سه شنبه 13 خرداد 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فناوری اطلاعات عرضه نسل جدید لاستیک‌های نانویی با ویژگی‌های بهبود یافته

 
 

يكشنبه 8 ارديبهشت 1398

عرضه نسل جدید لاستیک‌های نانویی با ویژگی‌های بهبود یافته

 
 

شرکت ویتوریا (Vittoria) نسل دوم گرافن را در لاستیک‌های تولیدی خود مورد استفاده قرار داده که این کار موجب بهبود دوام و عملکرد لاستیک‌ها شده‌است.

زمانی که شرکت ویتوریا (Vittoria) کار روی گرافن را از سال ۲۰۱۳ آغاز کرد، امکان کاهش استرس در لاستیک‌ها برای بهبود خواص آن امکان‌پذیر بود. با این حال، این کار موجب سفت شدن لاستیک می‌شد.
این شرکت نسل دوم از گرافن را مورد استفاده قرار داده است تا بتواند کیفیت لاستیک را بهبود بیشتری دهد. در کنار افزایش دوام و مقاومت در برابر برش، ویتوریا از گونه‌های گرافنی فعال برای اصلاح پیچش لاستیک و بهبود برخی خواص دیگر نظیر عملکرد بالا در دماهای مختلف استفاده کرده است.
شرکت ویتوریا با استفاده از نسل دوم گرافن موفق به بهبود ویژگی‌های مهمی در لاستیک شده‌است؛ برای مثال، مصرف‌کنندگان می‌توانند لاستیک‌هایی با مقاومت چرخشی ۴۰ درصد کمتر نسبت به نسل اول‌ لاستیک‌های این شرکت، خریداری کنند. همچنین میزان گیرکردن لاستیک ۳۰ درصد و مقاومت در برابر برش ۴۰ درصد بهبود یافته است. میزان حفظ هوا در لاستیک‌های تیوب‌لس نیز ۳۰ درصد بهتر شده‌است.
یکی از بهترین جنبه‌های نسل دوم لاستیک‌های این شرکت آن است که میزان کیلومتر مورد استفاده از لاستیک افزایش یافته است. براساس اطلاعات منتشر شده توسط شرکت ویتوریا، لاستیک‌های نسل دوم نسبت به نسل اول، دو برابر بیشتر عمر می‌کنند، این در حالی است که از نظر قیمت تفاوت چندانی میان دو لاستیک وجود ندارد.
ویتوریا از نسل دوم گرافن در لاستیک‌های آفرودی نیز استفاده کرده است. نگهداری میزان هوا، مقاومت در برابر برش و میزان گیرافتادن لاستیک در نمونه‌های آفرودی بهبود یافته و مقاومت چرخشی تغییر نکرده است. استفاده از نسل دوم گرافن در لاستیک‌ها موجب شده تا شیمی لاستیک وارد دوران جدیدی شود. گرافن موجب سبک‌تر شدن و استحکام بیشتر ماتریکس در لاستیک می‌شود به طوری که استحکام جانبی ۵۰ درصد بهبود یافته در حالی که ۱۵ درصد سبک‌تر شده‌است. این در حالی است که میزان گرمای تولید شده نیز بین ۹ تا ۱۶ درصد کاهش می‌یابد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
:: فناوری اطلاعات ::
افشای ویژگی های ساعت هوشمند جدید سامسونگ
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
بازگشت عابدزاده به فوتبال با «اف‌سی‌عابدز»
:: فرهنگ و هنر ::
آیا قسمت‌های آخر سریال پایتخت ۶ ساخته می‌شود
:: حوادث ::
دختر جوان؛ قربانی هوس‌های شوم

يادداشت
:: فناوری اطلاعات ::
تاکید بر توسعه زیرساخت و سرویس های ارزش افزوده پیام رسان ها

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار