جمعه 16 خرداد 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی دانش و فناوری درخواست تایید نانوداروی ضدسرطان در اتحادیه اروپا

 
 

سه شنبه 17 ارديبهشت 1398

درخواست تایید نانوداروی ضدسرطان در اتحادیه اروپا

 
 

شرکت سیتوری تراپیوتیکس داروی ضدسرطان جدید خود را به آژانس دارویی اروپا معرفی کرد تا بتواند مراحل تایید این دارو را طی کند. این دارو حاوی ترکیبات رایج شیمی‌درمانی بوده که درون لیپوزوم محافظت می‌شود. اطراف این لیپوزوم با استفاده از پلی‌اتیلن گلیکول پوشش داده شده‌است.

سیتوری تراپیوتیکس (Cytori Therapeutics) اعلام کرد که این شرکت فرم درخواست ثبت داروی جدید خود در آژانس دارویی اروپا (EMA) را به‌صورت رسمی پر کرده است. در ماه ژوئن ۲۰۱۷، کمیته تولید دارو برای مصارف انسانی آژانس دارویی اروپا، داروی دوکسوروبیسین هیدروکلراید سیتوری را تایید کرد و آن را برای مرحله بعدی ارزیابی یعنی مرحله MAA شایسته دانست.
این دارو نوعی لیپیوزم نانوذره‌ای بوده که برای درمان سرطان طراحی شده است. در این فرمولاسیون از دوکسوروبیسین که یک داروی شیمی‌درمانی رایج است استفاده شده و قرار است این فرمولاسیون جدید به‌منظور درمان سرطان پستان، رحم و چند بیماری دیگر استفاده شود. مارک هدریک مدیرعامل شرکت سیتوری می‌گوید: «دوکسوروبیسین لیپوزومی یکی از روش‌های مقابله با برخی سرطان‌ها است. وارد شدن این راهبرد به بازار اروپا یکی از اهداف شرکت ما است.» این دارو، یک داروی هیبریدی بوده که شباهت زیادی به داروی مرجع آدریامیسین، که در حال حاضر در اروپا تایید شده، دارد. تفاوت میان این دو دارو در این است که در فرمولاسیون جدید شرکت سیتوری، مواد فعال درون نانوکره‌ای لیپیدی موسوم به لیپوزوم قرار داده شده و روی آن پوسته‌ای از جنس پلی‌اتیلن گلیکول قرار داده شده‌است. سیتوری اعلام کرده که این دارو مراحل توسعه بالینی را با موفقیت پشت سر گذاشته و در حال حاضر خط تولیدی در تگزاس برای تولید آن اختصاص داده شده است.
این شرکت انتظار دارد تا پایان سال ۲۰۱۹ بتواند مرحله MAA را پشت سر گذارد. در اطلاعات ارائه شده به آژانس دارویی اروپا، اطلاعات مربوط به مطالعه‌های انجام شده روی این دارو درج شده‌است. همچنین قرار است داده‌های مربوط به مطالعات بالینی نیز ارائه شود. در این داده‌ها امکام مقایسه این دارو با داروی Caelyx فراهم است. این دارو اولین دارویی است که در سال ۱۹۹۶ توسط اتحادیه اروپا تایید شد و در حال حاضر برای درمان سرطان‌های مختلفی نظیر سرطان پستان و رحم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
:: فناوری اطلاعات ::
افشای ویژگی های ساعت هوشمند جدید سامسونگ
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
بازگشت عابدزاده به فوتبال با «اف‌سی‌عابدز»
:: فرهنگ و هنر ::
آیا قسمت‌های آخر سریال پایتخت ۶ ساخته می‌شود
:: حوادث ::
دختر جوان؛ قربانی هوس‌های شوم

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار