جمعه 10 تير 1401

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اجتماعی کمبود کلاس درس جدی است | فرسودگی ۲۰ درصد مدارس

 
 

سه شنبه 20 ارديبهشت 1401

کمبود کلاس درس جدی است | فرسودگی ۲۰ درصد مدارس

 
 

یوسف نوری، در آئین افتتاح ۱۵۰ مدرسه بنیاد برکت، با اشاره به شهدای فرهنگی و استاد مرتضی مطهری گفت: شهید طهرانی‌مقدم نیز از شهدای فرهنگی بودند یا شهید کاظمی بنیانگذار مؤسسه رویان هم فرهنگی بوده و بارها اعلام داشتند «من هر چه دارم از معلمین است».

یوسف نوری، در آئین افتتاح ۱۵۰ مدرسه بنیاد برکت، با اشاره به شهدای فرهنگی و استاد مرتضی مطهری گفت: شهید طهرانی‌مقدم نیز از شهدای فرهنگی بودند یا شهید کاظمی بنیانگذار مؤسسه رویان هم فرهنگی بوده و بارها اعلام داشتند «من هر چه دارم از معلمین است».
وی با بیان اینکه نهادهای وابسته به رهبری همواره کمک حال آموزش و پرورش بودند، گفت: همین بنیاد برکت جهاد تولید واکسن کرونا داشت که حتی همین ساخت واکسن هم به نفع آموزش و پرورش شد و این امکان را به ما دادند که زودتر اقدام به بازگشایی مدارس داشته باشیم.
نوری با بیان اینکه به طور جدی با کمبود مدارس مواجهیم، گفت: ۲۰ درصد مدارس فعلی فرسوده هستند. در برخی استان‌ها مثل سیستان و بلوچستان به دلیل مهاجرپذیری و مسائل فرهنگی، در افزایش زاد و ولد با رشد تعداد دانش‌ آموزان مواجه هستند. تعداد دانش‌آموزان از ۱۲ میلیون نفر به ۱۵.۵ میلیون نفر رسیده، حتی اگر بخواهیم برای هر ۳۰ نفر یک کلاس داشته باشیم، باز هم با کمبود مدارس مواجه هستیم.
نوری با قدردانی از بنیاد برکت، افزود: بنیاد برکت بین ۳۰ تا ۵۰ درصد هزینه ساخت این ۱۵۰ مدرسه را می‌دهد و مابقی توسط سازمان نوسازی مدارس تأمین اعتبار شده است. در حال حاضر نیز هزار مدرسه کانکسی و خشتی و گلی داریم که بخشی از هزینه‌های تبدیل این مدارس تأمین شده و متعهد به تأمین مابقی هزینه‌ها هستیم.
وزیر آموزش و پرورش گفت: در خصوص تغذیه رایگان که این طرح از دیروز شروع شده، نیاز به تأمین اعتبار هستیم. در نظر داریم در هفته دو روز تغذیه رایگان را برای دانش‌آموزان داشته باشیم که یک‌سوم هزینه این طرح را تأمین کرده‌ایم. یک‌سوم دیگر هزینه‌ها توسط مهندس فتاح به ما وعده داده شده، امیدواریم یک‌سوم باقی‌مانده هزینه هم توسط بنیاد برکت و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) تأمین شود.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
جاماندگان یارانه آماده ثبت‌نام باشند
:: فناوری اطلاعات ::
⁠ روابط‌عمومی به‌مثابه یک بازیگر در عرصه دیپلماسی
:: روی خط جوانی ::
طلاق به خاطر شامپوی خارجی
:: ورزش ::
حضور مهاجم پرتغالی در پرسپولیس منتفی شد/ یحیی به دنبال خارجی دیگر
:: فرهنگ و هنر ::
کدام بازیگر در جوکر بامزه تر است
:: حوادث ::
جزییات تکاندهنده از قتل دختر 5 ساله در خانه مادر

يادداشت
:: اجتماعی ::
استان مرکزی در انتظار مدیران کارآمد و انقلابی

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار