يكشنبه 17 فروردين 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی دانش و فناوری بدبوترین میوه جهان؛ کلید شارژ سریع دستگاه‌های شما

 
 

سه شنبه 27 اسفند 1398

بدبوترین میوه جهان؛ کلید شارژ سریع دستگاه‌های شما

 
 

خارگیل یا میوه دوریان که به عنوان پادشاه بدبوترین میوه‌های جهان شناخته می‌شود، می‌تواند بهترین میوه طبیعی برای شارژ سریع دستگاه‌های شما باشد.

میوه خارگیل شاید برای خیلی از شما آشنا نباشد. عجیب هم نیست این میوه به قدری بدبو است که نزدیک شدن به آن هم برای خیلی از ما دشوار است. اگر بخواهید خیلی ساده بوی این میوه را برای شما بیان کنیم، باید بگوییم که بوی این میوه با بوی ناشی از یک « جسد پوسیده » یکسان است.
شاید این میوه بوی بدی داشته باشد ولی خاصیت شگفت انگیزی دارد. داشنمندان به نتایج خیلی جالبی در مورد خارگیل، پادشاه میوه‌های بدبوی جهان دست پیدا کرده‌اند که در این مطلب تصمیم داریم به این خاصیت بپردازیم.
این میوه می‌تواند دستگاه‌های الکترونیکی ما و شاید در آینده خودروهای برقی ما را به یک چشم برهم زدن شارژ کند. دلیل برخورداری خارگیل یا ژاک‌فروت از این خاصیت، ماهیت عجیبی است که دارند. زباله زیستی این میوه این قابلیت را دارد که به نوعی ابرخازن (سوپر کاپاسیتور) تبدیل شود. این زباله زیستی می‌تواند مقادیر فوق‌العاده‌ای از انرژی را در خود ذخیره کند.
پژوهشگران اظهار داشتند: «دقت ساختاری بیومس و زیست‌توده طبیعی خارگیل و منافذ سلسله‌مراتبی موجود در آن در اثر تکامل چند میلیون ساله آن ایجاد شده است. این میوه از منبعی برخوردار است که الگوی سنتز مواد مبتنی بر کربن به حساب می‌آید. خاصیت مساحت سطح بالای این میوه، رسانایی و سایت‌های فعال بین سطحی آن می‌تواند امکان انجام واکنش‌های الکتروشیمیایی و نفوذ یونی را فراهم کند و چگالی حامل بار را بالا ببرد.
برخی از پژوهشگران بر این باور هستند که طبیعت، پاسخ‌های جالبی برای نیازهای روز فناوری به ما ارائه می‌دهد. اگر یادتان باشد در دوران مدرسه آزمایش‌های جالبی در این زمینه انجام می‌دادیم. به عنوان مثال می‌توان به استفاده از سیب زمینی به عنوان باتری اشاره کرد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
:: فناوری اطلاعات ::
پروژه بومی همراه اول رتبه دوم جشنواره خوارزمی شد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
مسابقات ورزشی تا پایان فروردین ۹۹ لغو شد
:: فرهنگ و هنر ::
پایتختی ها از مهاجرت به تهران تا جنگ با داعش و ...
:: حوادث ::
نجات قاتل مرد ثروتمند از چوبه دار

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار