پنجشنبه 23 آبان 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی رشد 150 واحدی آیفکس و سبزپوشی تمامی بازارهای فرابورس

 
 

چهارشنبه 11 ارديبهشت 1398

رشد 150 واحدی آیفکس و سبزپوشی تمامی بازارهای فرابورس

 
 

دومین هفته کاری اردیبهشت ماه در فرابورس ایران با رشد 150 واحدی آیفکس و افزایش بیش از 70 درصدی حجم و ارزش دادوستدهای فرابورس به پایان رسید.

شاخص کل فرابورس که در روز انتهایی هفته گذشته در ارتفاع 2493 واحدی قرار داشت در جریان این هفته با صعود 150 واحدی معادل 6 درصد رشد، در ارتفاع 2643 واحدی ایستاد و بدین ترتیب در نیمه نخست اردیبهشت‌ماه بازدهی 17 درصدی را از آغاز سال 98 به ثبت رسانید. به موازات رشد چشم‌گیر آیفکس در این هفته معامله‌گران دادوستد 8 میلیارد و 551 میلیون ورقه بهادار به ارزش بالغ بر 34 هزار و 588 میلیارد ریال را در بازارهای نه‌گانه فرابورس رقم زدند و بدین ترتیب در 5 روز کاری این هفته به طور میانگین روزانه یک هزار و 710 میلیون ورقه به ارزش نزدیک به 7 هزار میلیارد ریال دست به دست شد.
نگاهی به مبادلات انجام شده در بازارهای فرابورس نیز حاکی از آن است که تمامی بازارهای فرابورس اعم از اول، دوم، پایه و بازار ابزارهای نوین مالی ایران با رشد حجم و ارزش دادوستدی روبه‌رو شده‌اند به طوری که حجم مبادلات بازارهای فرابورس بین 62 تا 94 درصد و ارزش این دادوستدها بین 38 تا 113 درصد رشد کرده است.
در بازار اول 949 میلیون سهم به ارزش سه هزار و 220 میلیارد ریال دست به دست شد که در مقایسه با هفته پیش از رشد 94 و 113 درصدی حجم و ارزش معاملات حکایت دارد. بازار دوم نیز با میزبانی از نقل‌وانتقال سه میلیارد و 63 میلیون سهم به ارزش سه هزار و 220 میلیارد ریال، رشد 62 و 95 درصدی حجم و ارزش دادوستدی را به همراه داشت. ادامه مبادلات سهام در بازار پایه نیز به نقل‌وانتقال 4 میلیارد و 365 میلیون سهم انجامید که ارزش این مبادلات به بیش از 11 هزار میلیارد ریال بالغ شد. بدین ترتیب بازار پایه رشد 68 و 76 درصدی را در حجم و ارزش دادوستدهای خود طی این هفته تجربه کرد.
از سوی دیگر در بازار ابزارهای نوین مالی نیز حجم و ارزش معاملات اوراق به ترتیب با 69 و 38 درصد رشد روبه‌رو شد. در این بازار سرمایه‌گذاران دادوستد 172 میلیون ورقه به ارزش 9 هزار و 353 میلیارد ریال را به ثبت رساندند.
همچنین رصد دادوستد ابزارهای معاملاتی این بازار حاکی از آن است که 164 میلیون ورقه ETF (صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله) به ارزش 2 هزار و 902 میلیارد ریال، 390 هزار ورقه تسهیلات مسکن به ارزش 193 میلیارد ریال و 7 میلیون ورقه بدهی به ارزش بیش از 6 هزار و 250 میلیارد ریال نقل‌وانتقال یافته است.
بدین ترتیب تمامی بازارهای سهام و اوراق فرابورس ایران در هفته منتهی به 13 اردیبهشت‌ماه عملکرد مثبتی را به ثبت رساندند و نمای کلی بازارهای فرابورس طی این هفته سبز بود. در همین حال ارزش معاملات خرد بازار سهام شامل معاملات بازارهای اول، دوم، پایه، مشتقه و بازار شرکت‌های کوچک و متوسط به 24 هزار و 229 میلیارد ریال در هفته دوم اردیبهشت‌ماه رسید که از این میزان، گروه فلزات اساسی با ارزش معاملاتی 2479 میلیارد ریال و در اختیار گرفتن 10 درصد از ارزش کل معاملات بازار سهام فرابورس، در صدر ایستاد. بعد از آن گروه‌های انبوه‌سازی، املاک و مستغلات و محصولات شیمیایی به ترتیب جایگاه‌های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
کاهش نرخ رسمی ۱۸ ارز
:: فناوری اطلاعات ::
بیستمین نمایشگاه ایران تله کام برگزار نمی شود! عقب‌گرد یا توسعه؟
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
بیرانوند 64درصد پنالتی‌ها رامهار کرده است
:: فرهنگ و هنر ::
فصل دوم عصر جدید با اتفاقات شگفت انگیز
:: حوادث ::
دختر معتاد، متهم به قتل مادر

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار