يكشنبه 19 مرداد 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی حوادث افزایش میزان غرق شدگی در چهار ماهه امسال

 
 

پنجشنبه 31 مرداد 1398

افزایش میزان غرق شدگی در چهار ماهه امسال

 
 

در چهار ماهه نخست سال جاری آمار تلفات غرق شدگی در کشور با رشد 65.7 درصدی مواجه بود. این آمار از 367 فوتی در چهار ماهه سال قبل به 608 فوتی در چهار ماهه امسال رسیده است.

در چهار ماهه امسال از کل تلفات غرق شدگی، 110 نفر زن و 498 نفر مرد بودند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل تعداد زنان فوت شده بر اثر غرق شدگی در کشور بیش از دو برابر شده است.

آمار بالای غرق شدگی در شش استان
بر اساس این گزارش، در این مدت استان های فارس با 60، خوزستان با 59 و مازندران با 48 فوتی بیشترین آمار غرق شدگی را در کشور داشتند. اما علاوه بر این سه استان، آمار تلفات غرق شدگی در استان های اصفهان با 42، گیلان با 41 و لرستان با 38 فوتی نیر قابل توجه بوده است.
نکته دیگر اینکه هر چند تقریبا طی 15 سال اخیر بیشترین آمار غرق شدگی همواره مربوط به سه استان خوزستان، مازندران و گیلان بوده، اما در سال جاری استان های دیگری نیز با آمار بالای غرق شدگی مواجه بوده و رشد قابل توجهی در این زمینه داشته اند که البته بارش های ابتدای سال و وقوع سیل و پر حجم شدن آب رودخانه ها در افزایش این آمار بی تأثیر نبوده است.
در چهار ماهه سال جاری استان فارس رشد 87.5 درصدی، اصفهان رشد 200 درصدی و لرستان رشد 153 درصدی در آمار تلفات غرق شدگی داشتند.
رودخانه ها همچنان در صدر آمار تلفات غرق شدگی در چهار ماهه نخست سال جاری مطابق با سال های دیگر همچنان رودخانه ها در صدر آمار تلفات غرق شدگی قرار داشتند. در این مدت 259 نفر در رودخانه ها جان خود را از دست دادند که 208 نفر از آنان مرد و 51 نفر زن بودند.
آمار تلفات رودخانه ها در این مدت 42.6 درصد از کل تلفات غرق شدگی است.
بعد از رودخانه ها استخرهای کشاورزی با 69، کانال های ‌آب با 53، دریا با 46 (44 نفر خارج طرح، 2 نفر محدوده مجاز)، دریاچه های مصنوعی و سدها با 33، استخرهای شنا با 31، حوض و حوضچه ها با 27، چاه ها با 15 و دریاچه های طبیعی با 12 فوتی بیشترین تلفات غرق شدگی را داشتند. 63 نفر نیز در سایر مکان های آبی جان خود را از دست دادند.

رشد قابل توجه غرق شدگی در تیر ماه

اما در تیر ماه امسال نیز آمار تلفات غرق شدگی رشد 67.4 درصدی داشت. در تیر ماه امسال 241 نفر بر اثر غرق شدگی جان خود را از دست دادند در حالی که این آمار در مدت مشابه سال قبل 144 نفر گزارش شده بود.
مطابق آمارهای موجود در هر چهار ماه ابتدایی سال جاری شاهد رشد تلفات غرق شدگی نسبت به مدت مشابه سال قبل بودیم که بیشترین آن در فروردین با 117 درصد و تیرماه با 47.4 درصد ثبت شده است.
هشدار سازمان پزشکی قانونی کشور به مسافران نواحی ساحلی و حاشیه رودخانه ها

با توجه به پیش رو بودن تعطیلات پایان هفته و نیز نزدیک شدن به ماه شهریور که پرسفرترین ماه سال است، سازمان پزشکی قانونی کشور با توجه بارش های خوب سال جاری و نزول رحمت الهی و پر آب بودن رودخانه ها و کانال ها و با عنایت به رشد آمار تلفات غرق شدگی به ویژه در رودخانه ها و کانال های آب به مسافران عزیز نواحی ساحلی و حاشیه رودخانه ها توصیه می کند که حتماً اصول ایمنی و توصیه های ارگان های مسئول را مورد توجه قرار دهند و ضمن ممانعت از شنای افراد ناآشنا به فنون شنا، از اتراق در حاشیه رودخانه ها در زمان بارندگی و یا شنا در هوای نامساعد و یا در محدوده ایمن سازی نشده دریا جداً اجتناب نمایند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
اخذ مالیات از خانه‌های خالی تهران در فصل تابستان
:: فناوری اطلاعات ::
همکاری گوگل و مایکروسافت برای آوردن "وب اپ"های بیشتر به پلی استور
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
دلایل استعفای وکلای فدراسیون در پرونده ویلموتس مشخص شد/ غرض‌ورزی‌ها همکاری را سخت کرد
:: فرهنگ و هنر ::
همبازی محمدرضا گلزار در سریال عاشقانه ۲ یا گیسو مشخص شد
:: حوادث ::
راز جنایت دختر 20 ساله در عمق چاه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار