پنجشنبه 23 آبان 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی بازده شاخص کل فرابورس ایران از ابتدای سال به 15 درصد رسید

 
 

جمعه 20 ارديبهشت 1398

بازده شاخص کل فرابورس ایران از ابتدای سال به 15 درصد رسید

 
 

حجم معاملات در مجموع بازار‌های نُه‌گانه فرابورس ایران در هفته معاملاتی منتهی به 20 اردیبهشت‌ماه 98 به 11 هزار و 9 میلیون ورقه رسید که این حجم از معاملات 38 هزار و 569 میلیارد ریال ارزش داشت؛ این میزان از حجم و ارزش معاملاتی که حاکی از به‌ترتیب 29 و 12 درصد افزایش نسبت به هفته گذشته بود در بیش از یک میلیون نوبت معاملاتی میان معامله‌گران جا‌به‌جا شد.

شاخص کل که هفته جاری را با در پیش گرفتن سیر صعودی آغاز و ارتفاع 2665 واحدی را نیز لمس کرده بوده، در نهایت در پایان هفته با ایستادن در سطح 2605 واحدی اُفت هفتگی یک درصدی را تجربه کرد و بازدهی آن از ابتدای سال 98 به 15 درصد رسید.
همچنین در این 5 روز معاملاتی 777 میلیون سهم به ارزش دو هزار و 712 میلیارد ریال در بازار اول جابه‌جا شد که بیانگر میزانی از کاهش نسبت به هفته گذشته بود. در بازار دوم نیز 5 هزار و 241 میلیون سهم به ارزش 15 هزار و 811 میلیارد ریال داد‌و‌ستد شد که متغیر‌های حجم و ارزش در این بازه زمانی در این بازار به‌ترتیب 71 و 44 رشد کردند.
به‌علاوه، دیگر بازار سهام فرابورس در این هفته معاملاتی از معامله 4 هزار و 789 میلیون سهم میزبانی کرد که ارزش این حجم از معاملات در بازار پایه به 11 هزار و 512 میلیارد ریال رسید که در مقایسه با عملکرد هفته پیش این بازار افزایش یافته است.
در سمت دیگر بازار، مجموع ارزش معاملات اوراق بدهی، اوراق تسهیلات مسکن و صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) در بازار ابزار‌های نوین مالی در این مدت به 8 هزار و 535 میلیارد ریال رسید؛ این میزان از ارزش در دادو‌ستد 201 میلیون ورقه رقم خورده است و برخلاف متغیر ارزش، حجم معاملات در این بازار 17 درصد نسبت به هفته پیش از آن رشد کرده است.
نگاهی به آمار معاملات به تفکیک این بازار بیانگر رشد 9 10 درصدی حجم و ارزش معاملات اوراق تسهیلات مسکن و معامله 430 هزار ورقه از این اوراق به ارزش 213 میلیارد ریال و نیز رشد 18 درصدی حجم و کاهش یک درصدی ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) نسبت به هفته گذشته است. این در حالی است که 6 میلیون و 610 هزار ورقه متعلق به اوراق بدهی به ارزش 5 هزار و 452 میلیارد ریال نیز در این بازه زمانی معامله شده است. در نهایت، گروه‌های فلزات اساسی و محصولات شیمیایی با در اختیار گرفتن 21 و 12 درصد از ارزش معاملات خُرد در بازارهای اول، دوم، پایه و SME همچنان صدر‌نشین جدول ارزش معاملات خُرد بازار سهام و اختیار سهام فرابورس هستند که در هفته جاری این ارزش به 29 هزار و 417 میلیارد ریال رسید.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
کاهش نرخ رسمی ۱۸ ارز
:: فناوری اطلاعات ::
بیستمین نمایشگاه ایران تله کام برگزار نمی شود! عقب‌گرد یا توسعه؟
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
بیرانوند 64درصد پنالتی‌ها رامهار کرده است
:: فرهنگ و هنر ::
فصل دوم عصر جدید با اتفاقات شگفت انگیز
:: حوادث ::
دختر معتاد، متهم به قتل مادر

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار