چهارشنبه 7 خرداد 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فناوری اطلاعات دبیر انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان استان‌ اصفهان مطرح کرد: معاونت علمی از همه تولیدکنندگان حمایت کند

 
 

سه شنبه 17 ارديبهشت 1398

دبیر انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان استان‌ اصفهان مطرح کرد: معاونت علمی از همه تولیدکنندگان حمایت کند

 
 

انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان استان‌اصفهان بر سه محور اصلی هم‌افزایی، توانمندسازی و تعامل با نهادهای حاکمیتی تمرکز دارد.

سیدیاسر معین‌الدینی دبیر انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان استان اصفهان، در ابتدا اشاره‌ای به سابقه تشکیل انجمن در اصفهان کرد و گفت: پس از 20 سال که از فعالیت شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان می‌گذشت، شرکت‌های فعال به این نتیجه رسیدند در قالب یک تشکل در کنار یکدیگر جمع شوند و این اتفاق در سال 94 با حضور نماینده اتاق ایران در اتاق بازرگانی اصفهان رخ داد و انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان استان‌اصفهان اولین هیات‌مدیره خود را طی انتخاباتی شناخت. تجربه انباشت شده در فناوران استان اصفهان در این سال‌ها به انجمن منتقل و موجب شد نیازهای جمعی صنف در نظر گرفته شود. بنابراین اساسنامه انجمن در سه محور اصلی هم‌افزایی، توانمندسازی و ارتباط با نهادهای حاکمیتی شکل گرفت.
وی با اشاره به اینکه به‌عنوان نهاد تخصصی هشدار و بازخورد می‌دهیم، افزود: هر شرکتی در این خصوص به ما مراجعه کند حاصل تجربیات 20 ساله تولیدکنندگان فناوری در استان اصفهان را را با آن‌ها در میان می‌گذاریم و مشاوره همه‌جانبه‌ای را ارائه کرده و تمام مشکلات را صادقانه مطرح می‌کنیم تا مبادا منابع و استعدادی در این راه تلف شود.
لزوم حمایت از فناوری‌های میانه و ابتدایی
معین‌الدینی با بیان اینکه در انجمن عنوان فناور را برای کسانی که تولیدکننده فناوری هستند، درنظر گرفتیم تا نماینده آنها در استان باشیم، افزود: حال این فناوری می‌تواند در سطوح پیشرفتهHigh Tech ، سطح میانه Mid Tech و یا سطح ابتدایی low Tech باشد. همان‌گونه که باید کالای ایرانی را مورد حمایت قرار دهیم باید فناوری ایرانی و تولیدکننده فناوری ایرانی را هم حمایت کنیم.
او در ادامه افزود: گاهی برچسب می‌زنیم و بخشی از تولیدکنندگان را با عنوان دانش‌بنیان در زمره تولیدکنندگان هایتک قرار می‌دهیم و از این گروه حمایت‌های ویژه‌ای به عمل می‌آوریم که بسیار خوب و ارزشمند است.
ولی آیا تامین تکنولوژی در سطوح میانه Mid Tech و پایین low Tech حمایت و توسعه نیاز ندارد؟ دبیر انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان استان‌اصفهان با طرح این سوال ادامه داد: وقتی آمار واردات را نگاه می‌کنیم اتفاقا در حوزه هایتک واردات زیاد نیست و در مقابل بالاترین حجم ارزبری کشور مربوط به کالاهاییست که تکنولوژی متوسط و ابتدایی دارند. نقدی که به معاونت علمی و فناوری داریم این است که این روزها کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت برای حمایت از شرکت‌ها در 90 درصد موارد، فناوری‌های پیشرفته را جزو دانش‌بنیان‌ها تعریف می‌کنند درحالی‌که فناوری‌های میانه و ابتدایی نیز برای رشد و توسعه کشور نیاز به توجه و حمایت دارند.
به گفته معین‌الدینی، پیشنهاد انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توسعه حمایت‌های تخصصی به کل تولیدکنندگان فناوری در کشور است.
شناسایی و معرفی شرکت‌های دانش‌بنیان
او به ضعف معرفی توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان اشاره کرد و افزود: بستر اتاق بازرگانی ایران، استان‌ها و مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان می‌تواند برای شناسایی شرکت‌ها و ایجاد تعامل میان آن‌ها مفید واقع شود. فعالان اقتصادی نیز گاهی بدون آگاهی از فنّاوری‌های تولیدشده در کشور اقدام به واردات می‌کنند. اینجاست که مجمع، انجمن استان و اتاق‌های بازرگانی باید بسترهایی را ایجاد کنند که فناوری‌های تولیدشده در ایران در معرض آگاهی فعالان بخش خصوصی و خریداران حاکمیتی قرار گیرد.
آموزش مهارت‌ها
دبیر انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان استان اصفهان با بیان اینکه فضای واقعی کسب‌وکار، فضای سود و زیان است و در دانشگاه‌ها شخص را برای این موارد آماده نمی‌کنند؛ تاکید کرد: کارآفرینان به مهارت‌های مدیریتی برای پیشبرد اهداف و فعالیت‌هایشان نیاز دارند در حالی‌که دانشگاه‌ها تنها مهارت‌های تکنولوژیک را آموزش می‌دهند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
:: فناوری اطلاعات ::
بازگشایی محدود دفاتر گوگل در جولای
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
بازگشت عابدزاده به فوتبال با «اف‌سی‌عابدز»
:: فرهنگ و هنر ::
آیا قسمت‌های آخر سریال پایتخت ۶ ساخته می‌شود
:: حوادث ::
زنی، پشت پرده جنایت خانوادگی

يادداشت
:: فناوری اطلاعات ::
تاکید بر توسعه زیرساخت و سرویس های ارزش افزوده پیام رسان ها

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار