جمعه 16 خرداد 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی آیفکس بالاتر از سطح 2519 واحدی ایستاد

 
 

شنبه 7 ارديبهشت 1398

آیفکس بالاتر از سطح 2519 واحدی ایستاد

 
 

تغییر مالکیت یک میلیارد و 369 میلیون ورقه به ارزش بیش از 6 هزار و 369 میلیارد ریال نتیجه دادوستدهای انجام‌شده در فرابورس ایران در نخستین روز کاری از هفته جاریست.

در معاملات شنبه 7 اردیبهشت‌ماه در فرابورس شاخص کل نیز با 26 واحد رشد در بالاتر از سطح 2519 واحدی قرار گرفت. نمادهای معاملاتی «میدکو»، «دماوند»، «ذوب»، «زماهان» و «سمگا» در حالی تا سطح حداکثر 9 واحد تاثیر مثبت بر این نماگر داشتند که دو نماد «مارون» و «ارفع» نزدیک به 5 واحد تاثیر منفی بر آیفکس به جا گذاشتند و مانع از پیشروی بیشتر آن شدند.
بازارهای اول، دوم و پایه فرابورس روز جاری به ترتیب به استقبال معاملات 202، 521 و 637 میلیون سهمی رفتند که ارزش این دادوستدها 646، یک هزار و 835 و یک هزار و 949 میلیارد ریال بود.
نماد معاملاتی شرکت سهامی ذوب‌آهن با جابه جایی بیش از 158 میلیون سهم به ارزش افزون بر 256 میلیارد ریال در شرایطی که بیشترین حجم و ارزش معاملات را تجربه کرد، پربیننده‌ترین نماد معاملاتی نیز شناخته شد. در معاملات امروز فرابورس در حالی که نمادهای «قاروم»، «وهور»، «صغرب» و «اتکای» به دلایلی از جمله افشای اطلاعات با اهمیت متوقف شدند، در سمت مقابل نمادهایی مانند «زماهان» و «بمیلا» بازگشایی شدند.
در جدول بیشترین نوسان قیمت نیز نمادهای «زماهان» و «ثتران» با بیشترین رشد قیمت تا سقف 30 درصد روبه رو شندند و نمادهای «ارفع» و «اتکای» تا سطح نزدیک به 5 درصد بالاترین افت قیمتی را تجربه کردند. از سوی دیگر بازار ابزارهای نوین مالی امروز میزبان جابه جایی 36 میلیون ورقه به ارزش یک هزار و 939 میلیارد ریال بود. نرخ موثر بازده تا سررسید (YTM) اسناد خزانه اسلامی در این بازار روز جاری در دامنه 23 درصد (مربوط به اخزا704) تا 27.49 درصد (مربوط به اخزا711) قرار داشت. در تابلو اوراق تسهیلات مسکن نیز قیمت این اوراق در بازه 545 هزار تا 230 هزار ریال نوسان کرد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
:: فناوری اطلاعات ::
افشای ویژگی های ساعت هوشمند جدید سامسونگ
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
بازگشت عابدزاده به فوتبال با «اف‌سی‌عابدز»
:: فرهنگ و هنر ::
آیا قسمت‌های آخر سریال پایتخت ۶ ساخته می‌شود
:: حوادث ::
دختر جوان؛ قربانی هوس‌های شوم

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار