چهارشنبه 22 مرداد 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی دانش و فناوری تصاویری از جدا شدن فضاپیمای ژاپنی از ایستگاه فضایی بین‌المللی

 
 

شنبه 11 آبان 1398

تصاویری از جدا شدن فضاپیمای ژاپنی از ایستگاه فضایی بین‌المللی

 
 

فضاپیمای حمل محموله ژاپن موسوم به "HTV-۸" ساعاتی پیش پس از اتمام ماموریت ۳۴ روزه خود توسط بازوی رباتیک ایستگاه فضایی بین‌المللی از این ایستگاه جدا شد و برای بازگشت به سمت زمین روانه شد.

یک کپسول باری فضایی بدون سرنشین ژاپنی روز جمعه (۱ نوامبر) از ایستگاه فضایی بین‌المللی جدا شد و به سمت زمین بازگشت تا ایستگاه فضایی برای اتصال با یک کپسول باری فضایی جدید متعلق به ایالات متحده که امروز پرتاب می‌شود، آماده شود.
فضانوردان در ایستگاه فضایی هنگامی که در ارتفاع ۴۲۰ کیلومتری بر فراز اقیانوس آرام در غرب ساحل کالیفرنیا در پرواز بود، از بازوی رباتیک "کانادارم۲"(Canadarm۲) برای جدا کردن "HTV-۸" از ایستگاه فضایی که به ماژول "هارمونی" متصل بود، استفاده کردند.
"کریستینا کخ" فضانورد مقیم ایستگاه فضایی که در حین آزاد کردن "HTV-۸" بازوی رباتیک را کنترل می‌کرد، در توییتر خود نوشت: [این فضاپیما] رفت اما تماشای جدا شدن کپسول باری HTV-۸ از ایستگاه فضایی و رقص پیچیده بازوی رباتیک از یادها نمی‌رود.
جدایی "HTV-۸" از ایستگاه فضایی یک زمینه چینی برای پرتاب و اتصال یک کپسول باری آمریکایی موسوم به "Cygnus NG-۱۲" ساخته شده توسط شرکت "نورث‌روپ گرومن" از ویرجینیا به آن است. این مأموریت قرار است امروز (شنبه ۲ نوامبر) پرتاب شود و پس فردا به ایستگاه فضایی متصل شود تا چهار تن محموله خود را تحویل ایستگاه دهد.
آژانس اکتشاف هوافضای ژاپن(JAXA) فضاپیمای "HTV-۸" را در تاریخ ۲۴ سپتامبر سوار بر موشک "H-IIB" از مرکز فضایی تانگاشیما در جنوب ژاپن به سمت ایستگاه فضایی پرتاب کرد. این فضاپیما چهار روز بعد وارد ایستگاه شد و بیش از چهار تن تجهیزات از جمله باتری‌های جدید برای پنل‌های خورشیدی را تحویل داد.
این فضاپیما ۳۴ روز را در حالی که به ماژول هارمونی که ماژول رو به زمین و متعلق به آمریکا است، سپری کرد تا اینکه بامداد امروز (۲ نوامبر) به سمت زمین بازگشت.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
اخذ مالیات از خانه‌های خالی تهران در فصل تابستان
:: فناوری اطلاعات ::
کاهش فروش آیفون تحت تاثیر ممنوعیت وی‌چت
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
دلایل استعفای وکلای فدراسیون در پرونده ویلموتس مشخص شد/ غرض‌ورزی‌ها همکاری را سخت کرد
:: فرهنگ و هنر ::
همبازی محمدرضا گلزار در سریال عاشقانه ۲ یا گیسو مشخص شد
:: حوادث ::
راز جنایت دختر 20 ساله در عمق چاه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار