جمعه 4 مهر 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی محدودسازی رمزگذاری سرویس‌ها توسط اینترپل

 
 

دوشنبه 27 آبان 1398

محدودسازی رمزگذاری سرویس‌ها توسط اینترپل

 
 

سازمان اینترپل قصد دارد به شرکت‌های تهیه کننده اینترنت، توسعه دهندگان اپلیکیشن‌ها و سازندگان دستگاه‌ها فشار وارد کند تا روند رمزگذاری محاورات، سرویس‌ها و کالاها را کاهش دهند.

سازمان اینترپل قصد دارد به شرکت‌های تهیه کننده اینترنت، توسعه دهندگان اپلیکیشن‌ها و سازندگان دستگاه‌ها فشار وارد کند تا روند رمزگذاری محاورات، سرویس‌ها و کالاها را کاهش دهند.
سازمان پلیس بین‌الملل (اینترپل) تصمیم دارد گسترش رمزگذاری سرویس‌ها و کالاها را محکوم کند. سه منبع آگاه به این امر اعلام کرده‌اند اینترپل معتقد است این روند به روند گسترش آزار جنسی کودکان کمک می‌کند.
یکی از مقامات اینترپل در مقر کنفرانس این سازمان در فرانسه اعلام کرد نسخه‌ای از یک بیانیه برای حل این مشکل از FBI آمریکا ارائه شده و بدون رای‌گیری رسمی از نمایندگان ۶۰ کشور عضو این سازمان منتشر می‌شود.
این بیانیه در حقیقت تاکید برنامه‌ای است که ماه گذشته مقامات بلندپایه پلیس آمریکا، انگلیس، استرالیا ارائه کردند. در این نامه به مشکلات دستگیری متجاوزان به حقوق کودکان اشاره دارد زیرا شرکت‌ها از بازکردن محاورات کاربران بدون اجازه نامه رسمی خودداری می‌کنند.
در پیش نویس بیانیه حل آمده است: تهیه کنندگان سرویس اینترنت، توسعه دهندگان اپلیکیشن و تولید کنندگان دستگاه‌ها مشغول تولید محصولات و خدمات رمزگذاری شده هستند که به طور موثر سواستفاده از کودکان در پلتفرم‌هایشان را مخفی می‌کند.
شرکت‌های فناوری باید مکانیسمی در طراحی محصولات و سرویس‌های رمزگذاری شده خود به کار گیرند که دولت‌ها با مراجع قانونی متناسب بتوانند به اطلاعات در فرمتی قابل خوانش و استفاده دسترسی یابند.
اینترپل در این زمینه به هیچ سوالی پاسخ نداده است.
البته به نوشته رویترز این امر احتمالا دلیلی برای برخی کشورها فراهم می‌کند تا قانون‌ها یا مقرراتی را علیه فرایند رمزگذاری غیر قابل شکست وضع کنند و در حقیقت نشانه‌ای از فشارهای دولت آمریکا برای کاهش رمزگذاری در گوگل و اپل است.
سازمان پلیس بین‌الملل به کشورها کمک می‌کند تا مظنونین جنایات را در خارج از منطقه تحت صلاحیتشان دستگیر کنند. البته بیانیه جدید لزوم اجرایی یک قانون را ندارد بلکه هدف آن ایجاد فشار بیشتر بر تهیه کنندگان فناوری در جهت کاهش رمزگذاری محاورات است.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت جهانی طلا با تضعیف دلار یک درصد جهش کرد
:: فناوری اطلاعات ::
کاهش فروش آیفون تحت تاثیر ممنوعیت وی‌چت
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
دلایل استعفای وکلای فدراسیون در پرونده ویلموتس مشخص شد/ غرض‌ورزی‌ها همکاری را سخت کرد
:: فرهنگ و هنر ::
آیا موفقیت‌های الناز شاکردوست تکرار می‌شود?
:: حوادث ::
راز جنایت دختر 20 ساله در عمق چاه

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار