يكشنبه 11 خرداد 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی دانش و فناوری خرید پتنت برای توسعه فیلم‌های رسانای شفاف

 
 

دوشنبه 2 ارديبهشت 1398

خرید پتنت برای توسعه فیلم‌های رسانای شفاف

 
 

شرکت نانوسی با خرید پتنتی در حوزه نانولوله‌های کربنی، قصد دارد فناوری استفاده از نانولوله‌ها در فیلم‌های شفاف رسانا را گسترش دهد.

شرکت نانوسی (Nano-C) اعلام کرد که پتنت شماره ۷۰۶۰۲۴۱ ثبت شده در USPTO را از شرکت ایکوس (Erkos) خریداری کرده است. این پتنت به استفاده از نانولوله‌های کربنی تک جداره در فیلم‌های رسانای شفاف می‌پردازد، فیلم‌هایی که در نمایشگرها و صفحات لمسی استفاده می‌شود.
شرکت نانوسی علاوه بر این پتنت، اقدام به خرید نام تجاری Invisicon® از شرکت ایکوس کرده است. ویکتور وجینس، مدیرعامل شرکت نانوسی می‌گوید: « در سال ۲۰۱۵، نانوسی لیسانس استفاده از این پتنت را از شرکت ایکوس خریداری کرد تا فیلم‌های شفاف رسانا را با استفاده از این فناوری تولید کند، برای این کار، نانولوله‌های کربنی تک‌جداره وارد ساختار فیلم می‌شوند. با استفاده از این لیسانس، شرکت نانوسی توانست با اطمینان وارد همکاری مشترک تحقیق و توسعه‌ای با تولیدکنندگان بزرگ نمایشگر شود. خرید این پتنت موقعیت شرکت نانوسی را تقویت کرده و ما مشتاقیم تا نسل جدید فیلم‌های شفاف و رسانا را برای استفاده در حوزه‌های مختلف نظیر تولید نمایشگرهای انعطاف‌پذیر ارائه دهیم.» همچنین خرید پتنت به شرکت نانوسی این امکان می‌دهد تا فناوری پتنت شده خود در بخش فیلم اکسید قلع ایندیم انعطاف‌پذیر را به کار گیرد، فناوری که با استفاده از آن توسعه‌دهندگان نمایشگر می‌توانند از آن برای ساخت محصولات انعطاف‌پذیر استفاده کنند. با مالکیت این پتنت، شرکت نانوسی می‌تواند فیلم‌های هیبریدی حاوی نانولوله و نقره را توسعه دهد و از آن برای ساخت نمایشگرهای انعطاف‌پذیر با زبری کم، انعطاف‌پذیری بالا و رسانایی بهبود یافته استفاده کند.
خرید این پتنت به شرکت نانوسی کمک می‌کند تا فرمولاسیون‌هایی از جوهرها و پوشش‌های جدید ارائه و به نیاز موجود در صنعت پاسخ دهند. نانوسیم دسترسی به مواد مبتنی بر نانولوله‌کربنی تک‌جداره را برای استفاده در حوزه‌های مختلف تسهیل می‌کند و شرکت‌ها می‌توانند از این مواد در حوز‌های مختلف نظیر لامپ‌های LED، حسگرها، آنتن‌ها، نمایشگرها، خودروسازی، صفحات لمسی و الکترود برای پیل‌های خورشیدی استفاده کنند.
شرکت نانوسی در شهر وست‌وود در ماساچوست واقع شده و به‌عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در حوزه مواد کربنی نانوساختار شناخته می‌شود.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
:: فناوری اطلاعات ::
بازگشایی محدود دفاتر گوگل در جولای
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
بازگشت عابدزاده به فوتبال با «اف‌سی‌عابدز»
:: فرهنگ و هنر ::
آیا قسمت‌های آخر سریال پایتخت ۶ ساخته می‌شود
:: حوادث ::
همسرکشی با دستور اجنه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار