جمعه 9 خرداد 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فناوری اطلاعات وزیر ارتباطات در مازندران مطرح کرد: افزایش بهره‌وری در کشاورزی با افتتاح پارک فناوری فضایی

 
 

سه شنبه 21 خرداد 1398

وزیر ارتباطات در مازندران مطرح کرد: افزایش بهره‌وری در کشاورزی با افتتاح پارک فناوری فضایی

 
 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر افزایش ظرفیت‌های صادراتی مازندران تأکید و از افتتاح پارک فناوری فضایی برای کسب‌وکارهای فضاپایه باهدف افزایش بهره‌وری محصولات کشاورزی خبرداد.

محمدجواد آذری جهرمی در همایش بین‌المللی معرفی فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری استان مازندران، با اشاره به ظرفیت‌های بسیار استان برای سرمایه‌گذاری، گفت: شیلات، دامداری، کشاورزی و گردشگری برخی از ظرفیت‌های استان مازندران است که هم در داخل و هم در خارج از کشور بازارهای خود را دارد و نیازمند سرمایه‌گذاری‌های بیشتر است. وی تولید خاویار را یکی از ظرفیت‌های صادراتی استان مازندران عنوان کرد و افزود: ۲۰ درصد ظرفیت این بازار در استان مازندران بالفعل شده و یک ظرفیت بزرگ‌تری نیز مغفول مانده که نیاز به توسعه بازار دارد. وزیر معین اقتصاد مقاومتی استان مازندران با اشاره به اینکه دو برنامه جدی برای توسعه سرمایه‌گذاری در استان مازندران وجود دارد، گفت: به دلیل اینکه در این استان در حوزه کشاورزی سطوح کشت و منابع آبی قابل‌افزایش نیست از سرمایه‌گذاری‌هایی باهدف افزایش بهره‌وری محصولات کشاورزی حمایت می‌شود و این موضوع در ستاد اقتصاد مقاومتی استان مازندران نیز مورد تأکید بوده است. وی تسهیل در صدور مجوزها و فرآیندها را یکی از وظایف دولت در حوزه سرمایه‌گذاری بیان کرد و افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری وزارت اقتصاد راه‌اندازی پنجره واحد صدور مجوزها برای استان مازندران را به‌صورت جدی پیگیری می‌کند و باید تلاش کنیم این پنجره واحد تا پایان سال جاری راه‌اندازی شود. آذری جهرمی ارائه تسهیلات برای پروژه‌های استان مازندران را یکی دیگر از برنامه‌های دولت برای استان مازندران اعلام کرد و گفت: در این حوزه بر اساس قانون از سهمیه ۱۰ درصدی کشاورزی و ۱۰ درصدی صنعت برای پرداخت تسهیلات یا از ظرفیت وام‌های اشتغال‌زایی می‌توان استفاده کرد و مشکلی برای تأمین منابع مالی وجود ندارد.
وی به فعالیت استارت‌آپ‌ها باهدف افزایش بهره‌وری نیز اشاره کرد و افزود: پارک فناوری فضایی برای کسب‌وکارهای فضاپایه با در اختیار قرار دادن اطلاعات به کشاورزان باعث افزایش بهره‌وری در این حوزه می‌شود که تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یکی دیگر از موارد مطرح در سال اقتصاد مقاومتی استان مازندران را افزایش سطوح موردنیاز برای صادرات عنوان کرد و گفت: در سال گذشته صادرات این استان ۳۵۰ میلیون دلار بوده که عدد بسیار کمی است و نشان از حلقه مفقوده‌ای دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها نبود صنایع تبدیلی و بسته‌بندی است که ظرفیت سرمایه‌گذاری و سودآوری خوبی دارد. وی به کم بودن فعالیت کشتیرانی در دریای خزر به‌عنوان یکی از مشکلات توسعه صادرات این استان اشاره کرد و افزود: این زیرساخت‌ها با همکاری سرمایه‌گذاری خارجی و دولت امکان توسعه دارد.
آذری جهرمی تصریح کرد: در یک سال پیش رو هدف‌گذاری 2 تا 2.5 برابری افزایش صادرات از بنادر استان مازندران دور از انتظار نیست. وی افزود: این همایش فرصتی است که به‌صورت موردی مشکلات و موانع چرخه سرمایه‌گذاری و اداری مطرح شود و به نتایج حاصل از این همایش در ستاد اقتصاد مقاومتی پرداخته می‌شود. بر اساس این گزارش، آذری جهرمی بعد از شرکت در این همایش از نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی استان بازدید و در ادامه پل موقت روستای گلورد را که در سیل اخیر تخریب‌شده بود‌، افتتاح کرد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
:: فناوری اطلاعات ::
بازگشایی محدود دفاتر گوگل در جولای
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
بازگشت عابدزاده به فوتبال با «اف‌سی‌عابدز»
:: فرهنگ و هنر ::
آیا قسمت‌های آخر سریال پایتخت ۶ ساخته می‌شود
:: حوادث ::
زنی، پشت پرده جنایت خانوادگی

يادداشت
:: فناوری اطلاعات ::
تاکید بر توسعه زیرساخت و سرویس های ارزش افزوده پیام رسان ها

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار