سه شنبه 13 خرداد 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فناوری اطلاعات وزیر ارتباطات: نباید بگذاریم حوزه ارتباطات مردم محدود شود

 
 

چهارشنبه 22 اسفند 1397

وزیر ارتباطات: نباید بگذاریم حوزه ارتباطات مردم محدود شود

 
 

وزیر ارتباطات در آخرین جلسه سال 97، شورای معاونان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که با حضور مدیران کل استانی، معاونان و مدیران کل ستادی برگزار شد با اشاره به تحریم ها و دشواری های پیش رو، تاکید کرد: نباید بگذاریم حوزه ارتباطات مردم محدودتر شود و شما هم ثابت کرده اید که می توانید.

آخرین جلسه سال 97، شورای معاونان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور مدیران کل استانی، معاونان و مدیران کل ستادی به ریاست آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.
در این جلسه محمدجواد آذری جهرمی با اشاره به چالش های پیش رو ناشی از تحریم ها در سال آینده گفت: فکر نمی کنم در سال آینده برای توسعه پهن باند دستمان بسته باشد. هرچند در سه استان سیستان و بلوچستان، کهکیلویه و بویراحمد و هرمزگان که از نظر توسعه ارتباطات کمتر توسعه یافته اند باید به صورت ویژه تمرکز کنیم. هرچند که با برقرار شدن رومینگ پروژه ارتباطات کوه نور و اپراتورها شرایط آنها بهتر شده است.
وی با بیان اینکه مطالبه مردم از ما پوشش ارتباطات است، افزود: برنامه توسعه روستایی با فیبرنوری در سال آینده مشخص و ابلاغ شده است و باید بر روی استان هایی که دارای مشکل هستند تمرکز کنیم. بنابراین در استان ها باید کارگروه های نظارت بر کیفیت ارتباطات تشکیل شود. وزیر ارتباطات همچنین ضمن خیرمقدم به بانوانی که به جمع مدیران کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال جاری اضافه شده اند، اظهار کرد: یکی دو مدیر زن نیز به این مجموعه اضافه شود چراکه ارزیابی ها نشان می دهد که خانم ها ظرفیت بیشتری برای کار کردن دارند.
وی با ابراز رضایت از مجموعه فعالیت ها و عملکرد ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال 97، افزود: وضعیت ارتباطات امسال نسبت به پارسال بهتر بود بطوریکه امسال در یک اقدام همگانی که حاصل زحمت همه بود، پوشش نسل سوم و چهارم تلفن همراه در همه شهرهای کشور کامل شد و پوشش ارتباطات روستایی نیز از 32 به 66 درصد ارتقا یافت.
آذری جهرمی با بیان اینکه تعداد مشترکان پهن باند به 67 میلیون نفر رسیده است، گفت: همچنین تعداد اپلیکیشن ها از پارسال تاکنون از 130هزار به 260 هزار رسیده است و در نهایت رشد ترافیک مصرفی داخلی درحالی با رشد 300 درصدی مواجه شد که ترافیک بین الملل 55 درصد رشد داشت.
وزیر ارتباطات با بیان اینکه همه این اقدامات با وجود محدودیت های مالی رخ داده است، خاطرنشان کرد: امسال کمترین پول را برای تکمیل پوشش های ارتباطی هزینه کردیم چراکه اقتصاد اشتراکی را برای مقابله با تحریم ها ارایه کردیم و از آن جواب گرفتیم و با ابتکار و خلاقیت، طراز را نگه می داریم. وی افزود: امیدوارم در سال پیش رو همه امید برای مردم و ناامیدی برای دشمن باشد و جدا از اقدمات سیاسی، مسوولیت همه ما در کنار وظایفی که برعهده داریم این است که چراغ امید را روشن نگه داریم. وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری چراغ جوانگرایی را در کشور روشن کرده و ناخواسته نگاه جوانگرایی به وزارت ارتباطات است، افزود: به نظر می رسد مسوولیت مان سنگین تر شده است اما با همه محدودیت ها می توانیم بهتر کارکنیم. آذری جهرمی تصریح کرد: در سال آینده با افزایش نرخ قبوض آب و برق مواجه هستیم اما با مدیریت هزینه ها، سال آینده افزایش تعرفه های ارتباطی نداریم درحالیکه 70 درصد هزینه اپراتورها ارزی و 100درصد درآمد آنها ریالی است. وزیر ارتباطات تصریح کرد: نباید بگذاریم حوزه ارتباطات مردم محدودتر شود و شما هم ثابت کردید که می توانید. در پایان از جواد غلامپور مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهکیلویه و بویراحمد، عسگری زاده مدیرکل پیشین ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هرمزگان، فداکار مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد و توکلی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تقدیر شد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
:: فناوری اطلاعات ::
افشای ویژگی های ساعت هوشمند جدید سامسونگ
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
بازگشت عابدزاده به فوتبال با «اف‌سی‌عابدز»
:: فرهنگ و هنر ::
آیا قسمت‌های آخر سریال پایتخت ۶ ساخته می‌شود
:: حوادث ::
دختر جوان؛ قربانی هوس‌های شوم

يادداشت
:: فناوری اطلاعات ::
تاکید بر توسعه زیرساخت و سرویس های ارزش افزوده پیام رسان ها

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار