جمعه 16 خرداد 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی حجم و ارزش معاملات روزانه فرابورس ایران افزایش یافت

 
 

چهارشنبه 11 ارديبهشت 1398

حجم و ارزش معاملات روزانه فرابورس ایران افزایش یافت

 
 

هموطن سلام-فرابورس ایران دادوستدهای خود در دهمین روز از اردیبهشت‌ماه 98 را با افزایش حجم و ارزش معاملات و تداوم روند صعودی شاخص کل به پایان رساند تا آیفکس برای چندمین روز متوالی به رکوردشکنی‌های خود ادامه دهد.

به گزارش خبرنگار هموطن سلام-معاملات فرابورس امروز سه‌شنبه با تغییر مالکیت یک میلیارد و 640 میلیون ورقه ادامه یافت که ارزش این دادوستدها افزون بر 7 هزار و 17 میلیارد ریال بود.
همچنین شاخص کل فرابورس تحت تاثیر معاملات مثبت در نمادهای «کگهر»، «میدکو»، «شراز»، «شاوان» و «بزاگرس» که تا سطح حدود 8 واحد تاثیر مثبت بر این نماگر داشتند، افزایش نزدیک به 17 واحدی را تجربه کرد و در سطح 2632 واحدی قرار گرفت. نماد «ذوب» امروز با تغییر مالکیت نزدیک به 222 میلیون سهم به ارزش بیش از 378 میلیارد ریال، علاوه بر اینکه بالاترین حجم و ارزش معاملات را در اختیار گرفت، پربیننده‌ترین نماد نیز شناخته شد. از سوی دیگر معاملات در بازارهای اول، دوم و پایه با جابه جایی 179، 710 و 716 میلیون سهم به ارزش 606، 2 هزار و 750 و 2 هزار و 115 میلیارد ریال پیگیری شد. امروز در حالی که دو نماد «بزاگرس» و «قچار» بالاترین رشد قیمتی را به نام خود ثبت کردند، نمادهای «سدبیر» و «قشیر» بیشترین افت قیمتی را تا سطح حداکثر 5 درصد متحمل شدند.
در پایان معاملات امروز بازار ابزارهای نوین مالی نیز شاهد جابه جایی 36 میلیون ورقه به ارزش یک هزار و 546 میلیارد ریال بود. اسناد خزانه اسلامی مورد معامله در این بازار نرخ سود موثر بازده تا سررسید 22.93 درصد تا 24.14 درصد را تجربه کردند که کمترین نرخ به «اخزا608» و بیشترین به «اخزا713» اختصاص داشت. نگاهی به پیام‌های ناظر بازار در جریان معاملات امروز نیز نشان می‌دهد نماد معاملاتي شركت پتروشيمي ممسني به منظور برگزاري مجمع عمومي عادي ساليانه صاحبان سهام در روز شنبه 1398/02/14 و نماد معاملاتی شركت قند شيروان قوچان و بجنورد به دليل افشاي اطلاعات متوقف شدند. در مقابل نماد معاملاتي شركت نيروگاه زاگرس كوثر پس از برگزاري كنفرانس اطلاع‌رساني و نماد معاملاتي شركت بيمه اتكايي امين پس از افشاي اطلاعات با اهميت بازگشایی شدند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
:: فناوری اطلاعات ::
افشای ویژگی های ساعت هوشمند جدید سامسونگ
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
بازگشت عابدزاده به فوتبال با «اف‌سی‌عابدز»
:: فرهنگ و هنر ::
آیا قسمت‌های آخر سریال پایتخت ۶ ساخته می‌شود
:: حوادث ::
دختر جوان؛ قربانی هوس‌های شوم

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار