جمعه 9 اسفند 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی حوادث ماجرای نویسنده ای که زنش را برای نوشتن رمان کشت

 
 

جمعه 6 دي 1398

ماجرای نویسنده ای که زنش را برای نوشتن رمان کشت

 
 

این نویسنده هلندی رمانی به نام «گوشت چرخ کرده روز چهارشنبه» نوشت که درباره یک قتل بود. او درواقع در این رمان از تجربه خودش در همسرکشی نوشته بود.

ماجرای یک نویسنده هلندی که همسرش را کشت تا بتواند یک رمان بنویسد از مشهورترین پرونده‌های جنایی جهان است. این مرد اگرچه در جرم قتل مجرم شناخته شده بود اما در نهایت به دلیل خوش رفتاری از زندان آزاد شد و در حالی که در جزایر هاوایی زندگی می‌کرد فوت شد.
ریچارد کلینخمر نویسنده هلندی شهرت چندانی نداشت تا این‌که ماجرای جنایت او علیه همسرش و کتابی که او با الهام از قتل همسرش نوشته بود افشا شد و به زندان افتاد.

ریچارد؛ از کودکی تا ازدواج
ریچارد کلینخمر در سال ۱۹۳۷ میلادی در هلند به ‌دنیا آمد. دادگاه پس از جدایی پدر و مادرش از یکدیگر حق حضانت ریچارد را به مادرش سپرد و ریچارد برای زندگی به نزد مادرش فرستاده شد. پس از چندی، مادر ریچارد از دنیا رفت. ریچارد شخصیتی کاملاً اجتماعی داشت و از استعداد و توانمندی فوق‌العاده‌ای در نوشتن برخوردار بود. در ۱۸ سالگی استعداد نویسندگی‌اش گل کرد و شروع به نوشتن نمود.
او کتاب‌های بسیاری خوانده بود و آنقدر شیفته خواندن بود که در نوزده سالگی خواندن ۱۰۰ رمان را به اتمام رساند و در دبیرستان جایزه برتر نویسندگی را از آن خود کرد. اما رؤیای ریچارد نوشتن رمانی به قلم خودش بود. ریچارد در ۲۵ سالگی در دانشگاه عاشق دختری به نام جوهانا شد و با او ازدواج کرد.

راز 9 ساله مفقود شدن جوهانا
زندگی آن‌ها عادی بود و هیچ اختلافی با هم نداشتند تا این که در یکی از روز‌های سال ۱۹۹۱ میلادی، جوهانا در شرایطی مرموز گم شد، ریچارد پلیس را در جریان گذاشت.
جستجوی طولانی مدت آن‌ها بی فایده بود، همه فکر می‌کردند ممکن است جوهانا با مردی دیگر گریخته باشد. در سال ۲۰۰۰ میلادی نه سال پس از مفقود شدن جوهانا، ریچارد خانه‌اش را فروخت و به خانه کوچک و ارزان‌تری در آمستردام نقل مکان کرد.
پس از چند روز مشتریان خانه قبلی، به پلیس درباره اسکلت یک انسان که در باغچه خانه دفن شده بود خبر دادند. پلیس ریچارد را به سرعت دستگیر و از او بازجویی کرد.

پس از فشار‌های پلیس، ریچارد اعتراف کرد این‌استخوان‌ها به همسرش جوهانا تعلق دارد و او بود که زنش را به قتل رساند تا بتواند برای خلق شخصیت کتابش، انگیزه‌ها و حالت‌های یک قاتل را درک کند و از آن برای نوشتن یک کتاب جنایی با تمام جزئیات بهره ببرد. رمانی که ریچارد با الهام از قتل همسرش نوشت (Woensdag Gehaktdag) به معنی «گوشت چرخ کرده روز چهارشنبه» نام داشت.
رمان درباره این است که یک مرد چگونه می‌تواند همسرش را به هفت روش ممکن به قتل برساند. در قسمتی از متن کتاب نوشته که قاتل چگونه گوشت همسرش را چرخ کرده و به عنوان خوراک به کبوتران داده است. رئیس انتشارات نخستین‌بار پس از خواندن داستان آن را به دلیل وحشتناک بودن بیش از اندازه رد کرد. اما رمان یک تفاوت با زندگی واقعی داشت، در رمان ریچارد جوهانا کودکی غم‌انگیزی داشت و در نه سالگی مادر او با ضربات چکش پدرش کشته و از بالای ساختمان پایین انداخته شده ‌بود، در رمان او به سرنوشت مادرش دچار می‌شود.

بخشیده شدن ریچارد به دلیل خوش‌رفتاری
دادگاه ریچارد را به هفت سال زندان محکوم کرد. این محکومیت به دلیل خوش‌رفتاری ریچارد به دو سال کاهش یافت. سرانجام ریچارد در سال ۲۰۱۶ میلادی وقتی تعطیلات خود را در جزایر زیبای هاوایی سپری می‌کرد در ۷۸ سالگی از دنیا رفت.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
:: فناوری اطلاعات ::
پروژه بومی همراه اول رتبه دوم جشنواره خوارزمی شد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
تیتر تمجیدی روزنامه عربستانی درباره‌ی فرهاد مجیدی
:: فرهنگ و هنر ::
آخرین وضعیت رضا ایرانمنش در بیمارستان
:: حوادث ::
قتل هولناک زن توسط پسر معتاد

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار