شنبه 25 مرداد 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اجتماعی برخی افراد بدون علامت می توانند ناقل کرونا باشند

 
 

شنبه 13 ارديبهشت 1399

برخی افراد بدون علامت می توانند ناقل کرونا باشند

 
 

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه هنوز شهر و استان تهران در زمره شهرهای پرمخاطره از نظر اپیدمی کرونا تلقی می‌شود، گفت: تعدادی افراد ممکن است علائم بالینی کرونا را نداشته باشند اما ناقل بیماری باشند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه هنوز شهر و استان تهران در زمره شهرهای پرمخاطره از نظر اپیدمی کرونا تلقی می‌شود، گفت: تعدادی افراد ممکن است علائم بالینی کرونا را نداشته باشند اما ناقل بیماری باشند.
به گزارش جام جم آنلاین از فارس، علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اظهار داشت:در 24 ساعته گذشته 200 مورد جدید در بخش عادی و 58 مورد در بخش ویژه بستری شده و 252 بیمار نیز ترخیص شدند.
وی ادامه داد: اگر ما آمار بستری ها در بخش عادی و ویژه را با 24 ساعته قبل مقایسه کنیم تقریبا با کاهش 1.7-دهم درصد رو برو هستیم.در بخش مراجعان نیز با کاهش روبرو بودیم.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران متذکر شد: بالغ بر 2 درصد در 24 ساعته گذشته کاهش اقامت بستری در تخت های بیمارستان داشته ایم.
زالی اضافه کرد: نسبت به روزهای گذشته ما یک شیب نسبتا ملایم تری روبه کاهش در آمار در تهران داشتیم اما باید این شرایط را باید کاملا شکننده تلقی کنیم و این شرایط به دلیل ذات فریبکارانه، نوپدید بودن ویروس و نیز ماهیت خاص تموج و شناور بودن شرایط این ویروس در مجموعه کلانشهرهایی مانند تهران باید بسیار مراقبت بوده و احتیاط کنیم.
وی خاطرنشان کرد: ممکن است به سرعت شرایط تغییر کند.الگوی بستری ما نسبت به 10 روز قبل تفاوت چشمگیری نداشته است.تعداد بیماران جدید که در بخش های ویژه بستری شدند حدود 2 درصد کاهش را نشان می دهد.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران افزود: آنچه مهم است اینکه تعدادی افراد ممکن است علائم بالینی نداشته باشند و این افراد به عنوان حاملین در سطح شهر به عنوان افرادی باشند که می توانند بیماری را منتقل کنند؛ بنابراین باید کما فی السابق سطح شهر تهران را یک سطح شهر آلوده تلقی کنیم؛ به خصوص سطوحی که در تماس فیزیکی مشترک بین شهروندان است تلقی شود تا اینکه خلاف آن ثابت شود.
زالی با بیان اینکه طبیعتا ما تابع تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم،تصریح کرد:به دلیل اینکه هنوز شهر و استان تهران در زمره شهرهای پرمخاطره از نظر بحث اپیدمی تلقی می شود،طبیعتا تصمیم گیری درخصوص مشاغل پر خطر نیز از یک ملاحظات خاص شهر تهران برخوردار خواهد بود.
وی ابراز داشت: اخبار پراکنده ای از حضورهای پر تجمع مردم در 48 ساعته گذشته در کنار و درون پارکها به خصوص بعد از افطار را داشتیم و باید گوشزد کنیم که این بیماری مطلقا رخ برنبسته است و نباید فریب بخوریم و اگر باید فراز و فرود آماری روبرو هستیم، این کاملا می تواند شکننده، ناپایدار و بی ثبات تلقی شود.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران تاکید کرد: این به معنای عادی سازی شرایط نیست و این طور نیست که این بیماری به افول قطعی رسیده باشد. اگر شرایطی را بتوانیم فراهم کنیم که به مدت دو هفته میزان پذیرش بیمارستانی، میزان مراجعین و مجموعه شرایط بیمارستانی ما رو به تنزل باشد آن موقع می توانیم از یک ثبات بیشتر صحبت کنیم این باید حداقل دو هفته طول بکشد.
زالی افزود: از شهروندان خواهش می کنم کمافی السابق ملاحظات بهداشتی را داشته باشند و از حضورهای غیر ضروری خودداری کنند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
اخذ مالیات از خانه‌های خالی تهران در فصل تابستان
:: فناوری اطلاعات ::
کاهش فروش آیفون تحت تاثیر ممنوعیت وی‌چت
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
دلایل استعفای وکلای فدراسیون در پرونده ویلموتس مشخص شد/ غرض‌ورزی‌ها همکاری را سخت کرد
:: فرهنگ و هنر ::
همبازی محمدرضا گلزار در سریال عاشقانه ۲ یا گیسو مشخص شد
:: حوادث ::
راز جنایت دختر 20 ساله در عمق چاه

يادداشت
:: اجتماعی ::
بهترین برنامه ریزی برای اوقات فراغت کودکان در روزهای قرنطینه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار