شنبه 25 مرداد 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اجتماعی آغاز توسعه خط 4 مترو تهران با افتتاح 3 ایستگاه جدید

 
 

چهارشنبه 21 خرداد 1399

آغاز توسعه خط 4 مترو تهران با افتتاح 3 ایستگاه جدید

 
 

مدیرعامل شرکت مترو تهران از آغاز توسعه غربی خط 4 متر با افتتاح 3 ایستگاه جدید خبر داد.

علی امام مدیرعامل شرکت مترو تهران درباره توسعه خط ۴ مترواظهارداشت: توسعه غربی این خط از ایستگاه ارم سبز به سمت خیابان چهارباغ به طول ۴ کیلومتر و با افتتاح 3 ایستگاه انجام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه اولین ایستگاه پس از ارم سبز A4-5 نام دارد، گفت: ایستگاه مذکور در تقاطع خیابان پروانه با اتوبان علامه جعفری قرار گرفته و یک ایستگاه محلی است.
مدیرعامل شرکت مترو تهران ادامه داد: ایستگاه A4-5 حدود ۸۰ درصد پیشرفت داشته و در صورت تامین منابع مالی در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.
امام با اشاره به اینکه دومین ایستگاه در برنامه توسعه غربی خط 4 ایستگاهA4-6 نام دارد، خاطرنشان کرد: این ایستگاه در تقاطع اتوبان آیت‌الله کاشانی با خیابان جنت آباد قرار دارد و تا کنون ۱۰ درصد پیشرفت داشته است. این ایستگاه با ایستگاهW6 در خط 6 بصورت تبادلی عمل می‌کند و نقش مهمی در جابه‌جایی مسافران بین خطوط 4 و 6 مترو تهران دارد.
وی با اشاره به آخرین ایستگاه در خط ۴ با نامA4-7 عنوان کرد: این ایستگاه در خیابان چهارباغ آخرین ایستگاه خط ۴ است؛ زیرا شیب زمین در این نقطه به ما امکان توسعه خط ۴ و ایجاد یک مسیر ارتباطی از طریق اتصال با خط ۷ را نمی‌دهد.
امام افزود: بر اساس طرح جامع حمل و نقل ریلی درون شهری پایتخت که در سال گذشته به تصویب رسید خط 9 مترو تهران از اتوبان همت عبور کرده و با ایجاد یک مسیر ارتباطی، پوشش مناسبی را بین خط ۴ و ۷ ایجاد می‌کند.
مدیرعامل شرکت مترو با اشاره به این‌که توسعه غربی خط 4 یک پروژه بسیار خاص است، اظهار کرد: این پروژه در سال 89 به عنوان اولین پروژه تهاتری در مترو تهران کلید خورد و از طریق عقد قرارداد با پیمانکار در قبال ارائه یک پروانه ساختمانی و تامین بودجه از سوی پیمانکار آغاز به کار کرد.
امام افزود: تونل‌های این بخش کاملاً آماده و تا ۹۰ درصد عملیات لاینینگ آن انجام شده اما روسازی آن هنوز انجام نشده است.
امام با اشاره به اینکه ایستگاه A4-7 دارای ۲ ویژگی است، خاطر نشان کرد: این ایستگاه در جنوب اتوبان همت قرار گرفته و بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مقرر است با ایجاد یک پیاده‌راه کوتاه، ارتباط بین این ایستگاه با پایانه مسافربری منطقه ۵ برقرار شود تا شهروندانی که از غرب تهران با اتوبوس به این نقطه می‌آیند به واسطه این پیاده‌راه به ورودی مترو دسترسی داشته باشند.
وی در پایان عنوان کرد: همچنین در بخش غربی این ایستگاه پایانه مسافربری غرب تهران وجود دارد. معاونت حمل و نقل و ترافیک قصد دارد این پایانه را به پارکینگی همانند پارکینگ بیهقی تبدل کند. در این صورت شهروندان می‌‌توانند با قرار دادن خودروهای خود در آن به ادامه مسیر با استفاده از ایستگاه A4-7که یک ایستگاه جزیره‌ای است، بپردازند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
اخذ مالیات از خانه‌های خالی تهران در فصل تابستان
:: فناوری اطلاعات ::
کاهش فروش آیفون تحت تاثیر ممنوعیت وی‌چت
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
دلایل استعفای وکلای فدراسیون در پرونده ویلموتس مشخص شد/ غرض‌ورزی‌ها همکاری را سخت کرد
:: فرهنگ و هنر ::
همبازی محمدرضا گلزار در سریال عاشقانه ۲ یا گیسو مشخص شد
:: حوادث ::
راز جنایت دختر 20 ساله در عمق چاه

يادداشت
:: اجتماعی ::
بهترین برنامه ریزی برای اوقات فراغت کودکان در روزهای قرنطینه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار