جمعه 10 تير 1401

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی حوادث پدر مونا حیدری خواستار قصاص برادرزاده اش شد

 
 

روزیاتو , دوشنبه 5 ارديبهشت 1401

پدر مونا حیدری خواستار قصاص برادرزاده اش شد

 
 

غزل حیدرنوا که در ابتدا نام او به اشتباه مونا حیدری عنوان شده بود، دختر ۱۷ ساله اهوازی بود که ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ به دست همسرش سجاد که پسرعموی او هم بود سر بریده شد. برادر سجاد نیز در این قتل با وی همدست بود. سجاد پس از این جنایت، سر مقتول را با خوشحالی و افتخار در خیابان های اهواز چرخاند. ویدئوی این حادثه ی هولناک خیلی زود در شبکه های اجتماعی پخش شد و سر و صدای زیادی به پا کرد.

هموطن سلام-با گذشت بیش از ۲ ماه از قتل مونا حیدری که نام واقعی او غزل حیدرنوا است، پدر وی اعلام کرده خواستار قصاص قاتل دخترش که داماد و برادرزاده ی او نیز هست شده و جزئیات بیشتری از این حادثه ی دلخراش را فاش کرده است.
غزل حیدرنوا که در ابتدا نام او به اشتباه مونا حیدری عنوان شده بود، دختر ۱۷ ساله اهوازی بود که ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ به دست همسرش سجاد که پسرعموی او هم بود سر بریده شد. برادر سجاد نیز در این قتل با وی همدست بود. سجاد پس از این جنایت، سر مقتول را با خوشحالی و افتخار در خیابان های اهواز چرخاند. ویدئوی این حادثه ی هولناک خیلی زود در شبکه های اجتماعی پخش شد و سر و صدای زیادی به پا کرد.
شنیده ها حاکی از آن بود که این قتل با انگیزه های ناموسی رخ داده تا اینکه چند روز پس از حادثه مادر سجاد و پدر غزل از اختلافات میان این زوج پرده برداشتند.
مادر سجاد در این‌باره گفت: «غزل با وجود اینکه یک فرزند داشت حدود ۴ ماه قبل از حادثه، از خانه بیرون رفت و یک هفته بعد فهمیدیم به ترکیه رفته است. او از طریق اینستاگرام با شخصی سوری آشنا شد. این مرد به غزل ابراز علاقه و او را وابسته خودش کرده بود. به محض اینکه غزل به ترکیه رفت، این مرد او را به عقد خود در ‌آورد و زندگی جدیدی را شروع کرد. غزل که همه جوره به این مرد سوری اعتماد کرده بود کم کم شروع به ارسال عکس‌های خود با آن مرد کرد. پسرم هر روز بیشتر از دیروز کنترل خود را از دست می‌داد و نمی‌توانست بر اعصابش مسلط باشد. او در بازار کار می‌کرد و اطرافیان چپ و راست غیرت و مردانگی‌اش را تحریک می‌کردند. در محله و خیابان مستقیم و غیرمستقیم با طعنه، آبروریزی غزل را به رخ ما می‌کشیدند و بابت این مسئله بحث و دعوا کرده بودیم. همسایه‌ها کاملاً از شرایطی که اتفاق افتاده اطلاع داشتند اما به جای دلداری، احساسات پسرم را تحریک می‌کردند تا اینکه شوهرم و پدر غزل به ترکیه رفتند و او را برگرداندند.»
حالا پدر غزل، جواد حیدرنوا اعلام کرده خواستار مجازات سجاد است و جزئیات سفر دخترش به ترکیه را بازگو کرده است.
پدر غزل در اینباره گفته: «حدود یک هفته در کمپ‌ها و ادارات مختلف ترکیه دنبال غزل بودیم تا اینکه پلیس مرد سوری را در کمپ مرسین دستگیر کرد و ما توانستیم غزل را پیدا کنیم. دخترم به اشتباه خودش اعتراف کرد و گفت قاچاقچیان انسان او را به ترکیه کشانده‌اند. می‌دانستیم ممکن است سجاد بلایی بر سر غزل بیاورد. به همین دلیل من او را به خانه خودم بردم اما یک روز بعد وقتی از خانه بیرون رفتم پدر سجاد به خانه مان آمد و از غزل خواست تا برای حفظ جانش همراه او به کلانتری بروند اما در میان راه سجاد جلوی ماشین‌شان را گرفت و دخترم را به قتل رساند. با اینکه سجاد برادرزاده‌ام است اما من رضایت نمی‌دهم. از سجاد شکایت کردم و خواسته‌ام قصاص است.»
تحقیقات قضایی درباره ی این پرونده جنجالی با صدور کیفرخواست در دادسرا به پایان رسیده است و با ارسال پرونده به دادگاه قرار است به‌ زودی عامل این جنایت هولناک محاکمه شود.
با گذشت بیش از ۲ ماه از وقوع قتل، دادستان اهواز از تکمیل تحقیقات در اینباره و صدور کیفرخواست خبر داده است. صادق جعفری چگنی در اینباره گفت: «به‌دنبال وقوع قتل زن جوان اهوازی و انتشار تصاویری از اقدام قاتل در یکی از خیابان‌های شهر، عاملان این قتل دستگیر شدند.»
او ادامه داد: «با رسیدگی فوق‌العاده توسط بازپرس ویژه قتل مرکز استان، تحقیقات تکمیل و با توجه به شکایت اولیای دم درخصوص متهمان ازحیث جنبه‌ خصوصی و مطالبه قصاص و اقدامات مجرمانه دیگر متهم که باعث اخلال در نظم عمومی و جریحه دار کردن احساسات مردم شده بود، کیفرخواست صادر و برای آن‌ها تقاضای اشد مجازات کرده و پرونده برای ادامه رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان ارسال شد.»

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
جاماندگان یارانه آماده ثبت‌نام باشند
:: فناوری اطلاعات ::
⁠ روابط‌عمومی به‌مثابه یک بازیگر در عرصه دیپلماسی
:: روی خط جوانی ::
طلاق به خاطر شامپوی خارجی
:: ورزش ::
حضور مهاجم پرتغالی در پرسپولیس منتفی شد/ یحیی به دنبال خارجی دیگر
:: فرهنگ و هنر ::
کدام بازیگر در جوکر بامزه تر است
:: حوادث ::
جزییات تکاندهنده از قتل دختر 5 ساله در خانه مادر

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار