پنجشنبه 10 آذر 1401

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فرهنگ و هنر مریم کاویانی این بار در نقش مینو در سریال بی نشان

 
 

يكشنبه 23 مرداد 1401

مریم کاویانی این بار در نقش مینو در سریال بی نشان

 
 

مریم کاویانی که در سریال بی نشان نقش مینو را برعهده دارد بازیگری با سابقه است. زندگینامه او را به بهانه بازگشتش به تلویزیون مرور کرده ایم.

مریم کاویانی بعد از سالها بازیگری در نقش مینو در سریال بی نشان ظاهر شده است؛ نقشی که از شخصیت های محوری این مجموعه محسوب می شود. بیوگرافی این بانوی هنرمند را در ادامه بخوانید.
مریم کاویانی هرگز فکر نمی کرد روزی بازیگر شود و علاقه ای هم به این کار نداشت. او روز اول تیر سال 1349 در اهواز به دنیا آمد البته پدر و مادرش بابلی هستند.
کاویانی در رشته پرستاری درس خواند و در بیمارستان مراد به همین شغل مشغول بود تا اینکه روزی نادر مقدس، از کارگردانان بی سابقه او را در بیمارستان دید و به وی گفت چهره اش برای بازیگری مناسب است. مقدس از بانوی پرستار خواست تا به پشت صحنه فیلم او به نام رویای جوانی برود.
کاویانی این پیشنهاد را با تردید زیاد قبول کرد و وقتی پشت صحنه رفت قبول کرد نقش کوتاه یک پزشک را بازی کند. بعد از آن بود که مسیر زندگی وی تغییر کرد.
او دو سال بعد در دو فیلم سینمایی بازی کرد. فیلم تردست و همچنین اسپاگتی در هشت دقیقه که در واقع اولین نقش جدی اش در سینما محسوب می شود.

فیلم ها و سریال های مریم کاویانی
مریم کاویانی در این سال ها در سینما و تلویزیون فعالیت زیادی داشته و تاکنون در 22 فیلم سینمایی بازی کرده که آخرین آن مربوط به سال 96 و فیلم شهر اردیبهشت می شود. قبل از آن نیز در فیلم قرارمون پارک شهر بازی کرده بود.
پایان راه، اخراجی های 3، رسوایی، زمهریر، بیداری، پایان نامه، معراجی ها، شیرین و ... از جمله فیلم های سینمایی این هنرمند است.
او همچنین تاکنون در 27 سریال بازی کرده که مینی سریال شب و سریال ویلای من به کارگردانی مهران مدیری در شبکه نمایش خانگی پخش شده است.
مجموعه های روزگار قریب، بچه مهندس 2، دارا و ندار، او یک فرشته بود، راه شب، فاصله ها، افسانه هزارپایان، مدینه و ... از جمله سریال های این بازیگر است.

زندگی شخصی مریم کاویانی
کاویانی که از همسر اول خود یک پسر دارد در سال 97 با رامین مهمانپرست، سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه ازدواج کرد اما در سال 1400 از این دیپلمات جدا شد.

بازی در نقش مینو در سریال بی نشان
مینو در سریال بی نشان همسر شهاب، بازیگر نقش اصلی مجموعه است. او زنی خانه دار است که دغدغه های خاص خودش را دارد. کاویانی درباره این نقش به جام جم گفته: «فکر می‌کنم به لحاظ حرفه‌ای خیلی نمی‌توان درباره کاری که هنوز پخش نشده و نقشی که بازی می‌کنم توضیح بدهم. چون می‌خواهم جذابیت کار از بین نرود. اما ویژگی اصلی که این سریال برای من داشت این بود که من همیشه دوست داشتم با آقای قویدل همکاری کنم اما این فرصت پیش نمی‌آمد. از طرفی آقای رزاق‌کریمی هم از تهیه‌کننده‌های بسیار خوش نام و با تجربه است که این فرصت همکاری در «بی‌ نشان» برای من فراهم شد که برای من فرصت طلایی بود. زمانی که فیلمنامه را هم خواندم به نظرم خیلی جذاب آمد و این‌که رگه‌هایی از واقعیت و مستندات جامعه در آن وجود داشت که برای من متفاوت و جالب بود. نقش مینو را هم دوست داشتم.»
او ادامه داده: مینو یک خانم فرهنگی با یک جهان بینی محکم که مادر سه فرزند است و همچنین حامی و رفیق و همراه همسرش شهاب الدین که در فراز و نشیب‌های زندگی کنار همسرش است و هیچ وقت پشت همسرش را خالی نکرده است. برای من هم جالب بود که همسر یک خبرنگار باشم و این تجربه را کسب کنم که چنین افرادی چه زندگی دارند و با چه مسائلی روبه‌رو هستند. خیلی تجربه جذابی برای من است. انگار با هر نقش زندگی می‌کنم. نکته مهم دیگر این‌که برایم همیشه مهم است که صاحب کار چه کسی است و این‌که من در کار آرامش داشته باشم.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
کشتی آرای: سکه ۴۰۰ هزار تومان ارزان شد
:: فناوری اطلاعات ::
از آیفون ۱۵ چه می‌دانیم؟
:: روی خط جوانی ::
هدیه‌های سمی زوجین!
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
آخر سریال بی همگان چه می شود
:: حوادث ::
قتل؛ پایان عشق‌ممنوعه مردمتاهل

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار