پنجشنبه 23 آبان 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی دانش و فناوری همکاری دو شرکت نانویی برای ارتقاء کیفیت لباس‌های زیر مردانه

 
 

شنبه 21 ارديبهشت 1398

همکاری دو شرکت نانویی برای ارتقاء کیفیت لباس‌های زیر مردانه

 
 

تابان اندیش برجیس یکی از شرکت‌های فعال در حوزه نانومواد است. این شرکت از زمستان ۱۳۹۷ همکاری مشترکی با شرکت کیان‌تن‌پوش آغاز کرده است.

سیامک سلیمی، مدیر بخش تحقیق و توسعه شرکت تابان اندیش برجیس می‌گوید: «در قالب این همکاری مشترک، نانومواد آنتی‌باکتریال تولید و در اختیار شرکت کیان‌تن‌پوش قرار می‌دهیم. کیان‌تن‌پوش نیز با استفاده از این نانومواد، لباس‌های زیر بچه‌گانه و مردانه تولید و به بازار عرضه می‌کند.» مهندس سلیمی می‌افزاید: «در زمستان سال ۱۳۹۷ شرکت کیان‌تن‌پوش با استفاده از این نانومواد موفق به تولید بیش از ۴۰ تن پارچه آنتی‌باکتریال شد که از آن‌ها برای تولید لباس‌های زیر مردانه و بچه‌گانه استفاده کرده است. این همکاری در حال حاضر ادامه دارد و قرار است حجم تولید در سال جاری افزایش یابد و به میزان ۲۵ تا ۳۰ تن پارچه در ماه برسد.»
مدیر بخش تحقیق و توسعه شرکت تابان اندیش برجیس درباره تعامل این شرکت با شرکت‌های دیگر می‌گوید: «ما تلاش داریم تا نقش واحد تحقیق و توسعه را برای شرکت‌های دیگر ایفا کنیم. در واقع به این شرکت‌ها کمک می‌کنیم تا بتوانند از نانومواد در ارتقاء کیفیت محصولات خود استفاده کنند.» هدف این شرکت، نوآوری در محصولات کنونی و ایجاد محصولاتی با ویژگی‌های جدید و منحصربه‌فرد در صنایع مختلف بوده که امکان گسترش و توسعه بازار را برای شرکت‌ها فراهم کرده و توان رقابتی آن‌ها را بهبود بخشد.
این اولین همکاری شرکت تابان اندیش برجیس نیست، سال گذشته این شرکت همکاری مشترکی با شرکت حوله یاس سپید مشهد داشت که منجر به تولید بیش از ۱۰ تن حوله‌های آنتی‌باکتریال نانویی با نام تجاری سلین شد. این حوله برای استفاده در یکی از هتل‌ها تولید شد. امروزه با هدف کاهش اثرات و بوی نامطبوع ناشی از حضور میکروب‌ها بر حوله‌ها از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود، روش‌هایی مانند استفاده از میکرو و نانوکپسول‌ها، تبدیل ترکیبات بدبو به ترکیبات بی‌بو و کاهش فراریت مواد دارای بوی نامطبوع برای این منظور وجود دارد. استفاده از حوله آنتی‌باکتریال می‌تواند راه‌حل مناسبی برای جلوگیری از اثر مضر باکتری‌ها باشد زیرا حوله‌های آنتی‌باکتریال، جرم‌ها و باکتری‌های درون بافت پارچه را به دام انداخته و آن‌ها را از بین می‌برند. دامنه کاربرد نانومواد و آمیزه‌های نانویی آنتی‌باکتریال شرکت تابان اندیش برجیس بسیار وسیع بوده و از آن‌ها می‌توان در حوزه‌هایی نظیر سرامیک، پلیمر و نساجی استفاده کرد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
کاهش نرخ رسمی ۱۸ ارز
:: فناوری اطلاعات ::
بیستمین نمایشگاه ایران تله کام برگزار نمی شود! عقب‌گرد یا توسعه؟
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
بیرانوند 64درصد پنالتی‌ها رامهار کرده است
:: فرهنگ و هنر ::
فصل دوم عصر جدید با اتفاقات شگفت انگیز
:: حوادث ::
دختر معتاد، متهم به قتل مادر

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار