جمعه 21 مرداد 1401

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی دانش و فناوری چین ۴ ماهواره به فضا فرستاد

 
 

يكشنبه 5 تير 1401

چین ۴ ماهواره به فضا فرستاد

 
 

چین در حال پیشبرد طرح خود برای انجام بیش از ۵۰ پرتاب فضایی در سال جاری میلادی است . درهمین راستا این کشور ۴ماهواره را همراه دو موشک با فاصله زمانی ۲۴ ساعت از یکدیگر به مدار زمین فرستاد.

شرکت Expace که تهیه کننده سرویس های تجاری پرتاب است، موشک Kuaizhou-۱A را از مرکز پرتاب ماهواره جیوکوان در صحرای گوبی واقع در شمال غربی چین پرتاب کرد.
این موشک ماهواره تیانشنیگ ۱ را به مدار قطبی زمین برد. درباره این ماهواره اطلاعات اندکی وجود دارد. ابزار مذکور توسط انستیتو «مکانیکس» تحت نظارت آکادمی علوم چین ساخته شده است. رسانه های چینی به طور مبهم درباره آن توضیحاتی داده و ادعا کرده اند ماهواره مذکور برای ردیابی محیط فضایی به کار می رود.
شرکت Expace زیرمجوعه شرکت علوم و صنعت هوافضای چین (CASIC) است که یک غول دفاعی دولتی با طرح‌های فضایی تجاری مخصوص خود به حساب می آید.
چین ۴ ماهواره به فضا فرستاد

CASIC خواهر شرکت علوم و فناوری هوافضای چین(CASC) به حساب می آید. CASC پیمانکار فضایی اصلی چین و اپراتور موشک های خانواده لانگ مارچ است.
۲۴ ساعت پس از انجام ماموریت ارسال ماهواره تیانشنیگ ۱ نیزCASC یک موشک لانگ مارچ ۲D را از مرکز پرتاب ماهواره شیچانگ در جنوب شرقی چین به فضا فرستاد. محموله این موشک ۳ ماهواره یوگان ۳۵ بودند که به ارتفاع ۵۰۰ کیلومتری زمین رفتند. نخستین دسته از ماهواره های یوگان ۳۵ در نوامبر ۲۰۲۱ میلادی به فضا فرستاده شد.
به نوشته خبرگزاری رسمی شینهوا، این سه ماهواره برای انجام آزمایش های علمی، رصد منابع زمینی، تخمین محصول کشاورزی و جلوگیری از بلایا استفاده می شود.
عملیاتهای مذکور بیست و یکمین و بیست و دومین پرتاب های فضایی چین در سال ۲۰۲۲ میلادی به حساب می آیند. CASC به تنهایی تصمیم دارد ۵۰ ماموریت فضایی در سال جاری میلادی انجام شود که البته ۶ ماموریت آن برای تکمیل ایستگاه فضایی تیان گانگ در مدار زمین است.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
جاماندگان یارانه آماده ثبت‌نام باشند
:: فناوری اطلاعات ::
از پیامدهای متاورس چه می دانیم؟
:: روی خط جوانی ::
طلاق به خاطر شامپوی خارجی
:: ورزش ::
حضور مهاجم پرتغالی در پرسپولیس منتفی شد/ یحیی به دنبال خارجی دیگر
:: فرهنگ و هنر ::
کدام بازیگر در جوکر بامزه تر است
:: حوادث ::
کشف اجساد حلق آویز یک خانواده ۵ نفره در نجف‌آباد

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار