جمعه 10 تير 1401

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی وبگردی دانشمندان می گویند زبان خوک ها را رمزگشایی کرده اند

 
 

شنبه 28 اسفند 1400

دانشمندان می گویند زبان خوک ها را رمزگشایی کرده اند

 
 


دانشمندان می گویند که زبان خوک ها را کشف کرده اند،، خوک ها کلمات خود را خرد نمی کنند و با صداهای متفاوتی که تولید می کنند میتوان فهمید چه احساسی دارند.

دانشمندان می گویند که زبان خوک ها را کشف کرده اند،، خوک ها کلمات خود را خرد نمی کنند و با صداهای متفاوتی که تولید می کنند میتوان فهمید چه احساسی دارند.
دانشمندان بیش از ۷۰۰۰ غرغر ضبط شده از خوک ها را مطالعه کردند تا معنای آنها را بفهمند. آنها هر صدا را با احساساتی مانند شاد بودن، هیجان زده بودن، ترسیدن یا استرس مطابقت دادند. امید است بتوان این روش را به اپلیکیشنی برای کشاورزان و مالکان تبدیل کرد تا احساس خوک را تشخیص دهند. خوک ها حیواناتی بسیار باهوش و دارای احساسات پیچیده در حد سگ ها هستند.
محققان صداهای خوک ها را در موقعیت‌های مختلف از جمله قرار گرفتن کنار خانواده، شیردهی خوک‌ها، دعوای بچه‌ها و بازی با اسباب‌بازی‌ها ضبط کردند. تیم بین‌المللی با استفاده از ضبط‌ها، و همچنین نظارت بر رفتار و ضربان قلب موجودات، یک الگوریتم کامپیوتری برای رمزگشایی هر عمل طراحی کرد. غرغرهای کوتاه نشان دهنده خوشحالی بود، در حالی که بسیاری از صداها نشان می داد مانند زمانی که در یک کشتارگاه هستند، ترسیده یا ناراحتند.
دکتر الودی بریفر (Elodie Briefer)، دانشیار دانشگاه کپنهاگ، گفت: «وقتی به موقعیت‌های مثبت و منفی نگاه می‌کنیم، تفاوت‌های واضحی در تماس خوک‌ها وجود دارد. با آموزش الگوریتمی برای تشخیص این صداها، می‌توانیم ۹۲ درصد از صداها را به احساسات تعبیر و طبقه‌بندی کنیم.»
خوک‌ها اهلی می‌شوند، اما نیای آن‌ها به گونه‌ای از گراز وحشی می‌رسد. خوک‌ها حیواناتی همه‌ چیزخوار، به شدت اجتماعی و باهوش هستند. بزرگ‌ ترین تولیدکننده خوک در جهان، کشور چین است و پس از آن به‌ترتیب کشورهای آمریکا، برزیل، آلمان، دانمارک، ویتنام، اسپانیا، روسیه، مکزیک و میانمار قرار دارند. بیشتر بخوانید:

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
جاماندگان یارانه آماده ثبت‌نام باشند
:: فناوری اطلاعات ::
⁠ روابط‌عمومی به‌مثابه یک بازیگر در عرصه دیپلماسی
:: روی خط جوانی ::
طلاق به خاطر شامپوی خارجی
:: ورزش ::
حضور مهاجم پرتغالی در پرسپولیس منتفی شد/ یحیی به دنبال خارجی دیگر
:: فرهنگ و هنر ::
کدام بازیگر در جوکر بامزه تر است
:: حوادث ::
جزییات تکاندهنده از قتل دختر 5 ساله در خانه مادر

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار