جمعه 16 خرداد 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی معامله یک میلیارد و 700 میلیون ورقه بهادار در فرابورس

 
 

سه شنبه 17 ارديبهشت 1398

معامله یک میلیارد و 700 میلیون ورقه بهادار در فرابورس

 
 

دادوستدهای چهارمین روز کاری هفته سوم اردیبهشت‌ماه در فرابورس ایران با ثبت معامله یک میلیارد و 723 میلیون ورقه بهادار به ارزش افزون بر 6 هزار و 508 میلیارد ریال به پایان رسید که معامله‌گران این حجم از دادوستدها را در بیش از 159 هزار نوبت معاملاتی دست به دست کردند.

سه‌شنبه هفدهم اردیبهشت‌ماه در بازار اول فرابورس 131 میلیون سهم به ارزش 389 میلیارد ریال تغییر مالکیت یافت و در بازار دوم نیز جابه‌جایی 838 میلیون سهم به ارزش دو هزار و 511 میلیارد ریالی صورت گرفت.
از سوی دیگر بازار پایه میزبان نقل‌وانتقال 631 میلیون سهم بود که این حجم از دادوستدها ارزش یک هزار و 885 میلیارد ریالی را به ثبت رساند.
معاملات اوراق در بازار ابزارهای نوین مالی نیز به دادوستد 30 میلیون ورقه شامل اوراق بدهی، اوراق تسهیلات مسکن و صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله انجامید که در این میان مبادله بیش از 84 میلیون ورقه به ارزش 43 میلیارد ریال مربوط به معاملات اوراق تسهیلات مسکن بود.
بیشترین قیمت اوراق تسهیلات مسکن در روز جاری مربوط به امتیاز تسهیلات مسکن مهرماه 97 در نماد «9707» بود که هر برگه از این اوراق با قیمت 517 هزار ریال خریدوفروش شد. رصد نمادهایی که بیشترین افزایش و کاهش قیمت را طی امروز تجربه کرده‌اند نشان می‌دهد که نمادهای «ثعمرا» و «حریل» با بیشترین رشد و در سمت مقابل نمادهای «پخش» و «سمگا» با بیشترین افت قیمتی روبه‌رو شدند.
نمادهای «ذوب»، «هرمز» و «مارون» نیز به ترتیب با 8، 7 و 5 واحد تاثیر منفی، بیشترین اهرم منفی را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند بدین ترتیب این نماگر افت 52 درصدی را در چهارمین روز کاری هفته تجربه کرد. گفتنی است که نماد معاملاتی اوراق مشارکت شرکت سیمان کردستان «سکرد 98» به منظور پرداخت اصل مبلغ و پرداخت آخرین سود علی‌الحساب سه‌ماهه این اوراق، فردا هجدهم اردیبهشت‌ماه متوقف می‌شود.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
:: فناوری اطلاعات ::
افشای ویژگی های ساعت هوشمند جدید سامسونگ
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
بازگشت عابدزاده به فوتبال با «اف‌سی‌عابدز»
:: فرهنگ و هنر ::
آیا قسمت‌های آخر سریال پایتخت ۶ ساخته می‌شود
:: حوادث ::
دختر جوان؛ قربانی هوس‌های شوم

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار