دوشنبه 7 خرداد 1403

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی حوادث قتل عجیب همسر در چادر مسافرتی در جاده کن - سولقان

 
 

يكشنبه 26 فروردين 1403

قتل عجیب همسر در چادر مسافرتی در جاده کن - سولقان

 
 

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری زنی که با همدستی مردی دیگر همسرش را در چادر مسافرتی به قتل رسانده بود، خبر داد.

سردار علی ولی‌پور گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت:‌ حوالی ساعت ۱۸ روز چهارشنبه سیزدهم اردیبهشت ماه سال گذشته، زن میانسالی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفت و اعلام کرد که در قسمت سمت چپ جاده کن - سولقان یک چادر مسافرتی درحال سوختن است و مردی در آن چادر حضور دارد که قربانی حریق شده است. با اعلام این خبر ماموران به محل حادثه مراجعه و مشاهده کردند که فرد داخل چادر جان خود را از دست داده است. در همین راستا نیز با دستور مقام قضایی تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی راهی محل حادثه شده و رسیدگی به موضوع را در دستورکار خود قرار دادند.
وی ادامه داد: کارآگاهان در محل با جسد مردی حدوداً ۲۷ساله مواجه شدند که کاملاً سوخته بودو همچنین گزارش اولیه حکایت از آن داشت که مرد جوان با ضربات جسم سخت به سرش به قتل رسیده است و سپس جسد او به آتش کشیده شده است. کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در نخستین گام برای کشف سرنخ به سراغ اهالی محله رفتند که در این میان مرد میانسالی به تیم تحقیق گفت، ساعت دو ظهر چادر مسافرتی را در جاده دیده که سالم بوده و نشانه‌ای از درگیری هم در آنجا وجود نداشته است، اما ساعتی بعد متوجه شده که چادر مسافرتی در حالی که یک جسد داخلش قرار دارد به آتش کشیده شده است.
ولی‌پور گودرزی با اشاره به ادامه روند تحقیقات در این پرونده گفت: کارآگاهان تیم تشخیص هویت پلیس آگاهی با انجام اقدامات تخصصی در محل وقوع قتل به کارآگاه پرونده کمک کردند تا ردپایی از قاتل به دست آورند. همچنین در ادامه بررسی‌ها نیز به‌دلیل شدت سوختگی جسد، هویت مقتول برای تیم تحقیق نامشخص باقی ماند. پس از پایان تحقیقات میدانی در صحنه جنایت، کارآگاهان دایره ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ، مأموریت یافتند با بازبینی دوربین‌های مداربسته جاده امام‌زاده داوود و اقدامات اطلاعاتی هویت عامل این جنایت هولناک را شناسایی کنند.
وی با بیان اینکه در گام آخر، جسد مقتول برای معاینات دقیق‌تر و تشخیص هویت به پزشکی قانونی منتقل شد، گفت: در ادامه کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی برای دستگیری عامل این جنایت وارد عمل شدند. چندی پس از این جنایت هولناک، مرد میانسالی به اداره چهارم پلیس آگاهی که ویژه فقدان است مراجعه کرد و به کارآگاهان گفت که پسر جوانش با هویت معلوم چندی قبل از خانه‌اش خارج شده اما دیگر بازنگشته است و عروسش نیز خبری از او ندارد و به همین دلیل نگران است که بلایی بر سر او آمده باشد.
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: پس از ثبت شکایت و تشکیل پرونده، کارآگاهان در نخستین‌ گام از بیمارستان‌های تهران استعلام گرفتند اما اثری از مرد گمشده پیدا نکردند. تیم جنایی در این شاخه از تحقیقات به سراغ اقدامات اطلاعاتی و کارآگاهی رفتند و مشخص شد همسر فرد مفقود شده با مرد جوانی به‌صورت مخفیانه ارتباط داشته است که همین موضوع فرضیه وقوع جنایت را پررنگ کرد. کارآگاهان اداره چهارم به‌دنبال دریافت این اطلاعات مهم با هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی راهی مخفیگاه متهمان شدند و با عملیات‌های جداگانه متهمان را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.
به گفته ولی‌پور گودرزی بررسی‌های بیشتر نیز نشان داد که چند روز قبل از اینکه اعلام فقدانی این مرد به پلیس گزارش داده شود او و همسرش برای تفریح به غرب تهران رفتند که با توجه به این موضوع خانواده فقدانی برای انجام آزمایش‌های "DNA" به پزشکی قانونی رفتند که مشخص شد جسد سوخته کشف‌شده در جاده کن - سولقان متعلق به همین فرد مفقودی است.
وی با بیان اینکه در پی کسب این اطلاعات زن و مرد جوان تحت بازجویی‌ قرار گرفتند، گفت: آنان در اظهارات اولیه خود موارد ضد و نقیضی را بر زبان آورده و حتی منکر هرگونه ارتباط با یکدیگر بودند. پس از آن هنگامی که با شواهد و مدارک موجود داخل پرونده مواجه شدند سرانجام از یک جنایت هولناک پرده برداشتند و به قتل در چادر مسافرتی در جاده کن - سولقان اعتراف کردند. تحقیقات جنایی نیز حکایت از آن داشت که زن و مرد جوان که با یکدیگر ارتباط مخفیانه داشتند تصمیم گرفتند که همسر این زن را با طراحی یک نقشه از قبل تعیین شده به قتل برسانند.
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه تشریح شیوه این جنایت گفت: با نقشه قبلی زن جوان به‌همراه همسرش برای تفریح به جاده کن - سولقان رفت و اقدام به برپایی چادر کردند. پس از آن مرد دیگر ناگهان وارد چادر مسافرتی شده و با ضربات مهلک به سر همسر این زن او را به قتل رساند و پس از ارتکاب جنایت با مواد آتش‌زا اقدام به سوزاندن جسد کرده و به همراه زن جوان از محل متواری شدند.
ولی‌پور گودرزی در پایان گفت:‌پس از اعترافات اولیه، با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهمان برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفتند و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
شارژ اضافی ۱۲۰هزار تومانی «یارانه‌ها» ذخیره نمی‌شود/ نحوه بهره‌مندی از این شارژ
:: فناوری اطلاعات ::
آغاز دور جدید حراج شماره‌های رند همراه اول
:: روی خط جوانی ::
چه زمانی برای اولین بار بگوییم "دوستت دارم"
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
قلم مقدس به‌دنبال معرفی اسوه برای نسل خبرنگاران است
:: حوادث ::
قتل زن تهرانی در حمام خانه اش / شوهرش تصمیم به مثله کردن جسد داشت که پشیمان شد!

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار