جمعه 16 خرداد 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی معاملات بیش از 8 هزار میلیارد ریالی در مجموع بازارهای فرابورس ایران

 
 

دوشنبه 16 ارديبهشت 1398

معاملات بیش از 8 هزار میلیارد ریالی در مجموع بازارهای فرابورس ایران

 
 

امروز در مجموع بازارهای فرابورس ایران 2 میلیارد و 816 میلیون ورقه در بیش از 228 هزار دفعه مورد مبادله قرار گرفت که ارزش این دادوستدها افزون بر 8 هزار و 713 میلیارد ریال بود.

در معاملات امروز دوشنبه 16 اردیبهشت‌ماه سهامداران در مجموع دو بازار اول و دوم اقدام به جابه جایی یک هزار و 556 میلیون سهم به ارزش 4 هزار و 325 میلیارد ریال کردند و در بازار پایه نیز یک هزار و 218 میلیون سهم به ارزش 2 هزار و 673 میلیارد ریال تغییر مالکیت یافت.
در این سه بازار در حالی که دو نماد «ثغرب» و «زبینا» متوقف شد، اما در مقابل نمادهای «لخانه»، «غویتا»، «اوان»، «فبستم»، «فنفت»، «افرا»، «ممسنی»، «لازما» و «دی» بازگشایی شدند. شاخص کل نیز روز جاری افت بیش از 39 واحدی نزدیک به 1.5 درصد را تجربه کرد که عمده ریزش آن تحت تاثیر نمادهای «مارون» با 13.7 واحد، «هرمز» با حدود 7 واحد و «شراز» با تاثیر منفی 3 واحد قرار داشت. همچنین نمادهای «ذوب» و «دماوند» نیز تا سطح حداکثر 6 واحد تاثیر مثبت بر آیفکس به جا گذاشتند و از کاهش بیشتر این نماگر جلوگیری کردند. امروز همچنین نمادهای «دی» و «افرا» با بیشترین رشد و «ثغرب» و «سمگا» با بالاترین افت قیمتی روبه‌رو شدند.
در این میان «ذوب» به عنوان پربیننده‌ترین نماد در فرابورس همچنین بالاترین حجم و ارزش معاملات را نیز در اختیار گرفت به طوری که در این نماد بیش از یک میلیارد سهم به ارزش حدود یک هزار و 909 میلیارد ریال دادوستد شد که عمده خرید و فروش سهام در این نماد به حقیقی‌ها اختصاص داشت. در بازار ابزارهای نوین مالی نیز مجموع معاملات در سه ابزار اوراق بدهی، اوراق تسهیلات مسکن و صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله به تغییر مالکیت 43 میلیون ورقه به ارزش یک هزار و 716 میلیارد ریال انجامید.
در تابلو اوراق بدهی امروز نماد «اخزا714» با قیمت معامله 920 هزار ریال به نرخ موثر بازده تا سررسید 20.8 درصدی رسید. «اخزا703» نیز با قیمت معامله 733 هزار ریال نرخ 24.1 درصدی را به ثبت رساند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
:: فناوری اطلاعات ::
افشای ویژگی های ساعت هوشمند جدید سامسونگ
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
بازگشت عابدزاده به فوتبال با «اف‌سی‌عابدز»
:: فرهنگ و هنر ::
آیا قسمت‌های آخر سریال پایتخت ۶ ساخته می‌شود
:: حوادث ::
دختر جوان؛ قربانی هوس‌های شوم

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار