقه مند به دریافت موتورسیکلت جدید نباشند از همان مبلغ انکسار قبلی برخوردار خواهند شد.
وی تصریح کرد: با توجه به این که صحبت هایی در خصوص واگذاری موتورسیکلت های برقی شده بود به اطلاع همکاران می رسانم این طرح نیز به عنوان پروژه بعدی شرکت در دستور کار قرار دارد و با رایزنی های صورت گرفته از سوی مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره با کمیسیون تلفیق مجلس و موافقت آنان با تأمین منابع مالی از محل دیگر مانند صرفه جویی حامل های انرژی وزارت نفت، مذاکرات خوبی با شرکت های دانش بنیان برای تولید موتور داشته ایم که این پروژه طی دو سال آینده به مرحله نهایی خواهد رسید.
مدیرکل تأمین، نگهداری و پشتیبانی در خصوص چرایی انتخاب نکردن موتورهای سه چرخ برای استفاده موزعین گفت: پیگیری های صورت پذیرفته از مسئولین ذیربط منجر به صدور مجوز استفاده از موتورهای سه چرخ نگردیده که این موضوع کماکان در حال پیگیری است.
وی با اعلام آمادگی برای برگزاری نشست کارشناسی با نمایندگان موزعین گفت: موزعین در تمامی مراحل انتخاب موتور سیکلت حضوری فعالانه داشتند با این حال در صورت تعیین نماینده، آمادگی برگزاری نشست تخصصی را داریم.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
:: فناوری اطلاعات ::
کرونا مانع از حضور شهروندان چینی در کنگره موبایل شد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
تیتر تمجیدی روزنامه عربستانی درباره‌ی فرهاد مجیدی
:: فرهنگ و هنر ::
آخرین وضعیت رضا ایرانمنش در بیمارستان
:: حوادث ::
دفن جسد زن تنها در خانه وحشت

يادداشت
:: فناوری اطلاعات ::
تاکید بر توسعه زیرساخت و سرویس های ارزش افزوده پیام رسان ها

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار