يكشنبه 4 آبان 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی جهان امپراطوری دیگری در جهان در راه است؟

 
 

جمعه 29 فروردين 1399

امپراطوری دیگری در جهان در راه است؟

 
 

هموطن سلام-در سال ۱۹۵۶ یک مداخله بی جهت، یک اشتباه کوچک اما بزرگ از سوی بریتانیا در کانال سوئز باعث شد تا این ابرقدرت جهانی از تخت سلطنت پایین بیایدو دیگر پادشاه هفت دریا لقب نگیرد.

هموطن سلام-مهدی نورعلیشاهی- در سال ۱۹۵۶ یک مداخله بی جهت، یک اشتباه کوچک اما بزرگ از سوی بریتانیا در کانال سوئز باعث شد تا این ابرقدرت جهانی از تخت سلطنت پایین بیایدو دیگر پادشاه هفت دریا لقب نگیرد.
بریتانیای کبیر به بدترین شکل ممکن تحقیر شدو ساده تر دیگر آقای جهان نبود. سالها گذشت و لین روزها انگار کانال دیگری برای افول یک ابرقدرت روی دریاها بسته شده است.
آنهم توسط ریزترین اما قویترین دشمن بشری .یک ویروس که پنج گرم آن این روزها کل جهان را به خود مشغول داشته است. معادلات را کنار هم بگذارید انگار کرونا مانند موریانه در حال خوردن پایه های سلطنت ایالات متحده است.
این یک واقعیت است که آمریکا روزهای بدی را پشت سر می گذارد. تمامش هم بر میگردد به رییس جمهوری که خواسته یا ناخواسته نظم مدرن زندگی آمریکایی را زیر سئوال برد تا آمریکایی از نو بسازد.
آمریکای نو او هرچند موفقیت های دهان پر کنی در ابتدا برای وی داشت ولی در عمل دنیا اکنون ایالات متحده را تحقیر شده می بیند.
ریزترینش را بگردید دنبال آنکه او هر روز دنبال هشتگ زدن برای اخراج رییس یک مجموعه ویروس شناسی است.
جایی که این دانشمند که بودجه مرکزش توسط رییس جمهور قطع شده از دو سال پیش روی این ویروس در حال تحقیق بوده و افکار کودکانه ترامپ او را از کار بیکار کرده است.
جایی که اکنون پرسش میلیون ها آمریکایی قرار گرفته که یک ابرقدرت در چنین لحظاتی خود را نشان میدهد و ترامپ مانع این کار شده است.
نگاه کنید به مجموعه اقدامات اوباما برای بهداشت همگانی و حتی ساده تر مهار ویروس هایی مانند سارس و ابولا تا تفاوت نگاه جهانی به یک موضوع جهانی را بیشتر درک کنید. آمریکا با رفتارهای ناشیانه ترامپ وارد کانال سوئزی دیگر شده است.
کانالی که با موشک باران بزرگترین پادگان نظامی اش در میان جهان از سوی ایران تحقیر شد و اکنون مانند کشوری دیگر (شما فرض کنید مثلا جزایر کومور)درگیر روپوش و دستکش برای کادر درمان خود است.شاید ظهور ابرقدرت دیگری در راه است...چین گزینه بعدی است؟

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
اولین واحدهای مسکن ملی افتتاح شد
:: فناوری اطلاعات ::
سیستم کراپ عکس توییتر اصلاح شد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
AFC آل کثیر را 6 ماه محروم کرد/ نقره‌داغ شدن پرسپولیس در آستانه دیدار
:: فرهنگ و هنر ::
آیا موفقیت‌های الناز شاکردوست تکرار می‌شود?
:: حوادث ::
راز جنایت دختر 20 ساله در عمق چاه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار