جمعه 15 مرداد 1400

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی ‏ دادوستد یک‌سوم از حجم و ارزش مبادلات فرابورس در بازارهای اول و دوم

 
 

يكشنبه 5 خرداد 1398

‏ دادوستد یک‌سوم از حجم و ارزش مبادلات فرابورس در بازارهای اول و دوم

 
 

تغییر مالکیت یک میلیارد و 350 میلیون ورقه بهادار به ارزش افزون بر 5 هزار و 894 میلیارد ریال، نتیجه دادوستدهای صورت‌گرفته در ‏نخستین روز کاری هفته جاری در فرابورس ایران بود که این حجم از مبادلات در بیش از 149 هزار نوبت معاملاتی صورت گرفت.‏

در پی نقل‌وانتقال 469 میلیون سهم به ارزش بالغ بر دو هزار میلیارد ریال در ‏بازارهای اول و دوم، بیش از یک‌سوم از حجم و ارزش کل دادوستدهای امروز چهارم خردادماه 98 به این دو بازار اختصاص یافت.‏
معامله‌گران با جابه‌جایی 81 میلیون سهم به ارزش 141 میلیارد ریال در نماد «ذوب» و نقل‌وانتقال بیش از 8 میلیون سهم به ارزش 196 ‏میلیارد ریال در نماد «کرمان» موجب شدند این دو نماد به ترتیب رتبه نخست و دوم را به لحاظ بیشترین حجم و ارزش دادوستدی در ‏بازار سهام از آن خود کنند.‏ در بین نمادهای فرابورسی نماد «دماوند» با 7 واحد، بیشترین اهرم منفی را بر شاخص کل فرابورس ایران بر ‏جای گذاشت و در سمت مقابل نمادهای «میدکو» و «مارون» جمعا 9 واحد از آیفکس حمایت کردند و مانع از افت این نماگر ‏شدند. در نهایت شاخص کل در ارتفاع 2671 واحدی تثبیت شد. پیگیری دادوستدهای صورت‌گرفته در بازار پایه نشان می‌دهد که هر سه تابلو مبادلاتی این بازار در مجموع میزبان تغییر مالکیت 820 ‏میلیون سهم به ارزش یک هزار و 467 میلیارد ریال بوده‌اند که بیشترین میزان حجم و ارزش مبادلات این بازار مربوط به تابلو «پایه ب» ‏بوده است.‏ از سوی دیگر معاملات اوراق در بازار ابزارهای نوین مالی به دادوستد 25 میلیون ورقه به ارزش افزون بر یک هزار و 467 میلیارد ریال انجامید که شامل معاملات اوراق بدهی، ETF و اوراق تسهیلات مسکن می‌شود.
🔘توقف و بازگشایی‌های آغاز این هفته
نمادهای معاملاتی «دسانكو»، «خليبل»، «غمينو»، «غشوكو» و «دقاضی» جهت برگزاري مجمع عمومي عادي ساليانه صاحبان سهام در روز سه‌شنبه هفته جاری، در پايان معاملات امروز متوقف شدند. توقف نماد معاملاتی «بپاس» نیز به دلیل افشای اطلاعات با اهمیت مصادیق گروه ب برای شرکت بیمه پاسارگاد صورت گرفت.
در سمت مقابل نماد «مرجان» پس از برگزاری جلسه هيات مديره در خصوص افزايش سرمايه و نماد «فکا» پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام و تقسیم سود نقدی هر سهم بازگشایی شدند. همچنین امروز شاهد بازگشایی نماد «خكرمان» پس از افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف، نماد «چنوپا» به دلیل افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب، نماد «لازما» پس از ارائه موارد منجر به تعليق در قالب افشای اطلاعات با اهمیت مصادیق گروه ب و نماد «حپارسا» پس از افشای اطلاعات با اهمیت و خروج از تعلیق بودیم. علاوه بر این گشایش نمادها، نماد معاملاتی «ساذری» پس از ارائه توضیحات در خصوص عدم اظهار نظر حسابرس نسبت به صورت‌های مالی شش‌ماهه منتهی به پایان شهریور 97 امروز بازگشایی شد.
ادامه پذیره‌نویسی سهام در دست انتشار شرکت بيمه زندگی باران پذیره‌نویسی تعداد 720 میلیون سهم از سهام در دست انتشار شرکت بیمه زندگی باران (سهامی عام در شرف تاسیس) به قيمت هر سهم 500 ريال که از 24 اردیبهشت‌ماه جاری در بازار سوم فرابورس آغاز شده بود، ادامه یافت. با توجه به اینکه مهلت این پذیره‌نویسی 15 روز در نظر گرفته شده بود امروز نیز با فروش 770 هزار سهم در دست انتشار این شرکت، بخشی از این پذیره‌نویسی صورت گرفت.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
واریز یارانه در حاشیه وعده‌های میلیونی
:: فناوری اطلاعات ::
ویندوز ۱۱ اینترنت اکسپلورر را حذف می کند
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
کریستیانو رونالدو به رکورد علی دایی رسید
:: فرهنگ و هنر ::
داریوش مهرجویی نشان‌دار شد
:: حوادث ::
جنایت؛ پایان 7 سال رابطه شیطانی

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار