چهارشنبه 25 تير 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی آیفکس نزدیک به 8 درصد از ابتدای خردادماه افزایش یافت

 
 

دوشنبه 13 خرداد 1398

آیفکس نزدیک به 8 درصد از ابتدای خردادماه افزایش یافت

 
 

فرابورس ایران معاملات دوازدهمین روز از خردادماه 98 را با سقف‌شکنی آیفکس و صعود بیش از 65 واحدی این نماگر و نیز دادوستد 3 میلیارد و 280 میلیون ورقه به ارزش افزون بر 8 هزار و 7 میلیارد ریال پشت سر گذاشت.

روز جاری شاخص کل با 65.6 واحد رشد معادل 2.4 درصد تا ارتفاع 2851 واحدی افزایش یافت. نمادهای «مارون»، «کگهر»، «دماوند»، «ذوب»، «سمگا» و «کرمان» به ترتیب 6 نمادی بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر این نماگر تا سطح حداکثر 23 واحد داشتند و «میدکو» نیز در تابلو «تاثیر در شاخص» اولین نمادی بودند که تا سطح 2 واحد تاثیر منفی بر آیفکس به جا گذاشت.
بدین ترتیب از ابتدای ماه جاری تاکنون شاخص کل فرابورس افزایش 206 واحدی معادل 7.8 درصدی را به ثبت رسانده است. در جریان معاملات امروز بازارهای فرابورسی در حالی که سه نماد «شمواد»، «حخزر» و «پلوله» متوقف شدند نمادهای «غگلستا»، «غمینو»، «شراز»، «ولبهمن»، «شاوان»، «آ س پ»، «لخانه»، «دبالک» و «مفاخر» مورد بازگشایی قرار گرفتند. بسیاری از نمادهای بازگشایی‌شده یا کنفرانس اطلاع‌رسانی در خصوص نوسان قیمت سهام برگزار کرده و یا از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام بازگشته بودند.
همچنین امروز دوشنبه سهامداران در بازار اول و دوم به ترتیب 126 و 673 میلیون سهم را به ارزش 523 و 2 هزار و 545 میلیارد ریال دادوستد کردند. در بازار پایه نیز سهامداران خرید و فروش 583 میلیون سهم به ارزش 2 هزار و 43 میلیارد ریال را در مجموع سه تابلو این بازار رقم زدند. سه نماد «آ س پ»، «دبالک» و «کشرق» در حالی با بیشترین رشد قیمت روزانه روبه‌رو شدند که نمادهای «حپارسا»، «ساینا» و «اوان» بالاترین افت قیمت را تجربه کردند. همچنین نماد شرکت ریل پرداز سیر با تغییر مالکیت بیش از 151 میلیون سهم به ارزش افزون بر 451 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات و نماد ذوب‌آهن با جابه جایی 161 میلیون سهم به ارزش 281 میلیارد ریال بالاترین حجم معاملات را از آن خود کردند. در بازار ابزارهای نوین مالی نیز امروز 41 میلیون ورقه به ارزش یک هزار و 587 میلیارد ریال دست به دست شد که نتیجه دادوستدهای اوراق تسه، اوراق بدهی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله بود.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
اخذ مالیات از خانه‌های خالی تهران در فصل تابستان
:: فناوری اطلاعات ::
همکاری گوگل و مایکروسافت برای آوردن "وب اپ"های بیشتر به پلی استور
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
دلایل استعفای وکلای فدراسیون در پرونده ویلموتس مشخص شد/ غرض‌ورزی‌ها همکاری را سخت کرد
:: فرهنگ و هنر ::
همبازی محمدرضا گلزار در سریال عاشقانه ۲ یا گیسو مشخص شد
:: حوادث ::
دختر جوان؛ قربانی هوس‌های شوم

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار