دوشنبه 7 خرداد 1403

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی حوادث قاتل روانی: فامیل‌مان جادوگر بود، او را کشتم

 
 

يكشنبه 26 فروردين 1403

قاتل روانی: فامیل‌مان جادوگر بود، او را کشتم

 
 

مردی که یکی از اقوامش را با ادعای جادوگر بودن به قتل رسانده است، بیمار روانی تشخیص داده و به پرداخت دیه محکوم شد.

قتل دردناک مرد پابه سن گذاشته یک سال قبل اتفاق افتاد. خانواده این مرد که مراد نام داشت، به پلیس گزارش دادند جسد پدرشان را در خانه پیدا کرده‌اند. ماموران بلافاصله تحقیقات خود را آغاز کردند و با انتقال جسد به پزشکی قانونی مشخص شد این مرد با ضربات سنگین جسمی مانند چوب به قتل رسیده است. فرزندان مراد به پلیس گفتند پدرشان مردی بسیار مهربان و مردم‌دار بود و با کسی مشکلی نداشت. پسر مراد گفت: ما خانوادگی با هیچکس مشکل نداشتیم و حتی اختلاف حساب کوچکی هم نداشتیم. چه برسد به دشمنی که باعث چنین اتفاقی شود.
در این میان یکی از همسایه‌های مراد، مشخصات مرد جوانی را به پلیس داد که ساعاتی قبل از پیدا شدن جسد مراد از خانه این مرد خارج شده بود. با بررسی مشخصاتی که شاهد به ماموران داده بود مشخص شد این فرد محسن نام دارد و داماد خواهرزن مراد است.
وقتی محسن بازداشت شد به قتل اعتراف کرد و گفت مراد را کشت، چون جادوگری می‌کرد.
تحقیقات نشان داد مراد مردی معتقد و بااخلاق بود و گفته‌های محسن درست نیست. وقتی محسن به پزشکی قانونی فرستاده شد متخصصان اعلام کردند او دچار بیماری شدید روانی و جنون است.
محسن در بازجویی‌ها گفت: من مراد را کشتم، چون جادوگری می‌کرد. وقتی که تنها بود وارد خانه شدم و با چوب او را زدم و به قتل رساندم.
با تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست، پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. در جلسه رسیدگی به این پرونده با توجه به اینکه متهم، بیمار تشخیص داده شده است، اولیای‌دم اعلام کردند درخواست دیه دارند و قصاص نمی‌خواهند؛ اما بررسی پرونده نشان داد متهم مالی ندارد و، ولی هم ندارد که به جای او دیه را بدهد. به همین دلیل فرزندان مقتول درخواست دیه از بیت المال را مطرح کردند.
پسر بزرگ مقتول گفت: ضربه روحی شدیدی به خانواده من وارد شد. ما پدرمان را خیلی دوست داشتیم و او کاملا سالم بود. خانواده ما به شدت دچار التهاب شده و هنوز هم خواهران و برادرانم وضعیت بدی دارند. ما می‌خواستیم درخواست قصاص کنیم، ولی دادگاه متهم را بیمار تشخیص داد و ما هم به نظر دادگاه احترام می‌گذاشتیم البته ما می‌دانستیم محسن مشکل روانی دارد، اما فکر نمی‌کردیم چنین ضربه‌ای به ما بزند.
او گفت: با توجه به اینکه متهم مالی ندارد درخواست داریم بیت المال خسارت ما را بدهد. به این ترتیب قضات برای تصمیم‌گیری درباره این پرونده وارد شور شدند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
شارژ اضافی ۱۲۰هزار تومانی «یارانه‌ها» ذخیره نمی‌شود/ نحوه بهره‌مندی از این شارژ
:: فناوری اطلاعات ::
آغاز دور جدید حراج شماره‌های رند همراه اول
:: روی خط جوانی ::
چه زمانی برای اولین بار بگوییم "دوستت دارم"
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
قلم مقدس به‌دنبال معرفی اسوه برای نسل خبرنگاران است
:: حوادث ::
قتل زن تهرانی در حمام خانه اش / شوهرش تصمیم به مثله کردن جسد داشت که پشیمان شد!

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار