سه شنبه 6 اسفند 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی بازارهای اول و دوم میزبان نیمی از حجم و ارزش دادوستدهای کل فرابورس

 
 

چهارشنبه 28 فروردين 1398

بازارهای اول و دوم میزبان نیمی از حجم و ارزش دادوستدهای کل فرابورس

 
 

معاملات چهارمین روز کاری هفته منتهی به سی‌ام فروردین‌ماه در فرابورس ایران با دادوستد یک میلیارد و 230 میلیون ورقه بهادار به پایان رسید که معامله‌گران، این حجم از مبادلات را در بیش از 169 هزار نوبت معاملاتی دست به دست کردند و ارزش بالغ بر شش هزار میلیارد ریالی را به ثبت رساندند.

امروز سه‌شنبه 27 فروردین‌ماه در پی دادوستد 752 میلیون سهم به ارزش افزون بر دو هزار و 568 میلیارد ریال در بازارهای اول و دوم، بیش از 60 درصد از حجم و 40 درصد از ارزش دادوستدهای کل بازارهای فرابورس به این دو بازار اختصاص یافت.
در این میان نماد «ذوب» در عین حال که در صدر جدول پربیننده‌ترین نمادها به چشم‌ می‌خورد، بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی بازارهای اول و دوم را نیز در اختیار گرفت. در بین نمادهای فرابورسی عنوان بیشترین افزایش قیمت به نماد «سمگا» از گروه هتل و رستوران رسید و پس از آن نماد «کرمان» از گروه انبوه‌سازی، املاک و مستغلات بیشترین رشد قیمتی را تجربه کرد. در سمت مقابل، نماد معاملاتی شرکت‌های دامداری تلیسه نمونه و داروسازی آوه سینا با بیشترین افت قیمتی در روز جاری روبه‌رو شدند. از سوی دیگر شاخص کل فرابورس ایران با اهرم منفی 22 واحدی از جانب نماد «مارون» و همچنین معاملات منفی در نمادهای «ذوب» و «دماوند» با 38 واحد افت مواجه شد و در ارتفاع دو هزار و 457 واحدی قرار گرفت.
رصد بازار پایه حاکی از آن است که در سه تابلو معاملاتی این بازار بیش از 435 میلیون سهم به ارزش افزون بر یک هزار و 151 میلیارد ریال مورد دادوستد قرار گرفته است. همچنین در بازار ابزارهای نوین مالی بیش از 47 میلیون ورقه بهادار شامل اوراق بدهی، ETF و اوراق تسهیلات مسکن نقل‌وانتقال یافته که ارزشی بالغ بر دو هزار و 291 میلیارد ریال را رقم زده است. در این میان رصد دادوستد اوراق تسهیلات مسکن به صورت جداگانه حاکی از آن است که خریداران و فروشندگان این اوراق بیش از 57 هزار ورقه به ارزش نزدیک به 29 میلیارد ریال را مبادله کرده‌اند که در این میان بیشترین قیمت مربوط به امتیاز تسهیلات مسکن مهرماه 95 است که امروز با 545 هزار ریال خریدوفروش شد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
:: فناوری اطلاعات ::
پروژه بومی همراه اول رتبه دوم جشنواره خوارزمی شد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
تیتر تمجیدی روزنامه عربستانی درباره‌ی فرهاد مجیدی
:: فرهنگ و هنر ::
آخرین وضعیت رضا ایرانمنش در بیمارستان
:: حوادث ::
قتل هولناک زن توسط پسر معتاد

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار