جمعه 4 مهر 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی حوادث بخشش پسری که هووی مادرش را کشت

 
 

دوشنبه 4 آذر 1398

بخشش پسری که هووی مادرش را کشت

 
 


همدست این پسر نوجوان در این جنایت دو فرزند زن جوان را به قتل رساند.

پسر نوجوان كه با همدستی معلمش، سناریوی قتل هووی مادرش و دو فرزند او را اجرا كرده بود با گذشت اولیای دم زن جوان از قصاص نجات پیدا كرد. این در حالی است كه حكم قصاص آقا معلم به اتهام قتل دو كودك تایید شده و او در یك قدمی چوبه دار قرار دارد.
رسیدگی به این پرونده از سال 90 و به دنبال گزارش مرگ مشكوك زنی جوان و دو فرزندش در یكی از شهرهای استان گلستان آغاز شد.
تیمی از ماموران همراه بازپرس جنایی در محل حاضر شده و در تحقیقات مقدماتی متوجه شدند مرد صاحبخانه دو همسر دارد كه همسر اولش در طبقه بالا زندگی می‌كرد و زن جوان و دو فرزندش در طبقه اول بودند. با توجه به مشكوك بودن مرگ مادر و دو فرزندش اجساد به پزشكی قانونی منتقل شد و كارشناسان بعد از معاینات تخصصی اعلام كردند زن جوان و دو فرزندش ابتدا مسموم شده و بعد خفه شده‌اند.
با این گزارش، پرونده رنگ و بوی قتل به خود گرفت و كارآگاهان متوجه شدند مقتول و هوویش با هم اختلاف قدیمی دارند و احتمال قتل به دست او مطرح شد.
زن میانسال در بازجویی‌ها منكر قتل شد و گفت: با هوویم اختلاف و درگیری داشتم، اما این اختلاف در حدی نبود كه بخواهم این جنایت هولناك را مرتكب شوم.
تیم جنایی در ادامه به پسر 16 ساله این زن مشكوك شدند و به بازجویی از او پرداختند كه او لب به اعتراف گشود و به ارتكاب این جنایت تحت تاثیر حرف‌های مادرش و با كمك معلمش اعتراف كرد. پسر نوجوان در جریان تحقیقات گفت: مادرم و هوویش با هم اختلاف داشتند و زن جوان را مقصر ازدواج دوم پدرم می‌دانست. حرف‌های مادرم باعث شد نقشه قتل این زن و فرزندانش را طراحی كنیم. موضوع را با معلمم درمیان گذاشتم و قرار شد او به ما كمک كند. شب جنایت مقداری قرص خواب‌آور داخل دوغ حل كرده و به طبقه پایین فرستادیم. وقتی مطمئن شدیم آنها دوغ را خورده و بیهوش شده‌اند، برای اجرای نقشه پایین رفته و من هووی مادرم را كشتم و معلمم هم دو فرزندش را كشت.
پس از این اعترافات، متهم دیگر پرونده هم دستگیر شد و در تحقیقات به همدستی در این قتل اعتراف كرد. در جلسه محاكمه اولیای دم درخواست قصاص قاتلان را مطرح كردند و پسر نوجوان به یك بار قصاص و معلمش به دو بار قصاص محكوم شد.
رئیس شوراهای حل اختلاف گلستان در این باره به جام‌جم گفت: با گذشت پنج سال از قتل متوجه ندامت پسر خانواده از ارتكاب قتل شده و تلاش‌ها برای جلب رضایت اولیای دم را آغاز كردیم. اولیای دم زن جوان در شهرستان خاش زندگی می‌كردند و گروهی به سرپرستی عرفانی، عضو اصلی شعبه ویژه صلح و سازش زندان مركزی گرگان راهی این شهر شدند. اولیای دم در ابتدا حاضر به گفت و گو نشدند كه با وساطت ریش سفیدان و امام جمعه جلسه برگزار شد كه در آن همچنان بر قصاص تاكید داشتند.
احمد جعفری ادامه داد: تلاش‌ها ادامه داشت تا این‌كه سه ماه قبل از قصاص گذشت كرده و یك میلیارد تومان دیه برای بخشش خواستند. خانواده قاتل توان پرداخت این مبلغ را نداشتند و این بار اولیای دم را به گرگان دعوت كرده و بعد از صحبت با آنها، سرانجام مبلغ درخواستی را كاهش دادند و با پرداخت دیه توسط خانواده قاتل رضایت آنها كسب شد.
وی درباره دومین متهم پرونده هم گفت: پدر دو كودك به عنوان ولی دم برای او قصاص خواسته و هنوز راضی به بخشش او نشده است. متهم مدعی است با وعده تطمیع از سوی دیگر متهمان پرونده مرتکب این دو قتل شده بود.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت جهانی طلا با تضعیف دلار یک درصد جهش کرد
:: فناوری اطلاعات ::
کاهش فروش آیفون تحت تاثیر ممنوعیت وی‌چت
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
دلایل استعفای وکلای فدراسیون در پرونده ویلموتس مشخص شد/ غرض‌ورزی‌ها همکاری را سخت کرد
:: فرهنگ و هنر ::
آیا موفقیت‌های الناز شاکردوست تکرار می‌شود?
:: حوادث ::
راز جنایت دختر 20 ساله در عمق چاه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار