چهارشنبه 7 خرداد 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی دانش و فناوری دریافت مجوز تجاری‌سازی نانوداروی ضدسرطان در اتحادیه اروپا

 
 

دوشنبه 2 ارديبهشت 1398

دریافت مجوز تجاری‌سازی نانوداروی ضدسرطان در اتحادیه اروپا

 
 

داروی ضدسرطان شرکت نانوبیوتیکس موفق به دریافت مجوز تجاری‌سازی از اتحادیه اروپا شد. این دارو که حاوی نانوذرات است با نام تجاری Hensify قرار است در ۲۷ کشور اتحادیه اروپا توزیع شود.

فارماانجین (PharmaEngine) یکی از توسعه‌دهندگان دارو اعلام کرد، شرکت نانوبیوتیکس (Nanobioti) به‌عنوان همکار فرانسوی این شرکت، موفق به دریافت تاییدیه از اتحادیه اروپا شده‌است تا داروی خود موسوم به PEP۵۰۳ (NBTXR۳) را تجاری‌سازی کند. این داروی نانوذره‌ای برای درمان تومور بدخیم مورد استفاده قرار می‌گیرد. PEP۵۰۳ با نام تجاری Hensify قرار است در ۲۷ کشور اتحادیه اروپا توزیع شود. فارماانجین ممکن است لیسانس این فناوری را به شرکت‌های دیگر در اروپا واگذار کند. روزنامه چینی زبان کمرشیال تایمز می‌‌نویسد که درآمد این شرکت از فروش این دارو، از ۲۰۰ میلیون دلار شروع و به مرور افزایش می‌یابد.
PEP۵۰۳ حاوی نانوذراتی است که در آن بلورهای اکسید هافنیم به‌گونه‌ای قرار داده شده‌است که بتواند با کارایی بالا مواد رادیودرمانی را به‌منظور درمان سرطان در بدن رهاسازی کند.
PEP۵۰۳ علاوه بر درمان تومور بدخیم می‌تواند برای انواع مختلف سرطان‌ها نظیر سرطان سر و گردن، سرطان کبد، سرطان پروستات و سرطان روده مورد استفاده قرار گیرد.
در آمریکا این دارو برای انجام آزمون بالینی مورد پذیرش قرار گرفته و قرار است با داروهای ایمنی‌درمانی ترکیب شود و روی سرطان ریه و سرطان سر و گردن مورد آزمایش قرار گیرد. شرکت فارماانجین در دو ماه اول سال ۲۰۱۹ درآمد ۶۱٫۰۴ میلیون یورویی داشته که نسبت به رقم ۳۱٫۱ میلیون دلاری سال گذشته، ۹۶ درصد رشد را تجربه کرده است. بخشی از این افزایش درآمد مربوط به داروی سرطان پانکراس موسوم به Onivyde است که فروش آن از ماه اوت سال گذشته آغاز شده‌است. این شرکت سال گذشته سود خالص ۱۲۹ میلیون دلار داشته است.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
:: فناوری اطلاعات ::
اریک اشمیث در فوریه گوگل را ترک کرده بود
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
بازگشت عابدزاده به فوتبال با «اف‌سی‌عابدز»
:: فرهنگ و هنر ::
آیا قسمت‌های آخر سریال پایتخت ۶ ساخته می‌شود
:: حوادث ::
زنی، پشت پرده جنایت خانوادگی

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار