چهارشنبه 7 خرداد 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی معاملات فرابورس ایران به بیش از یک میلیارد ورقه رسید

 
 

دوشنبه 19 فروردين 1398

معاملات فرابورس ایران به بیش از یک میلیارد ورقه رسید

 
 

معاملات فرابورس ایران در نوزدهمین روز از فروردین‌ماه 1398 با تغییر مالکیت یک میلیارد و 208 میلیون ورقه به ارزش 4 هزار و 956 میلیارد ریال و رشد نزدیک به 2 واحدی شاخص کل خاتمه یافت.

از معاملات امروز فرابورس بازارهای اول، دوم و پایه به ترتیب شاهد دادوستد 60، 530 و 548 میلیون سهم بودند که ارزش این معاملات ارقام 208، 1575 و 1464 میلیارد ریال بود.
در این سه بازار روز جاری برخی نمادها بازگشایی و متوقف شد. بدین ترتیب نماد معاملاتی شرکت بين المللي ساروج بوشهر پس از برگزاري كنفرانس اطلاع‌رساني در خصوص نوسان قيمت سهام، بانك شهر پس از برگزاري مجمع عمومي عادي بطور فوق‌العاده صاحبان سهام و نماد شرکت گروه سرمايه گذاري صنايع و معادن فلات ايرانيان(فلات1) پس از برگزاري مجمع عمومي عادي ساليانه صاحبان سهام بازگشایی شدند. در سمت مقابل نماد معاملاتي «بزاگرس» و «زماهان» به دليل نوسان قيمت بيش از 50 درصد در نماد اصلي متوقف شدند.
همانطور که اشاره شد آیفکس در معاملات امروز رشد 1.88 واحدی را تجربه کرد. نمادهای مثبت اثرگذار بر این نماگر روز جاری شامل مارون (3.7 واحد)، ذوب (2.21 واحد)، شراز (2 واحد) بودند. بر این اساس در پایان بازار امروز شاخص کل فرابورس در سطح 2412 واحدی ایستاد.
در جدول نمادهایی با بیشترین نوسان قیمت در بازار سهام نیز دو نماد «حسینا» و «کرمان» در حالی با حدود 5 درصد رشد قیمت، بالاترین افزایش قیمت را در میان سایر نمادهای مورد معامله تجربه کردند که نمادهای «زشگزا» و «زبینا» با بیشترین افت قیمتی روبه رو شدند. در این میان نماد سهامی ذوب‌آهن نیز ضمن آنکه پربیننده‌ترین نماد شناخته شد، با مبادله بیش از 341 میلیون سهم به ارزش 578 میلیارد ریال، بالاترین رقم معاملات را در میان سایر نمادها در تمامی بازارهای فرابورس به خود اختصاص داد.
روز جاری همچنین بازار ابزارهای نوین مالی تغییر مالکیت 35 میلیون ورقه به ارزش یک هزار و 622 میلیارد ریال را به ثبت رساند. در این بازار تمامی اسناد خزانه اسلامی مورد معامله با نرخ موثر بازده تا سررسید 20.38 تا 22.67 درصد و نرخ بازده ساده 19.91 تا 26.19 درصد روبه‌رو شدند. از سوی دیگر اوراق تسهیلات مسکن نیز در قیمت‌هایی در دامنه 205 هزار تا 626 هزار ریال مورد معامله قرار گرفتند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
:: فناوری اطلاعات ::
اریک اشمیث در فوریه گوگل را ترک کرده بود
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
بازگشت عابدزاده به فوتبال با «اف‌سی‌عابدز»
:: فرهنگ و هنر ::
آیا قسمت‌های آخر سریال پایتخت ۶ ساخته می‌شود
:: حوادث ::
زنی، پشت پرده جنایت خانوادگی

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار