پنجشنبه 10 آذر 1401

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی نفت و انرژی قیمت نفت صعودی شد

 
 

چهارشنبه 14 ارديبهشت 1401

قیمت نفت صعودی شد

 
 

قیمت نفت در ابتدای معاملات روز چهارشنبه بازار آسیا در واکنش به کاهش هفتگی ذخایر نفت و سوخت آمریکا که نگرانیها نسبت به کمبود عرضه را تجدید کرد، افزایش یافت.

بهای معاملات نفت برنت با ۸۹ سنت معادل ۰.۹ درصد افزایش، به ۱۰۵ دلار و ۸۶ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۹۷ سنت معادل یک درصد افزایش، به ۱۰۳ دلار و ۳۸ سنت در هر بشکه رسید.
این افزایش قیمت پس از انتشار اخباری روی داد مبنی بر این که اتحادیه اروپا سرگرم کار روی تحریمهای جدید علیه روسیه بر سر حمله به اوکراین است و صنعت نفت روسیه را هدف خواهد گرفت.
به گفته مقامات اروپایی، انتظار می‌رود اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، طرحهای مذکور را روز چهارشنبه تشریح کند.
در آمریکا، گزارش موسسه امریکن پترولیوم نشان داد ذخایر نفت و فرآورده‌های نفتی این کشور هفته گذشته کاهش داشته است. ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۲۹ آوریل، به میزان ۳.۵ میلیون بشکه کاهش پیدا کرد که بیشتر از ۸۰۰ هزار بشکه کاهش پیش بینی شده در نظرسنجی رویترز بود.
فیلیپ فلاین، تحلیلگر گروه پرایس فیوچرز گفت: گزارش موسسه امریکن پترولیوم باعث شد نگرانیها نسبت به وضعیت تقاضا تعدیل شود و نگرانیها نسبت به وضعیت عرضه دوباره تجدید شود.
آمار رسمی ذخایر نفت و فرآورده‌های نفتی آمریکا بعدازظهر روز چهارشنبه منتشر خواهد شد.
در معاملات روز گذشته نگرانیهای تقاضا که ناشی از قرنطینه‌های طولانی کرونا در چین بود و برنامه‌های سفر را در فصل تعطیلات روز کارگر محدود کرد، باعث شد قیمتها بیش از دو درصد سقوط کنند.
کارولین بین، رئیس اقتصاددان شرکت کپیتال اکونومیکس در یادداشتی نوشت: شاخص مدیران خرید بخش تولید جهان در آوریل برای نخستین بار از ژوئن سال ۲۰۲۰ رشد منفی پیدا کرد و قرنطینه‌های طولانی کرونا در چین ممکن است عامل تاثیرگذار بوده باشد. تصویر کلی برای تقاضا برای کالاها، به طور واضحی منفی است و رشد تورم و بالاتر رفتن نرخهای بهره، به تدریج روی هزینه مصرفی تاثیر می‌گذارد. اگرچه محدودیتهای عرضه، قیمتهای کالاها را برای مدتی بالا نگه خواهد داشت اما تصور می‌رود تقاضای کمتر، تاثیر خود را روی قیمتها در اواخر سال ۲۰۲۲ و سال ۲۰۲۳ خواهد گذاشت.
بر اساس گزارش رویترز، انتظار می‌رود اوپک پلاس روز پنج شنبه به سیاست خود برای افزایش تدریجی تولید پایبند بماند و با افزایش تولید ماهانه موافقت کند. این گروه در فاصله اکتبر تا مارس بجز فوریه، نتوانسته است به اهداف تولیدش دست پیدا کند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
کشتی آرای: سکه ۴۰۰ هزار تومان ارزان شد
:: فناوری اطلاعات ::
از آیفون ۱۵ چه می‌دانیم؟
:: روی خط جوانی ::
هدیه‌های سمی زوجین!
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
آخر سریال بی همگان چه می شود
:: حوادث ::
قتل؛ پایان عشق‌ممنوعه مردمتاهل

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار