سه شنبه 17 تير 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی بازدهی آیفکس از 15 درصد فراتر رفت

 
 

شنبه 28 ارديبهشت 1398

بازدهی آیفکس از 15 درصد فراتر رفت

 
 

دادوستدهای فرابورس ایران در نخستین روز از آخرین هفته کاری اردیبهشت‌ماه با تغییر مالکیت یک میلیارد و 382 میلیون ورقه به ارزش بیش از 6 هزار و 423 میلیارد ریال خاتمه یافت و همزمان شاخص کل این بازار نیز رشد 29 واحدی را تجربه کرد.

امروز شنبه 28 اردیبشت‌ماه نمادهایی از گروه‌های مختلف اعم از فلزات اساسی، پالایشی، خودرویی و ... بر رشد 1.13 درصدی آیفکس اثرگذار بودند به طوری که نمادهای «شرانل»، «ذوب»، «کرمان»، «خدیزل»، «دماوند» و «سرچشمه» تا سطح حداکثر 7.4 واحد تاثیر مثبت بر این نماگر داشتند و موجب صعود آیفکس تا بالاتر از ارتفاع 2 هزار و 612 واحدی شدند. در حال حاضر بازدهی این نماگر از ابتدای اردیبهشت‌ماه به 5.4 درصد و از آغاز سال جدید به 15.7 درصد رسیده است. در این میان سهامداران روز جاری به ترتیب 138 و 562 میلیون سهم را به ارزش 581 و 2 هزار و 276 میلیارد ریال میان خود دست به دست کردند و در بازار پایه دادوستدها به تغییر مالکیت 624 میلیون سهم به ارزش 2 هزار و 84 میلیارد ریال انجامید. نماد «ذوب» به عنوان پربیننده‌ترین نماد معاملاتی با جابه‌جایی بیش از 205 میلیون سهم به ارزش افزون بر 361 میلیارد ریال، بیشترین رقم حجم و ارزش معاملات را در میان تمامی نمادهای مورد مبادله در بازارهای فرابورس کسب کرد. در همین حال بازار سهام فرابورس روز پرترافیکی را در توقف و بازگشایی نمادها شاهد بود. بر این اساس در حالی که امروز نمادهای «کی‌بی‌سی»، «فسلیر»، «کرمان»، «زفکا»، «ثنوسا»، «غفارس» و «غدیس» متوقف شدند در سمت مقابل نمادهای «دهدشت»، «غپآذر»، «کایتا»، «شپلی»، «شرانل»، «لخانه» و «فولای» بازگشایی شدند.
همچنین دو نماد «شرانل» و «خدیزل» با بالاترین رشد قیمت تا سطح حداکثر 22 درصد و دو نماد «ثالوند» و «زبینا» با بیشترین افت قیمت روبه رو شدند. نگاهی به مبادلات بازار ابزارهای نوین مالی نیز نشان می‌دهد مجموع دادوستدهای اوراق بدهی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و اوراق تسهیلات مسکن روز جاری به رقم 38 میلیون ورقه به ارزش یک هزار و 471 میلیارد ریال رسید و نرم موثر بازده تا سررسید این اوراق در دامنه 20.7 تا 23.91 درصد نوسان کرد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
دلایل افزایش قیمت اوراق مسکن
:: فناوری اطلاعات ::
تلویزیون جدید شیائومی با قابلیت دالبی اتمز
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
دلایل استعفای وکلای فدراسیون در پرونده ویلموتس مشخص شد/ غرض‌ورزی‌ها همکاری را سخت کرد
:: فرهنگ و هنر ::
همبازی محمدرضا گلزار در سریال عاشقانه ۲ یا گیسو مشخص شد
:: حوادث ::
دختر جوان؛ قربانی هوس‌های شوم

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار