يكشنبه 11 خرداد 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فناوری اطلاعات وقتی پرداخت باج‌ هم دیجیتال می‌شود!

 
 

دوشنبه 16 ارديبهشت 1398

وقتی پرداخت باج‌ هم دیجیتال می‌شود!

 
 

به نظر می‌رسد که مجرمان سایبری نیز به سمت و سوی باج‌گیری از سوی ارزهای دیجیتال روی آورده‌اند و برای احیای فایل‌های کدگذاری شده رایانه کاربران، تقاضای بیت‌کوین می‌کنند.

شاید تا همین سال گذشته بسیاری از مجرمان سایبری و هکرها بعد از نفوذ و حمله به رایانه کاربران، به ازای بازیابی و احیای اطلاعات کدگذاری شده آنها پول درخواست می‌کردند اما حالا به نظر می‌رسد که پیشرفت تکنولوژی بر نحوه اخاذی و باج‌گیری آنها نیز تأثیر گذاشته است و آنها درخواست بیت‌کوین می‌کنند.
حالا به تازگی اخبار و گزارش‌های جدیدی در وب سایت زد دی نت منتشر شده است که نشان می‌دهد مجرمان اینترنتی و سایبری بعد از حملات باج افزاری و نفوذ به سیستم رایانه آنها به ازای بازیافت اطلاعات از آنها ارز دیجیتال رمزنگاری‌شده همچون بیت کوین درخواست کرده‌اند.
همان طور که می‌دانیم، ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده که از مهم‌ترین و مشهورترین آنها می‌توان به بیت‌کوین اشاره کرد، در سال‌های اخیر از محبوبیت و استقبال بی‌نظیری از سوی کاربران مواجه شده است که قابلیت‌های متفاوتی با پرداخت‌های معمول بین بانکی دارد. یکی از این قابلیت‌ها که موجب شده است محبوبیت آن در میان مجرمان اینترنتی بیشتر شود، عدم ردیابی و پیگیری توسط نهادهای مسئول و مراجع قضائی است و کشورهای بسیاری نیز در جهان به همین سبب مخالف توسعه بیت کوین و ارز رمزهای مشابه بوده و قوانین متعددی نیز برای جلوگیری از فعالیت و وضع محدودیت بر پرداخت‌های این چنینی ایجاد کرده‌اند تا جلوی پول‌شویی، فرار مالیاتی، قاچاق دارو، تسلیحات و تجهیزات تروریستی و کلاهبرداری‌های اینترنتی را در جهان بگیرند.
به طور معمول مجرمان سایبری بعد از آنکه به سیستم‌های رایانه‌ای کاربران و قربانیان نفوذ پیدا کنند، اطلاعات شخصی و فایل‌های آنها را کدگذاری می‌کنند تا آنها نتوانند به اطلاعات خود دسترسی یافته و از آن استفاده کنند و با ارسال پیامی هشدارآمیز به ازای بازیابی و احیای فایل‌های کدگذاری شده از آنها پول‌های هنگفتی دریافت می‌کنند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
:: فناوری اطلاعات ::
بازگشایی محدود دفاتر گوگل در جولای
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
بازگشت عابدزاده به فوتبال با «اف‌سی‌عابدز»
:: فرهنگ و هنر ::
آیا قسمت‌های آخر سریال پایتخت ۶ ساخته می‌شود
:: حوادث ::
همسرکشی با دستور اجنه

يادداشت
:: فناوری اطلاعات ::
تاکید بر توسعه زیرساخت و سرویس های ارزش افزوده پیام رسان ها

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار