جمعه 15 مرداد 1400

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اجتماعی قطعه دوم آزادراه تهران - شمال بهار 1400 زیر بار ترافیک می رود

 
 

دوشنبه 2 تير 1399

قطعه دوم آزادراه تهران - شمال بهار 1400 زیر بار ترافیک می رود

 
 

وزیر راه و شهرسازی گفت: به وعده ای که پیش از این به مردم دادیم قطعه دوم آزادراه تهران-شمال بهار 1400 زیر بار ترافیک خواهد رفت.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، صبح امروز در حاشیه بازدید از قطعه دوم پروژه آزادراه تهران-شمال، گفت: در آئین افتتاح قطعه اول آزادراه تهران-شمال به مردم قول دادیم قطعه دوم این پروژه عظیم را قبل از پایان بهار 1400 به بهره برداری برسانیم.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: طی بازدیدی که امروز انجام شد و بررسی آخرین وضعیت امیدواریم با تأمین مالی بتوانیم این هدف را در بهار آینده محقق کنیم، به نوعی که مردم سفر خود را در این مسیر ادامه دهند.
اسلامی با بیان اینکه تونل قطعه دوم آزادراه تهران-شمال بلندترین تونل کشور خواهد بود، بیان کرد: با استفاده از این پروژه زمان سفر به شمال کشور بیش از پیش کاهش خواهد یافت.
اسلامی با بیان اینکه پنجاه درصد سرمایه گذاری در این پروژه ملی و عظیم توسط بنیاد مستضعفین و 50 درصد دیگر توسط دولت تأمین می‌شود، اضافه کرد: برآورد هزینه‌ها حدود دو هزار و 100 میلیارد تومان انجام کار مقدماتی قطعه دوم است و امیدواریم به صورت مشترک بتوانیم این منابع را عملی کنیم.
وی با اشاره به اینکه در این پروژه چالشی وجود ندارد، ادامه داد: نقاط بحرانی زیادی در پروژه وجود دارد، همچنین عظمت پروژه موجب می‌شود تا فرآیند روند اجرایی با دقت و ظرفیت بالایی انجام شود.
وزیر راه و شهرسازی از سه شیفته شدن روند اجرایی پروژه خبر داد و گفت: تا کنون فعالیت در این پروژه به صورت یک شیفت بلند بود.
اسلامی ادامه داد: همچنین بنیاد مستضعفان شرکت‌های جدیدی را برای الحاق به پروژه معرفی کرده است و ما نیز سعی داریم در گام نخست این مرحله از اجرای پروژه خریدها و تدارکات را هر چه سریعتر خریداری کنیم.
وی در پایان در پاسخ بخ این سوال که آیا کشورهای خارجی در این پروژه سرمایه گذاری انجام داده اند یا خیر، گفت: خارجیان هیچ وقت در تأمین مالی این پروژه نبودند، یک مدت کوتاهی آمدند اما به نتیجه درستی نرسیدیم.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
واریز یارانه در حاشیه وعده‌های میلیونی
:: فناوری اطلاعات ::
ویندوز ۱۱ اینترنت اکسپلورر را حذف می کند
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
کریستیانو رونالدو به رکورد علی دایی رسید
:: فرهنگ و هنر ::
داریوش مهرجویی نشان‌دار شد
:: حوادث ::
جنایت؛ پایان 7 سال رابطه شیطانی

يادداشت
:: اجتماعی ::
حلقه مشاورین رئیسی در انتخابات 1400 چه کسانی هستند؟

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار