جمعه 16 خرداد 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی معاملات فرابورس ایران بر مدار صعود

 
 

يكشنبه 15 ارديبهشت 1398

معاملات فرابورس ایران بر مدار صعود

 
 

معاملات فرابورس ایران در پانزدهمین روز از اردیبهشت‌ماه 98 با افزایش حجم و ارزش کل معاملات نسبت به روز گذشته به پایان رسید، بر این اساس 2 میلیارد و 400 میلیون ورقه در مجموع بازارهای فرابورس دادوستد شد که ارزش آن بیش از 8 هزار و 825 میلیارد ریال بود.

امروز یکشنبه شاخص کل نیز که در دقایق ابتدایی معاملات رو به صعود گذاشته بود در پایان بازار نزدیک به 2 واحد افت کرد و در بالاتر از سطح 2663 واحدی قرار گرفت. چهار نماد «مارون»، «شراز»، «دماوند» و «شاوان» بالاترین تاثیر منفی را بر آیفکس تا سطح 10 واحد داشتند و در سمت مقابل نمادهای «ذوب»، «هرمز» و «بپاس» تا سطح حداکثر 8 واحد تاثیر مثبت بر این نماگر گذاشته و مانع از افت بیشتر آن شدند. در میان تمامی نمادهای مورد معامله در بازارهای فرابورس روز جاری نماد شرکت سهامی ذوب‌آهن با جابه جایی بیش از 617 میلیون سهم به ارزش یک هزار و 125 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را در اختیار گرفت.
در جدول نمادهایی با بالاترین نوسان قیمتی نیز نمادهای «حآسا»، «حسینا» و «غشهداب» در حالی بیشترین رشد قیمتی را تجربه کردند که نماد معاملاتی شركت‌های بهمن ليزينگ، سرمايه‌گذاري مسكن شمال‌غرب و مدیریت انرژی امید تابان هور بیشترین افت قیمتی را به ثبت رساندند. امروز سهامداران به ترتیب 193، یک هزار و 246 میلیون سهم را در بازارهای اول و دوم دادوستد کردند که ارزش این معاملات 697 و 4 هزار و 127 میلیارد ریال بود. در همین حال بازار پایه‌ای‌ها نیز 834 میلیون سهم را به ارزش یک هزار و 746 میلیارد ریال در سه تابلو این بازار دست به دست کردند که در تابلو الف نماد «فرابورس» در تابلو «ب» نماد «شپلی» و در تابلو ج نماد «لپیام» پربیننده‌ترین نمادها بودند. در همین حال در بازار ابزارهای نوین مالی شاهد تغییر مالکیت 54 میلیون ورقه به ارزش یک هزار و 746 میلیارد ریال بودیم. در این بازار اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا712» با قیمت معامله نزدیک به 960 هزار ریال دارای کمترین نرخ سود موثر بازده تا سررسید به میزان 14.65 درصد بود و «اخزا710» با قیمت معامله 975 هزار و 59 ریال، بیشترین نرخ YTM را در رقم 23.91 درصد کسب کرد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
:: فناوری اطلاعات ::
افشای ویژگی های ساعت هوشمند جدید سامسونگ
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
بازگشت عابدزاده به فوتبال با «اف‌سی‌عابدز»
:: فرهنگ و هنر ::
آیا قسمت‌های آخر سریال پایتخت ۶ ساخته می‌شود
:: حوادث ::
دختر جوان؛ قربانی هوس‌های شوم

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار