سه شنبه 6 خرداد 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فناوری اطلاعات آموزش: اسکن کردن کد QR در گوشی‌های آیفون

 
 

دوشنبه 8 مهر 1398

آموزش: اسکن کردن کد QR در گوشی‌های آیفون

 
 

کد QR یا (پاسخ سریع)، یک بارکد دوبعدی است که دستگاه‌های اختصاصی و گوشی‌های هوشمند می‌توانند بخوانند. این کد می‌تواند اطلاعات مختلفی را در خود جای دهد و کاربر گوشی هوشمند با اسکن کردن این کد، اطلاعات موجود در آن را مشاهده می‌کند. این کد را چگونه می‌توان اسکن کرد؟

کامپیوترها و گوشی‌های هوشمندی که در اختیار ما قرار دارد، همه کارها را آسان کرده است. اگر بخواهید یک لینک را با یک وب‌سایت در اشتراک بگذارید، کافی است آن را کپی کنید و در سایت قرار دهید. تمامی کسانی که تمایل به دریافت اطلاعات موجود در لینک دارند، می‌توانند روی آن کلیک کنند و مطالب را در مرورگر خود بارگذاری کنند. متأسفانه در زندگی واقعی جایی برای کلیک کردن، کپی کردن، بارگذاری مطالب و این قبیل موارد نیست. پس چه باید کرد؟
در زندگی واقعی کدهای QR وظیفه لینک را بر عهده دارند. این کدها، شباهت زیادی باپه بارکد دارند و اطلاعات مختلفی را می‌توانند در خود ذخیره کنند. اگر کسی بخواهد اطلاعات موجود در آنها را بخواند، نمی‌تواند روی آن‌ها کلیک کند، بلکه باید آن‌ها را با استفاده از گوشی هوشمند خود اسکن کند.
دهه 1990 میلادی بود که استفاده از این نوع کد رواج پیدا کرد. این کدها در ابتدا در صنعت خودروسازی ژاپن کاربرد فراوانی داشتند. این روزها، کدهای QR همه جا مشاهده می‌شود. تبلیغ‌کنندگان و شرکت‌های مختلف از این ابزار برای ترویج و افزایش استفاده از وب‌سایت، خدمات، فروش و غیره استفاده می‌کنند.
روش اصلی استفاده از کدهای QR، اسکن کردن آن‌ها است. عده زیادی از کاربران دارای گوشی آیفون هستند. سوال این است که افرادی که گوشی آیفون دارند، چگونه می‌توانند این کدها را اسکن کنند. در ادامه به روش اسکن کدهای QR در گوشی‌های آیفون اشاره شده است.
برای اسکن کردن کدهای QR در گوشی آیفون، ابتدا اپلیکیشن “Camera” را راه اندازی کنید. سپس دوربین گوشی خود را روی کد QR بگیرید تا تصویر کد روی نمایشگر به نمایش درآید. اگر کد QR، معتبر باشد، گوشی به شما اطلاع می‌دهد که این کد، اطلاعاتی دربردارد. آیا تمایلی به رفتن به وب‌سایت حاوی اطلاعات این کد هستید؟ در صورتی که پاسخ شما مثبت باشد، مرورگر شما شروع به بارگذاری لینک می‌کند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
:: فناوری اطلاعات ::
اریک اشمیث در فوریه گوگل را ترک کرده بود
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
بازگشت عابدزاده به فوتبال با «اف‌سی‌عابدز»
:: فرهنگ و هنر ::
آیا قسمت‌های آخر سریال پایتخت ۶ ساخته می‌شود
:: حوادث ::
زنی، پشت پرده جنایت خانوادگی

يادداشت
:: فناوری اطلاعات ::
تاکید بر توسعه زیرساخت و سرویس های ارزش افزوده پیام رسان ها

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار