شنبه 3 مهر 1400

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی ورزشی راز موفقیت در داربی تهران؛ گل اول را بزن!

 
 

پنجشنبه 24 تير 1400

راز موفقیت در داربی تهران؛ گل اول را بزن!

 
 

آمارها می‌گوید استقلال و پرسپولیس در مواقعی که گل نخست را وارد دروازه رقیب سنتی خود کرده‌اند، شانس بیش‌تری برای شکست نخوردن مقابل حریف و در امان ماندن از حملات هواداران داشته‌اند!

داربی ۹۶ تهران امروز میان تیم‌های استقلال و پرسپولیس برگزار می‌شود. دو تیم تا قبل از این در ۹۵ مسابقه به مصاف هم رفتند که از این تعداد ۴ دیدار با احکام انضباطی تعیین تکلیف شده است. اما یک نکته جالب در دل بازی‌های دو تیم نهفته است!
آمار و ارقام می‌گوید هر تیمی که گل اول را بزند، احتمال این که در آن مسابقه شکست بخورد بسیار کم‌تر است؛ در واقع دست برتر با تیمی است که اولین گل را به ثمر می‌رساند و بعد از آن احتمالا به پیروزی یا تساوی دست می‌یابد.
تاکنون در ۳۹ بازی استقلال اولین گل مسابقه (به غیر از دیدارهایی که با احکام‌های انضباطی نتیجه بازی سه بر صفر شده است) را وارد دروازه رقیب خورد کرده که در نهایت از این تعداد ۲۰ پیروزی (۵۱ درصد)، ۱۵ مساوی (۳۸.۵ درصد) و ۴ شکست (۱۰ درصد) رقم خورده است.

وقتی استقلال گل اول را زده است:
برد: ۲۰
مساوی: ۱۵
باخت: ۴
از طرفی در ۳۳ مسابقه پرسپولیس اولین گل را وارد دروازه استقلال کرده که آمار به مراتب بهتری را نسبت به رقیب خود دارد. سرخپوشان در ۳۳ باری که اولین گل را زده‌اند، ۲۱ پیروزی (۶۳.۵ درصد)، ۹ مساوی (۲۷.۵ درصد) و ۳ باخت (۹ درصد) به دست آورده‌اند که یک آمار خوب برای سرخپوشان است.

وقتی پرسپولیس گل اول را زده است:
برد: ۲۱
مساوی: ۹ باخت: ۳ آمار دو تیم در ۱۰ بازی اخیر در ۱۰ بازی اخیر دو تیم روند مسابقات به نفع پرسپولیس بوده که توانسته ۵ بار گل نخست را بزند و هر ۵ بار را هم پیروز شده است. در عوض در این ۱۰ بازی، استقلال ۴ بار گل نخست را زده که حاصل آن یک پیروزی و سه تساوی برای آبی‌پوشان بوده است.
در واقع همین بازی‌ها هم نشان می‌دهد که هر تیمی گل نخست را بزند، شکست در انتظارش نیست و می‌تواند سر خود را مقابل هوادارانش بالا بگیرد.
به گزارش ایسنا، با توجه به این که در صورت مساوی شدن هم نتیجه بازی در وقت‌های اضافه یا در نهایت در پنالتی‌ها مشخص می‌شود، حداقل سرمربیان هر دو تیم واقف هستند که زدن گل نخست، شانس تیم‌شان را برای شکست نخوردن در وقت‌های معمول و اضافه افزایش می‌دهد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
یارانه نقدی مرداد ماه امشب واریز می‌شود
:: فناوری اطلاعات ::
هواوی برای خرید تراشه خودرو مجوز گرفت
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
کریستیانو رونالدو به رکورد علی دایی رسید
:: فرهنگ و هنر ::
ترس‌ها و خطرهای بدلکاری بعد از پیمان ابدی و ارشا اقدسی
:: حوادث ::
شوهرعمه قاتل از چوبه دار نجات یافت

يادداشت
:: ورزش ::
کفاشیان: همکاری با کی‌روش را ادامه می‌دهیم

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار