سه شنبه 13 خرداد 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی تداوم روند نزولی قیمت‌ها در بازار خودرو

 
 

جمعه 5 مهر 1398

تداوم روند نزولی قیمت‌ها در بازار خودرو

 
 

قیمت‌ها در بازار خودرو همچنان رو به کاهش است. در همین حال بسیاری از فعالان بازار تاکید دارند که حباب قیمتی هنوز به‌طور کامل تخلیه نشده و اگر رویدادی در دیگر بازارها رخ ندهد باز هم شاهد تداوم روند نزولی قیمت‌ها در بازار خودرو خواهیم بود.

ن‌طور که مشخص است طی هفته جاری اخبار مربوط به تکمیل خودروهای ناقص متعلق به خودروسازان در کاهش قیمت‌ها، نقش مهمی داشته چرا که به نظر می‌رسد در تداوم تکمیل محصولات دپویی، تحویل خودروهای معوق و همچنین عرضه به بازار سرعت گرفته است. در این زمینه در هفته جاری شرکت ایران خودرو اعلام کرد که ۱۰۵ هزار دستگاه خودرو ناقص قبل از خردادماه سال جاری این گروه صنعتی، به ۶۰ هزار دستگاه کاهش پیدا کرده و روند تجاری سازی خودروهای کف با سرعت بیشتری درحال انجام است.
به عبارت بهتر این گروه صنعتی توانسته ۵۰درصد خودروهای ناقص کف کارخانه را تکمیل و به بخشی از تعهدات معوقه خود نیز عمل کند. در همین حین شرکت سایپا نیز چندی پیش خبری در همین زمینه منتشر کرد و بر تکمیل خودروهای دپویی در پارکینگ این شرکت تاکید کرد. به این ترتیب با عادی شدن روند عرضه خودرو، آرامش در بازار حکمفرما شده این در حالی است که فعالان بازار تاکید دارند با ادامه روند فعلی از سوی خودروسازان حباب بیشتری از قیمت‌ها طی روزهای آتی تخلیه خواهد شد. اما اظهارات فعالان بازار مبنی بر روند کاهشی قیمت‌ها در شرایطی است که برخی دیگر از دست‌اندرکاران بازار همچنان بر رکودی که ماه‌هاست گریبانگیر بازار شده تاکید دارند. با وجود کاهش قیمت‌ها طی ماه‌های گذشته به نظر می‌رسد که متقاضیان خودرو در انتظار کاهش بیشتر قیمت‌ها هستند به همین دلیل در بازار حضور پیدا نمی‌کنند. در کنار این موضوع اما باید به اتمام فصل تابستان، فصلی که خرید و فروش در آن رونق می‌گیرد اشاره کرد هر چند که تابستان امسال نیز بازار جز رکود، رونقی به خود ندید.
حال سری به بازار خودرو بزنیم و ببینیم قیمت محصولات داخلی طی هفته جاری چه تغییراتی داشته است. طبق اظهارات فعالان بازار پراید ۱۱۱ با قیمت ۴۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به خریداران عرضه می‌شود. این خودرو در هفته پیش با همین قیمت قابل خریداری بود. دیگر محصول خانواده سایپا، یعنی پراید ۱۳۱ نیز بدون تغییر نسبت به هفته گذشته با قیمت ۴۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان از سوی فروشندگان به خریداران عرضه شده است.
دو محصول دیگر سایپا یعنی تیبای صندوقدار و ساینا نیز به ترتیب با قیمت‌های ۴۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و ۵۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان داد و ستد شدند. این دو خودرو به نسبت هفته گذشته دو مسیر متفاوت را طی کردند. در حالی که تیبا افزایش ۳۰۰ هزار تومانی را در بازار تجربه کرد، قیمت ساینا ۲۰۰ هزار تومان افت داشت. همچنین دو محصول مونتاژی شرکت سایپا یعنی ساندرو استپ‌وی و چانگان به ترتیب با قیمت‌های ۱۷۳و ۱۶۹ میلیون تومان در بازار حضور دارند. حال سراغ تعدادی از محصولات ایران خودرو می‌رویم. دو محصول پژو ۲۰۶ یعنی تیپ ۲ و ۵ به ترتیب با قیمت‌های ۷۶ و ۹۱ میلیون تومان قابل خریداری هستند. هر دو خودرو روند کاهشی قیمت را نسبت به هفته گذشته تجربه کردند. مدل صندوقدار ۲۰۶ نیز در مسیر مدل هاچ بک حرکت کرده و با از دست دادن ۳۰۰ هزار تومان از قیمت خود، با قیمت ۹۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.
۲۰۷ اتومات نیز با قیمت ۱۵۴ میلیون تومان در بازار حضور دارد. در حالی که قیمت رانا و پژو ۴۰۵ SLX در مسیر کاهشی حرکت کرده، قیمت دنا و سمند EF۷ به نسبت هفته گذشته تغییری نداشته است. خریداران می‌توانند رانا را با قیمت ۷۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و پژو ۴۰۵ SLX را با قیمت ۷۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خریداری کنند. دو محصول مونتاژی ایران خودرو یعنی دانگ فنگ H۳۰ کراس و پژو ۲۰۰۸ نیز با قیمت ۱۲۸ و ۲۹۴ میلیون تومان قابل خریداری هستند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
:: فناوری اطلاعات ::
افشای ویژگی های ساعت هوشمند جدید سامسونگ
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
بازگشت عابدزاده به فوتبال با «اف‌سی‌عابدز»
:: فرهنگ و هنر ::
آیا قسمت‌های آخر سریال پایتخت ۶ ساخته می‌شود
:: حوادث ::
مردی بعد از قتل دوستش با همسر او ازدواج کرد

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار