پنجشنبه 8 اسفند 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی حوادث دزدی ۱۵۰ میلیونی بعد از دهن لقی برادرزاده

 
 

شنبه 17 فروردين 1398

دزدی ۱۵۰ میلیونی بعد از دهن لقی برادرزاده

 
 

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری چهار سارق مأمورنما که با بستن دست و پای صاحبخانه اقدام به سرقت 150 میلیون تومان وجه نقد کرده بودند، خبر داد.

در ۲۸ اسفندماه سال ۹۷‬ پرونده‌ای با موضوع سرقت به عنف منزل در پوشش مأمور از کلانتری ۱۰۵ سنایی به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که درپی آن مالباخته با حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در منزل مشغول استراحت بودم که زنگ خانه به صدا درآمد.
چهار نفر ضمن معرفی خود به عنوان مأمور، مشخصات کامل مرا اعلام کرده و مدعی شدند که بنده محل زندگی‌ام را به محل خرید و فروش مشروبات الکلی تبدیل کردم و آنها باید خانه را بازرسی کنند و من هم به دلیل اطلاعات کاملی که آنها از مشخصات و همچنین شرایطی زندگی‌ام ارائه کرده بودند، اطمینان پیدا کردم که آنها قطعاً مأمور هستند اما به محض ورود به داخل خانه ناگهان به سمت من حمله‌ور شده و با بستن دست و پا و دهانم، مرا در یکی از اتاق‌ها محبوس کردند.
مالباخته ادامه داد: این افراد پس از تخریب گاوصندوق داخل اتاق، مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان پول نقد داخل گاوصندوق را سرقت کرده و از خانه خارج شدند. پس از آن یک روز طول کشید تا توانستم دست و پایم را باز کنم اما سارقان مرا در اتاق محبوس کرده بودند و به همین علت با تخریب شیشه پنجره از همسایگان درخواست کمک کرده و آنها مرا نجات دادند.
با توجه به اظهارات مالباخته، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی اطمینان پیدا کردند که سارقان با طرح و برنامه و داشتن اطلاعات دقیق از مالباخته اقدام به سرقت کردند. همزمان با آغاز تحقیقات از دوستان و اطرافیان مالباخته، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی با اقدامات میدانی و شناسایی دوربین‌های مداربسته محدوده سرقت اطلاع پیدا کردند که این افراد در زمان سرقت از دو دستگاه خودرو سواری پژو ۴۰۵ خاکستری و تیبا سفید رنگ استفاده کرده و از محل متواری شدند.
با شناسایی خودرو ۴۰۵ خاکستری رنگ مورد استفاده در سرقت، کارآگاهان اقدام به شناسایی جوانی ۲۴ ساله به نام “مهرداد” کردند که در ادامه مشخص شد مهرداد یکی از دوستان برادرزاده مالباخته است که به احتمال بسیار زیاد بواسطه ارتباط با برادرزاده مالباخته و کسب اطلاعات لازم برای سرقت، طراحی سرقت را انجام داده است. برادرزاده مالباخته پس از اطلاع از موضوع مشارکت یکی از دوستانش در سرقت از منزل عمویش به کارآگاهان گفت: چندین نوبت به همراه مهرداد به در منزل عمویم رفته بودم و احتمالاً آن زمان بوده که من در خصوص وضعیت مناسب مالی عمو و تنها زندگی کردنش با مهرداد صحبت کردم و الان مدتی است که با مهرداد تماسی نداشته و از او هیچ خبری ندارم.
با توجه به شواهد و قرائن به دست آمده، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که مهرداد در سرقت مشارکت مستقیم دارد که در ادامه مهرداد در تاریخ دهم فروردین ماه‬ در محل سکونتش در خیابان مفتح جنوبی دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد. مهرداد در همان تحقیقات اولیه صراحتاً به طرح پیشنهاد سرقت و انجام آن به همراه سه تن از دوستانش اعتراف کرد که با شناسایی سه متهم دیگر پرونده به نام‌های محمود. س ۲۵ ساله، سینا. پ ۲۶ ساله و فرزاد. ح ۳۲ ساله، آنها نیز قبل از اطلاع پیدا کردن از دستگیری مهرداد، در همان تاریخ دستگیر و به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.
براساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه احمد نجفی، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با اعتراف صریح هر چهار متهم به سرقت و تقسیم پول‌های به دست آمده از سرقت به چهار بخش مساوی، کارآگاهان اداره پنجم پلیس اقدام به شناسایی محل نگهداری پول‌های مسروقه کرده و پول‌های مسروقه کشف و برابر روال قانونی به مالباخته بازپس داده شد. متهمان پرونده نیز برابر هماهنگی با دستگاه قضائی و برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم احتمالی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شدند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
:: فناوری اطلاعات ::
پروژه بومی همراه اول رتبه دوم جشنواره خوارزمی شد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
تیتر تمجیدی روزنامه عربستانی درباره‌ی فرهاد مجیدی
:: فرهنگ و هنر ::
آخرین وضعیت رضا ایرانمنش در بیمارستان
:: حوادث ::
قتل هولناک زن توسط پسر معتاد

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار