پنجشنبه 2 بهمن 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی حوادث زنی، پشت پرده جنایت خانوادگی

 
 

چهارشنبه 24 ارديبهشت 1399

زنی، پشت پرده جنایت خانوادگی

 
 

این زن برای قتل شوهرش از پسر خود و دوست او کمک گرفت. اکنون قاتل اصلی در یک قدمی چوبه دار قرار گرفته اما ...

مردی که در جریان یک پرونده قتل موفق به جلب رضایت عده ای از اولیای دم شده بود با رسیدن دختر مقتول به سن قانونی نفس هایش بار دیگر به شماره افتاد.
رسیدگی به این پرونده از ۱۴ اسفند سال ۷۹ همزمان با کشف جسد مرد میانسالی حوالی تهرانسر از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی تهران آغاز شد.
آن روز مأموران پلیس جسد پتوپیچ شده مرد ناشناسی را زیر پلی کشف کردند که با ضربات متعدد چاقو به بدنش به قتل رسیده بود.
بررسی ها نشان داد مقتول در مکان دیگری در حالی که لباس خانگی به تن داشته به قتل رسیده و پس از آن عاملان قتل جسد او را به این مکان منتقل کرده اند.
ماموران پلیس در نخستین گام برای شناسایی مقتول پرونده افراد گمشده را بررسی کردند که مشخص شد یک روز بعد از حادثه زنی ناپدید شدن شوهرش را که شباهت زیادی به مقتول دارد به اداره پلیس اعلام کرده است.
بدین ترتیب زن میانسال که بهاره نام دارد به پزشکی قانونی رفت و جسد شوهرش را شناسایی کرد.
وی گفت: من و فرزاد یک پسر و دو دختر بین ۱۰ تا ۱۷ ساله داریم. او روز چهاردهم برای انجام کاری از خانه بیرون رفت و دیگر بازنگشت که روز بعد به اداره پلیس رفتیم و اعلام فقدانی کردیم،
پس از شناسایی مقتول، مأموران پلیس در یافتند فرزاد معتاد به مواد مخدر بوده و به همین سبب چند سالی است با همسر و پسرش اختلاف داشته است،
از سوی دیگر بررسی های فنی حکایت از این داشت مقتول در خانه‌اش به قتل رسیده است، مأموران پلیس احتمال دادند وی از سوی یکی از اعضای خانواده اش به قتل رسیده و بنابراین همسر مقتول را به عنوان مظنون حادثه بازداشت کردند.

اعتراف به قتل شوهر
متهم ابتدا در بازجویی ها منکر جرم خود شد اما وقتی با دلایل و مدارک روبه رو شد به قتل همسرش با همدستی پسر ۱۶ ساله اش به نام وحید و پسر ۲۲ ساله دیگری به نام فرزین اعتراف کرد.
وی گفت: چند سالی بود شوهرم معتاد به موادمخدر شده بود به همین خاطر همیشه ما را اذیت می کرد به طوری که از دست کارهای او همگی خسته شده بودیم. مدتی قبل پسرم با فرزین دوست شد و پس از آن فرزین به خانه ما رفت و آمد می کرد که متوجه اختلاف من و شوهرم شد. ابتدا سعی کردیم شوهرم را ترک دهیم اما وقتی موفق نشدیم من و پسرم و فرزین نقشه قتل او را طراحی و اجرا کردیم. شب حادثه شوهرم در خانه بود و من همراه دو دخترم به خانه خواهرم رفتیم. پس از رفتن ما پسرم و فرزین وارد خانه ما شدند و طبق نقشه شوهرم را در خواب به قتل رساندند و جسد او را به بیرون منتقل کردند.
با اعتراف متهم، مأموران پلیس وحیدو فرزین را به اتهام قتل بازداشت کردند و دو متهم نیز در بازجویی هابه قتل اعتراف کردند.
وحید گفت: پدرم معتاد بود و ما را اذیت می کرد که تصمیم گرفتیم با دوستم او را به قتل برسانیم. شب حادثه او را در خواب با چاقو به قتل رساندیم و بعد جسدش را داخل پتویی قرار دادیم و به بیرون منتقل کردیم.

رهایی از زندان
در حالی که پدر و مادر مقتول برای عاملان قتل درخواست قصاص داده بودند، وحید پس از تحقیقات تکمیلی روانه کانون اصلاح و تربیت شد و دو متهم دیگر هم راهی زندان شدند تا اینکه مدتی بعد فرزین از سوی هیئت قضایی به قصاص و همسر مقتول نیز به جرم معاونت در قتل به ۱۵ سال حبس محکوم شدند.
وحید نیز پس از اینکه به سن قانونی رسید دوباره دادگاهی شد و به اتهام قتل پدرش به قصاص محکوم شد اما چند سال بعد پدر و مادر مقتول، نوه‌شان را بخشیدند و وحید از زندان آزاد شد.
از سوی دیگر همسر مقتول هم پس از گذراندن بخشی از دوران محکومیتش از زندان آزاد شد اما فرزین همچنان به جرم قتل در انتظار چوبه دار بود تا اینکه پدر و مادر مقتول فوت کردند و پس از آن وحید همراه یکی از خواهرانش که به سن قانونی رسیده بودند به دادسرای امور جنایی رفتند و به عنوان اولیای دم فرزین را بخشیدند.

درخواست دوباره قصاص برای یکی از قاتلان
متهم پس از گرفتن رضایت دو نفر از اولیای دم با گذاشتن وثیقه تا زمانی که دختر کوچک مقتول به سن قانونی برسد و تکلیفش برای همیشه مشخص شود از زندان آزاد شد.
چند روز قبل دختر کوچک مقتول که به سن قانونی رسیده است به دادسرای امور جنایی رفت و پس از واریز تفاضل دیه به حساب قوه قضائیه برای فرزین درخواست قصاص کرد.
بدین ترتیب مأموران پلیس به دستور قاضی اجرای احکام دادسرا فرزین را که الان ازدواج کرده و فرزندار شده است بازداشت و روانه زندان کردند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
یارانه نقدی دی؛ امشب واریز می‌شود
:: فناوری اطلاعات ::
آمازون برای تحویل سریعتر کالا هواپیما خرید
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
در انتظار یک پرسپولیس متحول‌ شده در دربی
:: فرهنگ و هنر ::
جراحی سخت نفیسه روشن
:: حوادث ::
تبرئه از قتل مادر پس از نبش قبر

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار